Dziś jest wtorek, 27 września 2016          Do końca roku szkolnego pozostały 269 dni!
Powrót na stronę główną


> Nasze sukcesy > Gminne

Rok szkolny 2015/2016

Mistrzostwa Gminy w czwórboju lekkoatletycznym Szkół Podstawowych

Sukcesom sportowym nie ma końca! W poniedziałek 20 czerwca w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy w czwórboju lekkoatletycznym Szkól Podstawowych.

W zmaganiach sportowych brały udział dzieci z klas IV i V szkół podstawowych z gminy Tarnowo Podgórne. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym.

Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy spisali się "na medal" zdobywając w zaciętej rywalizacji I miejsce. Tym samym uzyskali awans i w przyszłym roku wezmą udział w Finale Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Brawo!!! Życzymy dalszych sukcesów sportowych, bo przecież W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH !!!

Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. SP Lusowo
2. SP Lusówko
3. SP Tarnowo Podgórne
4. SP Przeźmierowo

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1. SP Lusowo
2. SP Przeźmierowo
3. SP Tarnowo Podgórne
4. SP Lusówko

Naszą szkołę reprezentowali:
1 Korczyński Marcel
2 Ślęczka Antoni
3 Szczechowiak Kamil
4 Pietrucki Jakub
5 Wysocki Kacper
6 Marcinkowski Piotr
7 Inez Nawrocka
8 Julia Dunowska
9 Gabrysia Stanisławiak
10 Marta Antoszewska
11 Barbara Mańczak
12 Dominika Hultajska

Opiekunowie zawodników:
Mateusz Kwaśniewski i Anna ŚwiderskaKonkurs Kibicowania - wygraliśmy!!!

22 maja w Tarnowie Podgórnym odbył się V Bieg Lwa.

Nasza szkoła i tym razem kibicowała uczestnikom biegu. Jej reprezentanci to przede wszystkim koło taneczne oraz liczna grupa rodziców, którym należą się szczególne podziękowania. Cała nasza ekipa nie szczędziła sił i gardeł przy dopingu, co zaowocowało wygraną.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Zawody pływackie III klas

9 czerwca odbyły się zawody pływackie dzieci ze szkół Gminy Tarnowo Podgórne. Udział w zawodach na Tarnowskich Termach zdeklarowało 28 uczniów z naszej szkoły.

Zadaniem wszystkich uczestników było przepłynięcie dystansu 25 metrów stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym. Na zakończenie konkurencji indywidualnych 2 drużyny z naszej szkoły stanęły do wyścigów sztafetowych 4x25m stylem dowolnym. W każdej sztafecie startowały dwie dziewczynki i dwóch chłopców.

Po rozegraniu wszystkich wymienionych wyżej konkurencji każdy uczestnik otrzymał medal, a najlepsi stanęli na podium.

Konkurencja 25m stylem dowolnym - dziewcząt

I miejsce Paulina Woźniak
III miejsce Alicja Przybylska

Konkurencja 25m stylem grzbietowym - chłopców

I miejsce Jan Kroll
II miejsce Łukasz Siejak

Sztafeta

I miejsce sztafeta 4x25 SP Lusowo - Paulina Wożniak, Łukasz Siejak, Karolina Żuchowska, Jan Przyślewicz
II miejsce sztafeta 4x25 SP Lusowo - Jan Kroll, Hubert Najmowicz, Amelia Bera, Antonina Kochnowicz

Dziękuję kibicom klas III za doping zawodników. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratuluję!

Anna Świderska
Nauczyciel wychowania fizycznegoMatematyka w parze ze sportem

We wtorek 7 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się adresowany do uczniów klas czwartych szkół podstawowych Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy RAMBIT. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie umiejętności sportowych i zainteresowań dzieci oraz ukazanie innej strony królowej nauk, która w połączeniu ze sportem może być źródłem doskonałej zabawy.

W konkursie wzięły udział cztery szkoły naszej gminy - z Lusówka, Przeźmierowa, Tarnowa Podgórnego oraz Lusowa. Pani Dyrektor Aleksandra Kolendo w asyście uczennic z klasy szóstej - Olgi i Małgosi serdecznie przywitała naszych gości. Każdą szkołę reprezentował zespół złożony z 4 matematyków i 4 sportowców.

W sali gimnastycznej Pani Dyrektor rozpoczęła kolejna edycję konkursu. Przed publicznością zaprezentowali się nasi szóstoklasiści układając na czas znaną od lat logiczną układankę - kostkę Rubika. Trzeba przyznać, że byli świetni! Mimo "pomieszania" przez wybranych gości kostek, nasi chłopcy uporali się z zadaniem i w mig prawidłowo ułożyli swoje kostki. Nagrodzeni gromkimi brawami zakończyli część powitalną.

Drużyny podzieliły się, sportowcy udali się na świeże powietrze, na boisko, gdzie czekały na nich konkurencje sportowe: biegi wahadłowe z rzutem piłki, tor przeszkód oraz rzuty ringo do celu.

Umysły ścisłe natomiast zasiadły przy okrągłych stołach, by zmierzyć się z matematyką korzystając z nowoczesnych technologii. Przygotowane zadania konkursowe miały charakter zagadek, łamigłówek, zadań praktycznych i logicznych oraz układanek geometrycznych.

Atmosfera była gorąca, a czas szybko płynął. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie bawili się świetnie. Na zakończenie swoje umiejętności układania szybkich kubków zaprezentowali uczniowie z klasy IIIc. Humory dopisywały, tym bardziej, że na koniec każdy uczestnik zabawy otrzymał dyplom oraz atrakcyjną nagrodę.

Po bardzo wyrównanej "walce" na zaszczytnym I miejscu znaleźli się nasi uczniowie - matematycy: Jagoda Wodniczak, Weronika Zgoła, Julian Wodniczak, Mateusz Frankiewicz oraz sportowcy: Weronika Adamowicz, Michał Zalisz, Maksym Skrocki i Piotr Marcinkowski. Mają się czym chwalić, a my mamy powody do dumy. Każda drużyna wykazała się dużą wiedzą i bardzo dobrą umiejętnością pracy w grupie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przybycie oraz ogromne zaangażowanie.

W imieniu organizatorów
Katarzyna KurowskaGminny Konkurs Przyrodniczy

24 maja 2016 roku czworo uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie brało udział w Gminnym Konkursie Przyrodniczym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym. W konkursie - oprócz naszych uczniów - wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych z: Ceradza Kościelnego, Lusówka, Przeźmierowa i Tarnowa Podgórnego.

Nasz zespół w składzie Mikołaj Bera, Małgorzata Spychała, Julia Gawęcka i Piotr Zalewski zajął III miejsce. Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy!

Katarzyna Suwała
Nauczyciel przyrodyBieg Lwa - sztafeta szkolna

22 maja nasza sztafeta szkolna w składzie:

1. Urszula Sołtysiak
2. Zofia Sołtysiak
3. Julita Pachucka
4. Arkadiusz Stolarski
5. Michał Kubala
6. Miłosz Sawicki

Wzięła udział w półmaratonie w Tarnowie Podgórnym - Biegu Lwa.

Uczniowie na zmianę przebiegli trasę 21 km i z czasem: 1 godzina 39 min w szóstkę przekroczyli linie mety.

Borys Monastyrskyy
Opiekun zawodników


"Zmagania" z językiem ojczystym w Ceradzu Kościelnym

Dnia 20 maja 2016 roku w Ceradzu Kościelnym pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Języka Polskiego. Byli to szóstoklasiści: Amelia Zielińska, Agata Mielcarek, Małgorzata Spychała, Dominika Prałat oraz Szymon Tadych.

Już na starcie podzielono nas na pięć grup: "Nowele", "Listy", "Metafory", "Wołacze" i "Fraszki". W każdej grupie znajdowało się po jednym uczniu z każdej szkoły naszej gminy. Celem takiego podziału było wprowadzenie współpracy zamiast rywalizacji między szkołami. Zasiedliśmy więc przy "grupowych stołach" i wzięliśmy się do pracy.

Na początku każdy uczestnik wypełniał test. Następnie opisywaliśmy obrazy i prezentowaliśmy swoje opisy. Ostatnim zadaniem było redagowianie listów otwartych skierowanych do młodzieży. Po krótkim, lecz pełnym napięcia oczekiwaniu, poznaliśmy wyniki - zwyciężyła grupa "Nowele", w której znajdowała się nasza reprezentantka, Agata Mielcarek.

Mimo wszystko wygrana nie była najważniejsza. Ja osobiście najbardziej cieszę się z poznania miłej koleżanki, która współpracowała ze mną w "Metaforach". Tak naprawdę wszyscy, którzy wzięli udział są zwycięzcami!

Dominika Prałat
klasa VIb


Nasze talenty

W piątek 13 maja 2016 na Gminnym Przeglądzie Talentów w Przeźmierowie 17 uczestników reprezentowało utalentowanych uczniów naszej szkoły.

Występowali w dwóch grupach wiekowych. Dzielnie kibicowali im uczniowie klasy IId oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty w dziedzinie sprawności manualnych, tańca, śpiewu, gry na pianinie i żonglerki. Dla wszystkich było to miłe i pełne pozytywnych wrażeń wydarzenie. Wśród wyróżnionych młodych talentów znalazły się nasze uczennice klasy czwartej, które wykonały pieśń "Białe róże".

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wykonawcom i gratulujemy sukcesu Dominice i Jagodzie!

Magdalena Pudelska
szkolny koordynator Przeglądu Talentów

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć oraz wrażenia uczestników i publiczności Gminnego Przeglądu Talentów.

"Przegląd Talentów był udany. Na scenie pokazały się naprawdę duże talenty."
Amelia, kl.VI
"Przegląd przebiegał w przemiłej atmosferze."
Miłosz, kl.VI
"Przed występem bardzo się stresowałem."
"Świetnie, że upominki dostali wszyscy występujący i mogli się dobrze poczuć."
Staś, kl.II
"Ciekawe były medale-motyle, które pachniały drewnem."
Kuba, kl.II
"Wyjazd do Przeźmierowa był pełen wrażeń. Gdy nadszedł czas na wyróżnienia i wyczytano nasze nazwiska byłyśmy bardzo szczęśliwe, że spodobałyśmy się sędziom. Wszyscy nam gratulowali, a nauczyciele byli z nas dumni."
Dominika i Jagoda

Z fortepianem też nam do twarzy - "Rozśpiewana Gmina"

Zmieniają się trendy w corocznym przeglądzie wokalistów "Rozśpiewana Gmina" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym. Do tej pory kojarzył się on z występami z towarzyszeniem podkładu z płyty.

Ten rok był przesycony kameralnymi występami z towarzyszeniem żywych instrumentów – fortepianu i gitary. W tej konwencji kolejny raz swoje wysokie umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci uczęszczające do naszej szkoły. Wśród wyróżnionych młodych piosenkarzy znalazł się chórek naszej szkoły, który zaczarował jury premierowym wykonaniem piosenki "Nasza szkoła" oraz Oliwia Nowak z klasy Vc, która wzruszyła publiczność piosenką "Białe róże".

Wszystkie wyróżnione dzieci w ramach nagrody, będą doskonalić swoje umiejętności wokalne podczas prowadzonych przez przewodniczącą jury, piosenkarkę Halinę Benedyk warsztatów piosenkarskich. Gratulujemy!

Bartosz Melosik
Opiekun młodych wokalistów


Gminny Konkurs Plastyczny "Na pisankę wielkanocną"

Dnia 06 kwietnia 2016 roku w naszej Świetlicy odbyło się rozstrzygnięcie organizowanego przez nas Gminnego Konkursu Plastycznego "Na pisankę wielkanocną".

Do konkursu zgłoszono 32 prace plastyczne ze szkół w Lusowie, Lusówku, Ceradzu Kościelnym i Przeźmierowie. Jury oceniając prace brało pod uwagę estetykę i samodzielność wykonania, walory artystyczne, pomysłowość i kreatywność. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

I miejsce: Nadia Drożdż SP w Lusowie
II miejsce: Martyna Kaźmierczak SP w Przeźmierowie
III miejsce: Tymoteusz Tyburski SP w Ceradzu Kościelnym
Wyróżnienie: Gabrysia Zgoła SP Lusowo

Klasy IV-VI

I miejsce: Hanna Zarzycka SP w Lusówku
II miejsce: Julia Jaroń SP w Lusówku
III miejsce: Wiktoria Rauchut SP Lusowo
Wyróżnienie: Antoni Bartosiak SP Lusowo

Gratulujemy zwycięzcom.

Agnieszka Walczak
Organizator Konkursu


Pierwsi i drudzy w unihokeju!!!

W poniedziałek 7 marca reprezentacja chłopców i dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju. Do rozgrywek zgłosiły się wszystkie drużyny z Gminy Tarnowo Podgórne.

System rozgrywek „każdy z każdym”, mecze 2x5 min. Swoją wartość znów pokazali chłopcy, którzy kolejny raz zajęli pierwsze miejsce i reprezentują gminę na wyższym szczeblu, w powiecie. Bardzo dobrą postawę pokazały również dziewczęta, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

Reprezentacja w składzie:

 1. Siwa Weronika
 2. Wesołowska Alicja
 3. Sołtysiak Urszula
 4. Dunowska Julia
 5. Rybacka Matylda
 6. Antoszewska Marta
 7. Sałata Katarzyna
 8. Górzyńska Aleksandra
 9. Sołtysiak Zofia
 10. Nawrocka Inez
 11. Ratajczak Kacper
 12. Kubala Michał
 13. Gerke Piotr
 14. Ślęczka Antoni
 15. Stolarski Arkadiusz
 16. Ślęczka Jan
 17. Sawicki Miłosz

Opiekunowie:
Mateusz Kwaśniewski i Borys MonastyrskyyZwycięstwo szóstoklasistów!

Jak co roku, na zaproszenie Dyrekcji z Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym wzięliśmy udział w turnieju halowej piłki nożnej podczas drzwi otwartych. Zawody odbyły się 18 lutego w Hali Sportowej OSiR.

Do rozgrywek przystąpiły dwie drużyny. Nasza reprezentacja zmierzyła się z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej z Tarnowa Podgórnego. Mecz rozgrywany był w czasie 2x15 min. Po bardzo zaciętym spotkaniu nasi reprezentanci wygrali 3:1 otrzymując puchar za zajęcie I miejsca.

Lista zawodników:
1. Piotr Zgoła
2. Miłosz Sawicki
3. Mariusz Danielewski
4. Arkadiusz Stolarski
5. Kacper Ratajczak
6. Bartosz Baranowski
7. Piotr Gerke

Opiekun zespołu:
Mateusz KwaśniewskiLekcja pod koszem

W piątek 12 lutego dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Gminy w Piłce Koszykowej w Lusówku. Udział w turnieju wzięły wszystkie szkoły z gminy Tarnowo Podgórne. Wygraliśmy jedno spotkanie, z Ceradzem Kościelnym, ostatecznie zajmując IV miejsce.

Lista zawodniczek:
1. Katarzyna Sałata
2. Agata Mielcarek
3. Julia Gawęcka
4. Alicja Wesołowska
5. Weronika Siwa
6. Julia Dunowska
7. Urszula Sołtysiak
8. Gabriela Stanisławiak
9. Katarzyna Polaczyk
10. Matylda Rybacka
11. Weronika Adamowicz
12. Wiktoria Jaźwicka

Opiekun zespołu:
Mateusz KwaśniewskiZawody pływackie

Dnia 14 stycznia uczniowie klas szóstych podstawowych całej gminy zebrali się by zmierzyć się ze sobą podczas pierwszych zimowych zawodów pływackich, które odbyły się na Termach Tarnowskich.

Z naszej szkoły ścigało się dwudziestu czterech szóstoklasistów. Wszyscy uzyskali świetny wynik, niektórzy mieli szanse stanąć na podium. Oprócz startów indywidualnych nasza szkoła wystawiła dwie sztafety – klasa VIa, która zdobyła pierwsza miejsce oraz VIb, która jako jedyna składała się z samych dziewczyn i zajęła.

Oprócz rywalizacji świetnej zabawy każdy miał szansę zobaczyć na żywo medale olimpijskie oraz porozmawiać z ich właścicielką. Wszyscy uczestnicy uznali zawody za udane.

Zofia SołtysiakMistrzostwa Gminy pod siatką!

Jeszcze przed feriami w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Zawody odbyły się w piątek, 8 stycznia. Okazaliśmy się bardzo gościnni dla innych szkół i zajęliśmy czwarte miejsce. Wygrała szkoła z Przeźmierowa, która będzie reprezentowała gminę w powiecie.

Tydzień później pod siatką spotkali się chłopcy. Przyjechały wszystkie szkoły z gminy Tarnowo Podgórne. Tym razem nasza reprezentacja pokazała dobrą grę i współpracę zespołową. Wygraliśmy wszystkie mecze i zajęliśmy I miejsce. Teraz czas na sprawdzenie swoich sił w powiecie. Chłopcy rywalizować będą 18 lutego w Rokietnicy. Trzymamy za nich kciuki w kolejnym etapie.

Reprezentacja dziewcząt:
1. Katarzyna Sałata
2. Weronika Siwa
3. Aleksandra Górzyńska
4. Julia Gawęcka
5. Amelia Gromada
6. Matylda Rybacka
7. Dominika Górowska
8. Zofia Michalak
9. Inez Nawrocka

Reprezentacja chłopców:
1. Mariusz Danielewski
2. Mateusz Ludwiczak
3. Piotr Zgoła
4. Miłosz Sawicki
5. Arkadiusz Stolarski
6. Bartosz Baranowski
7. Michał Kubala
8. Mateusz Wolny
9. Jakub Wysocki
10. Marcel Nawrocki

W imieniu zawodników opiekun zespołów:
Mateusz KwaśniewskiMikołaj Kochanek na podium!

W niedzielę 15 listopada 2015 roku najlepsi recytatorzy ze wszystkich szkół spotkali się na gminnych eliminacjach powiatowego konkursu recytatorskiego "Jesienna zaduma".

W Gminnym Ośrodku Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym uczestników oceniało jury, w którego skład wchodziła aktorka z poznańskiego Teatru Animacjib - Magdalena Dehr oraz Jolanta Tepper - kierownik Domu Kultury. Poziom występów został oceniony bardzo wysoko.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatem III miejsca w kategorii klas starszych szkoły podstawowej został Mikołaj Kochanek z klasy Vb.

Serdecznie mu gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

Stanisława Janeczek i Julia Zwolak
opiekunki młodych recytatorówMistrzostwa gminy w warcabach

06.11.2015 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Warcabach.

Do turnieju warcabowego stanęło 6 dziewcząt oraz 12 chłopców z czterech szkół. W grupie dziewcząt rozegrano 5 partii systemem każdy z każdym, tempem gry 10 minut, a wśród chłopców rozegrano 6 partii systemem komputerowym (szwajcarskim). Dla obu grup obowiązywało tempo gry 10 minut na zawodnika, a stawka toczyła się o 4 miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 26 listopada w Kórniku. Ostatecznie zwyciężyli: Julia Gawęcka ze Szkoły Podstawowej w Lusowa w kategorii dziewczęta oraz Kacper Burzyński ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym wśród chłopców.

Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy.

Szczegółowe wyniki końcowe - dziewczęta

MiejsceNazwisko ImięSzkołaPunktyS.B.vs+.
1Gawęcka JuliaSP Lusowo4.08.002;3;4;6;
2Wojtas HelenaSP Lusowo3.08.006;4;5;
3Woźniak PaulinaSP Lusowo3.05.003;6;2;
4Mielcarek ZofiaSP Lusowo3.05.001;2;6;
5Kałużna KatarzynaSP Tarnowo Podgórne1.03.001;
6Pawlak MariaSP Lusowo1.01.002;

Szczegółowe wyniki końcowe - chłopcy

Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
Damian BartkowiakSzachiści z Lusowa najlepsi w gminie

W naszej szkole 06.11.2015 zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Szachach.

W turnieju drużynowym wzięły udział cztery szkoły podstawowe z: Ceradza Kościelnego, Lusówka, Tarnowa Podgórnego oraz Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem każdy z każdym, tempem gry 15 minut na zawodnika. Każda drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki oraz mogła mieć jednego zawodnika rezerwowego.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lusowie, która pokonała wynikiem 4:0 dwa zespoły, z Ceradza Kościelnego i Tarnowa Podgórnego oraz wynikiem 3:1 szkołę z Lusówka. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Tadych, Olgierd Tadych, Miłosz Sawicki, Igor Szczęsny, Paulina Woźniak. Drugie miejsce dające awans do Mistrzostw Powiatu w Szachach zajęła Szkoła Podstawowa z Lusówka.

Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani wicedyrektor Ewy Widelskiej.

Szczegółowe wyniki końcowe


MiejsceSzkołaDuże punktyPunkty
1SP Lusowo6.011.0
2SP Lusówko4.06.5
3SP Tarnowo Podgórne 1.03.5
4SP Ceradz Kościelny1.03.0

Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
Damian BartkowiakZabrakło szczęścia!

16 października reprezentacja naszej Szkoły pojechała na zawody gminne w halowej piłce nożnej do Przeźmierowa. W zawodach udział brało 5 szkół, system rozgrywek każdy z każdym. Zagraliśmy 4 mecze.

Mecz z Tarnowem był bardzo ciężki, walczyliśmy do końca, ale niestety polegliśmy z wynikiem 0-1. Z innymi drużynami było znacznie łatwiej, wygrywaliśmy przewagą jednej, a nawet dziesięciu bramek. Jak to w sporcie bywa, wygrany może być tylko jeden, ważny był w tym przypadku mecz bezpośredni i dlatego turniej zakończyliśmy na II miejscu. Daliśmy z siebie wszystko, zabrakło nam trochę szczęścia. Spokojnie mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z zawodów mimo II miejsca.
Nasza drużyna jest bardzo silna i na pewno wygramy jeszcze niejeden turniej.

Opiekunem podczas zawodów był Pan Mateusz Kwaśniewski.

Reprezentacja szkoły w składzie:
1. Piotr Zgoła
2. Mateusz Ludwiczak
3. Miłosz Sawicki
4. Mariusz Danielewskie
5. Antoni Ślęczka
6. Marcel Korczyński
7. Oskar Piechaczyk
8. Kacper Wysocki

Miłosz Sawicki
uczestnik zawodów
Rok szkolny 2014/2015

Matematyczno-sportowy sukces czwartoklasistów

We wtorek 16 czerwca odbył się Gminny Konkurs Matematyczno-Sportowy RAMBIT dla uczniów klas czwartych. W tym roku gościliśmy w szkole w Tarnowie Podgórnym.

Zawodnicy 8-osobowych zespołów (4 matematyków i 4 sportowców) reprezentujących szkoły naszej gminy zmierzyli się z ciekawymi zadaniami z matematyki oraz różnymi konkurencjami sprawnościowymi. Na umysły ścisłe czekał turniej matematyczny, łamigłówki oraz zadania związane z wykorzystaniem matematyki w życiu codziennym. Zwinni i szybcy sportowcy natomiast rzucali piłką lekarską, pokonywali tor przeszkód, a także przerzucali piłki na czas.

Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: matematycy - Mikołaj Kochanek, Maksymilian Kłosek, Zbigniew Staszek, Michał Kupiec oraz sportowcy - Kamil Beszterda, Marcel Korczyński, Antoni Ślęczka i Maciej Miszczyszyn wywalczyli zaszczytne I miejsce!

Naszym tegorocznym reprezentantom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

Katarzyna Kurowska i Mateusz Kwaśniewski
opiekunowie uczestników konkursu"Walka" z ortografią w Lusówku

Dnia 9 czerwca wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Języka Polskiego. Odbył on się w Szkole Podstawowej w Lusówku.

Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Linkowska, Małgorzata Mielcarek oraz Mikołaj Stańczyk. Zmagaliśmy się z zadaniami ortograficznymi w formie pisemnej oraz ustnej. Wykorzystaliśmy wiedzę zdobytą podczas zajęć języka polskiego i zajęliśmy drugie miejsce, ustępując tylko naszym kolegom oraz koleżankom z Tarnowa Podgórnego.

Małgorzata Mielcarek
uczennica klasy VIaCzwórbój lekkoatletyczny

11 czerwca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lusowie, którzy reprezentowali szkołę w Czwórboju Lekkoatletycznym, wyjechali na zawody do Tarnowa Podgórnego, aby zmierzyć się z innymi szkołami naszej gminy i zakwalifikować się do zawodów powiatowych, które odbywają się za rok w maju w Puszczykowie.

Nasza reprezentacja miała w swoim składzie dwanaście osób: Inez Nawrocką z klasy IVb, Gabrielę Stanisławiak z klasy IVb, Julię Dunowską z klasy IVb, Urszulę Sołtysiak z klasy Vb, Alicję Wesołowską z klasy Vb, Katarzynę Sałatę z klasy Vb, Kamila Beszczerdę z klasy IVb, Arkadiusza Stolarskiego z klasy Va, Miłosza Sawickiego z klasy Va, Michała Kubali z klasy Va, Piotra Gerke z klasy Vb oraz Mateusza Ludwiczaka z klasy 5a. Opiekowali się nami nauczyciele wychowania fizycznego: pan Mateusz Kwaśniewski i pan Borys Monastyrskyy.

Czwórbój lekkoatletyczny składa się z:

- biegu na 60 metrów
- biegu na 1000 metrów (dziewczynki na 600 metrów)
- rzutu piłeczką palantową
- skoku w dal

Reprezentantom naszej szkoły poszło świetnie; chłopcy oddawali najlepsze skoki w dal, a dziewczynki miały bardzo dobre wyniki w biegach na 600 metrów. Oczywiście wszystkim poszło dobrze zarówno w biegach, w skokach, jak i w rzutach piłeczką.

Ostatecznie nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce (w kategorii chłopców), a dziewczynki drugie (także w swojej kategorii), tuż po zawodniczkach z Przeźmierowa. Do następnego etapu awansują zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca, czyli chłopcy z Lusowa i Tarnowa Podgórnego oraz dziewczynki z Przeźmierowa i Lusowa.

Myślę, że zawody powiatowe będą równie ciekawe i że zakwalifikujemy się na jeszcze wyższy "szczebel".

Alicja Wesołowska
Uczennica klasy piątejXIV Gminny Konkurs Przyrodniczy

26 maja w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne.

Bardzo się cieszymy, że zespół naszej szkoły w składzie: Marysia Albrecht, Martyna Janas, Małgosia Mielcarek i Zosia Rusche zajął II miejsce zdobywając 56,5 punktów.

Nauczyciele przyrody:
Justyna Dąbrowska i Katarzyna SuwałaKonkurs Historyczny

V Gminny Konkurs Historyczny, który odbył się 8 maja 2015, w Ceradzu Kościelnym był nie lada wyzwaniem dla naszych uczniów. Zmierzyli się oni z tematyką starożytnego Bliskiego Wschodu. Zainteresowani przeszłością zgłębili wiedzę o takich państwach jak: Babilonia, Asyria, Fenicja, Egipt czy Królestwo Izraela.

Konkurs składał się z trzech etapów, a punkty zdobyte przez poszczególnych reprezentantów zostały zsumowane i stanowiły wynik danej reprezentacji. Duch walki był ogromy. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Rackowiak, Weronika Siwa i Wojciech Płócienniczak.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Katarzyna Witaszek
Opiekun uczestników konkursuGminny Konkurs Języka Angielskiego w Lusowie

28 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Tym razem na uczestników czekała pewna niespodzianka związana z jego organizacją.

Pomimo że każdą ze szkół reprezentowała silna grupa pięciu uczniów, zwycięzców szkolnych eliminacji, tym razem nie mogli oni liczyć na wzajemne wsparcie. Drogą losowania zostali przydzieleni do pięciu różnych grup. Poszczególne grupy, pod szyldami państw anglojęzycznych, miały w swoim składzie po jednym reprezentancie każdej ze szkół.

Pierwsze wyzwanie - poznać się i zacząć współpracować. Następnie na uczestników czekały trzy zadania, które mieli wspólnie wykonać:
- rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego
- ułożenie i przedstawienie dialogu na określony temat np. w restauracji
- przygotowanie prezentacji o "swoim" kraju

Pomimo pierwszych, trochę niepewnych chwil uczniowie szybko znaleźli wspólny język. I to nie tylko angielski

Konkurs wygrała drużyna Australii, w składzie: Adam Cała (SP Ceradz Kościelny), Wojtek Gładysz (SP Lusowo), Oliwia Góraj (SP Lusówko), Mateusz Tabaszewski (SP Przeźmierowo), Bartek Trzeciak (SP Tarnowo Podgórne).

Mamy nadzieję, że to nie koniec dopiero co zaczętych znajomości. Może nasi konkursowicze spotkają się w nowym roku szkolnym w wybranych przez siebie gimnazjach.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przyjazną atmosferę.

Anna Pawlik-Schypritt
Nauczyciel języka angielskiegoI Can Spell It

W dniu 20 kwietnia 2015 w Szkole Podstawowej w Lusówku odbył się Międzyszkolny Konkurs Literowania "I Can Spell It". Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas Va i Vb: Mikołaj Bera, Mikołaj Linden i Szymon Tadych.
Laureatem konkursu został Szymon Tadych z kl. Va.

Agnieszka Smólczyk
Nauczyciel języka angielskiegoTym razem z drugą lokatą

W Mistrzostwach Gminy Szkól Podstawowych w Unihokeju nasze reprezentacje chłopców i dziewcząt musiały zadowolić się drugim miejscem. Bliżsi wygrania z najlepszą drużyną w gminie byli chłopcy, ale tym razem gospodarze zawodów, SP Przeźmierowo okazali się lepsi w stosunku 2:1 i tym samym będą reprezentowali naszą gminę na mistrzostwach powiatu.

Klasyfikacja końcowa chłopców i dziewcząt:
1. SP Przeźmierowo
2. SP Lusowo
3. SP Lusówko
4. SP Tarnowo Podgórne
5. SP Ceradz Kościelny

Szkołę reprezentowali: Karolina Rackowiak, Maria Albrecht, Joanna Gabryelska, Julia Miszczyszyn, Lidia Tomczyk, Gabriela Guzenda, Martyna Janas, Weronika Rybacka, Katarzyna Sałata, Weronika Siwa, Alicja Wesołowska, Aleksandra Górzyńska, Julia Gawęcka, Mariusz Danielewski, Arkadiusz Stolarski, Kacper Eksner, Filip Młyński, Jakub Polaczyk, Wojciech Pietrucki, Wojciech Płócienniczak, Miłosz Sawicki, Piotr Zgoła, Antoni Ślęczka, Mateusz Ludwiczak , Jakub Jaźwicki, Kacper Ratajczak.

Gratulujemy!

Rafał Tucholski i Mateusz Kwaśniewski
Nauczyciele wychowania fizycznegoRozśpiewana Gmina - Rozśpiewane Lusowo

Ze względu na ogromną liczbę uczestników przeszło trzy godziny trwały tegoroczne przesłuchania przeglądu "Rozśpiewana Gmina". Tym razem przewodniczącym jury był znany muzyk, wokalista zespołów Snowman oraz Myslovitz - Michał Kowalonek.

Przegląd nie ma formuły konkursu, jednak na wyróżnionych czekała niezwykle atrakcyjna nagroda - możliwość wizyty w prywatnym studiu Michała Kowalonka i wspólne nagranie piosenki. Nic dziwnego, że uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom chcąc wziąć udział w tak ciekawym wydarzeniu. Kolejny raz okazało się, że uczniowie naszej szkoły dysponują wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi i w nielicznej grupie wyróżnionych znalazła się Laura Kurkiewicz z klasy IV (m.in. za to, że mimo drobnej pomyłki "pozbierała się" i dośpiewała pięknie swoją piosenkę do końca) oraz Antoni Możdżeń z klasy VI (doceniony za luz na scenie, naturalność i ogólne wrażenie). Dodatkowe wyróżnienie otrzymał chórek naszej szkoły, za radość śpiewania i energię. Trzeba również nadmienić, że wśród laureatów znalazła się nasza zeszłoroczna absolwentka Julia Mróz.

Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie, wszyscy są zwycięzcami dlatego, bo pokazali, że potrafią, chcą, i jak powiedział Michał Kowalonek, będzie im łatwiej w życiu, będą bardziej asertywni i prościej załatwią sprawy w urzędzie czy odbędą trudny telefon. Ale dla uczestników nie bez znaczenia były również przygotowane przez GOK Sezam czekolady, które na pewno jeszcze dosłodziły ten miły dzień.

Bartosz Melosik
Opiekun Młodych Wokalistów

(fot. Jarek Szymkowiak)


Niedziela z nagrodami

Najlepsi recytatorzy z naszej szkoły spędzili minione niedzielne przedpołudnie w GOK "Sezam" w Tarnowie Podgórnym. Odbyły się tam eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie". Każda szkoła była reprezentowana przez trzy osoby z klas I-III i IV-VI.

Występy oceniała Lucyna Winkiel - aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu, Jolanta Tepper - kierownik Domu Kultury oraz licznie zgromadzona publiczność, którą stanowili członkowie rodzin, nauczyciele, koleżanki i koledzy.

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli nagrody:
Amelia Bera - wyróżnienie wśród klas młodszych,
Wojciech Mróz - II miejsce w pionie starszym,
Antoni Możdżeń - wyróżnienie wśród klas IV-VI.

Młodym recytatorom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Stanisława Janeczek
opiekun uczestników konkursuDzień otwarty w Gimnazjum na sportowo!

W sobotę 21.03.2015 uczniowie klas szóstych uczestniczyli w drzwiach otwartych w Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym.

Podobnie jak w poprzednich latach odbył się halowy turniej piłki nożnej. Nasza reprezentacja zajęła w nim II miejsce. Nowością był "wiosenny tor przeszkód". W tej konkurencji nasi reprezentanci okazali się najlepsi, wygrywając ze szkołami z Lusówka i Tarnowa Podgórnego.

Reprezentacja w halowej piłce nożnej: Wojciech Pietrucki, Filip Młyński, Piotr Zgoła, Miłosz Sawicki, Dawid Beszterda, Kacper Eksner.

Reprezentacja w torze przeszkód: Joanna Gabryelska, Maria Albrecht, Martyna Janas, Anna Jóźwik, Wojciech Pietrucki, Dawid Beszterda, Filip Młyński, Kacper Eksner.

Serdeczne gratulacje za dobry wynik i uczestnictwo w zawodach.

Opiekun zawodników
Mateusz KwaśniewskiGminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce koszykowej

Reprezentacja naszej szkoły dziewcząt w miniony czwartek podczas gminnych mistrzostw szkół podstawowych w piłce koszykowej, okazała się najlepszą drużyną turnieju.

Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół SP Przeźmierowo, SP Lusówko, SP Tarnowo Podgórne, SP Ceradz Kościelny i SP Lusowo. Najtrudniejszym rywalem dla naszych uczennic były zawodniczki ze szkoły w Lusówku i to z nią w ostatnim meczu graliśmy o pierwsze miejsce.

Cztery dni później w Swarzędzu braliśmy udział w półfinale powiatu. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce przegrywając o wejście do finału powiatu z zespołem ze Skórzewa 16:17. Gratulacje dla naszych walecznych dziewczyn za dobrą postawę na boisku.

Skład reprezentacji:
1. Rackowiak Karolina
2. Guzenda Gabriela
3. Gabryelska Joanna
4. Miszczyszyn Julia
5. Musiała Lidia
6. Sternal Aleksandra
7. Siwa Weronika
8. Wesołowska Alicja
9. Janas Martyna
10. Kałucka Kamila
11. Albrecht Maria
12. Lidia Tomczyk
13. Natalia Sczechowiak

Rafał Tucholski


Gościnnie pod siatką

Pod koniec stycznia byliśmy gospodarzami Mistrzostw Gminy w Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt. Zawody odbyły się w poniedziałek i we wtorek 26-27 stycznia. W rozgrywkach chłopców uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne.

Po bardzo wyrównanych meczach zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Ceradza Kościelnego, która w decydującym spotkaniu pokonała Naszą reprezentację 2:1 (15:13 w ostatnim secie). W turnieju dziewcząt na starcie pojawiły się cztery drużyny. Po zaciętej walce wygrała Szkoła Podstawowa z Tarnowa Podgórnego. O kolejności miejsc zdecydował lepszy stosunek setów. Dwa dni zmagań przebiegły w miłej i sportowej atmosferze.

Końcowa klasyfikacja chłopców:
1. SP Ceradz Kościelny
2. SP Lusowo
3. SP Przeźmierowo
4. SP Lusówko
5. SP Tarnowo Podgórne

Końcowa klasyfikacja dziewcząt:
1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Lusowo
3. SP Przeźmierowo
4. SP Ceradz Kościelny

Reprezentacja chłopców SP Lusowo w składzie: Jakub Polaczyk, Miłosz Sawicki, Mariusz Danielewski, Piotr Zgoła, Wojciech Płócienniczak, Antoni Możdżeń, Kacper Eksner, Wojciech Pietrucki, Arkadiusz Stolarski, Mikołaj Bera.

Reprezentacja dziewcząt SP Lusowo w składzie: Karolina Rackowiak, Gabriela Guzenda, Joanna Gabryelska, Julia Miszczyszyn, Kamila Kałucka, Katarzyna Sałata, Weronika Siwa, Martyna Janas, Martyna Kwaśnik, Maria Albrecht.

Opiekun zespołów
Mateusz KwaśniewskiMiędzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim

1 grudnia 2014 w Szkole Podstawowej w Lusówku odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim dla klas I - III. W konkursie wzięło udział 16 recytatorów ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIb: Helenka, Marysia i Jaś. Uczestnicy byli doskonale przygotowani i ciekawie zaprezentowali swoje wiersze. Publiczność oklaskiwała ich gromkimi brawami, a sędziowie mieli nie lada kłopot z wyłonieniem zwycięzcy.

Po krótkiej przerwie jury wyłoniło najlepszych: I miejsce zajęła Alicja z SP w Tarnowie Podgórnym, II miejsce zajęli Maya z SP w Tarnowie Podgórnym, Paweł z SP w Przeźmierowie i Julka z SP w Lusówku. Pozostali uczestnicy zajęli III miejsce. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i... see you next year

Marta Brzostowska
Nauczyciel języka angielskiegoHalowa piłka nożna - podsumowanie

Zakończyliśmy rywalizację w halowej piłce nożnej. W tym roku poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, do samego końca nie było wiadomo która drużyna będzie reprezentowała gminę w mistrzostwach powiatu. Naszej drużynie w tym roku zabrakło przysłowiowego szczęścia, po dobrych spotkaniach musimy zadowolić się II miejscem. Gratulacje dla wszystkich szkół za dobre przygotowanie do turnieju, a zespołowi z Tarnowa Podgórnego życzymy zwycięstwa w finale powiatu.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Lusowo
3. SP Przeźmierowo
4. SP Ceradz Kościelny
5. SP Lusówko

Reprezentacja SP Lusowo:
1. Piotr Zgoła kl V
2. Wojciech Markuszewski kl VI
3. Kacper Eksner kl VI
4. Kacper Ratajczak kl V
5. Filip Młyński kl VI
6. Miłosz Sawicki kl V
7. Mateusz Ludwiczak kl V
8. Wojciech Płócienniczak kl VI

Opiekun drużyny:
Rafał Tucholski


Szachiści na medal

Dnia 28.10.2014 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Szachach

W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział trzy szkoły podstawowe: z Przeźmierowa, Lusówka oraz z Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem każdy z każdym, tempem gry 10 minut na zawodnika. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lusowie, która pokonała wynikiem 3,5:0,5 Szkołę Podstawową w Przeźmierowa oraz wynikiem 3:1 Szkołę Podstawową z Lusówka. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Tadych, Olgierd Tadych, Miłosz Sawicki, Julia Gawęcka.
Drugie miejsce dające awans do Mistrzostw Powiatu w Szachach zajęła Szkoła Podstawowa z Lusówka, która w ostatniej rundzie pokonała Szkołę Podstawową z Przeźmierowa 2,5:1,5. Dla uczestników i opiekunów zawodów został zorganizowany poczęstunek.

Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani Dyrektor Aleksandry Kolendo.


Julia Gawęcka i Szymon Tadych najlepsi w gminie w warcabach

Dnia 28.10.2014 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Warcabach.

Do turnieju warcabowego stanęło 6 dziewcząt oraz 9 chłopców z trzech szkół. W grupie dziewcząt rozegrano 5 partii systemem każdy z każdym, tempem gry 10 minut, a wśród chłopców rozegrano 6 partii systemem szwajcarskim. Dla obydwóch grup obowiązywało tempo gry 10 minut na zawodnika, a stawka toczyła się o 4 miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Powiatu. Ostatecznie zwyciężyli: Julia Gawęcka w kategorii dziewczęta oraz Szymon Tadych wśród chłopców, uczniowie Szkoły Podstawowej z Lusowa.

Wyniki końcowe dziewczęta:

Wyniki końcowe chłopcy:

Dla uczestników i opiekunów zawodów został zorganizowany poczęstunek. Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani Dyrektor Kingi Grek - Kowalczyk.

Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
Damian BartkowiakSrebro dla Wojtka!

Z przyjemnością informujemy, że Wojciech Mróz zdobył II miejsce podczas konkursu recytatorskiego "Jesienna zaduma", który odbył się 26.10.2014 w Tarnowie Podgórnym.

Czwartoklasista zachwycił jury recytacją wiersza L. J. Kerna "Konik polny i mrówka". Oprócz oklasków licznie zgromadzonej publiczności Wojtek otrzymał piękny dyplom i książkę M. Rusinka "Wierszyki domowe". Będzie ona na pewno ciekawą lekturą na długie, jesienne wieczory.

Młodemu recytatorowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Stanisława Janeczek
Opiekun recytatorówMistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym

W dniu 23.09.2014 w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. W zmaganiach brały udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły. W kategorii chłopców I miejsce wywalczyli nasi reprezentanci, dzięki czemu będą reprezentować naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu w Pecnie.

Klasyfikacja chłopców:
1. SP Lusowo
2. SP Lusówko
3. SP Przeźmierowo
4. SP Tarnowo Podgórne
5. SP Ceradz Kościelny

Klasyfikacja dziewcząt:
1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Lusówko
3. SP Lusowo
4. SP Przeźmierowo
5. SP Ceradz Kościelny

Naszą szkołę reprezentowali:
Mariusz Danielewski
Szymon Tadych
Karolina Rackowiak
Lidia Musiała

Gratulacje dla uczestników za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu.

Opiekun zespołu:
Mateusz KwaśniewskiMistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

Dnia 23.09.2014 w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2003 i młodszy (klasy IV,V) oraz rocznik 2002 (klasy VI).

Z naszej szkoły udział wzięło 20 uczniów. Najlepiej spisali się: Joanna Gabryelska (rocznik 2002) oraz Arkadiusz Stolarski (rocznik 2003), którzy zajęli II miejsca swoich kategoriach. Julia Miszczyszyn (rocznik 2002) była trzecia, natomiast Kamil Beszterda (rocznik 2004) zawody ukończył na czwartym miejscu. Powyższa czwórka zawodników, dzięki dobrym wynikom zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Powiatu na poznańskiej Malcie.

Gratulacje dla uczestników za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekunowie:
Mateusz Kwaśniewski i Rafał TucholskiRok szkolny 2013/2014

Podwójne zwyciestwo

We wtorek 10.06.2014 rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach wzięły udział cztery szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. W kategorii dziewcząt bezapelacyjne okazały się nasze reprezentantki. Indywidualnie najlepszą zawodniczką została Joanna Gabryelska. Wśród chłopców rywalizacja była bardziej wyrównana. Tutaj również zwyciężyli nasi podopieczni. Najlepszym zawodnikiem był Kacper Eksner. Dwie nasze drużyny zdobyły tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych i wywalczyły awans do rozgrywek powiatowych w przyszłym roku.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
 1. SP Lusowo
 2. SP Przeźmierowo
 3. SP Tarnowo Podgórne
 4. Ceradz Kościelny
Klasyfikacja końcowa chłopców:
 1. SP Lusowo
 2. SP Przeźmierowo
 3. SP Tarnowo Podgórne
 4. Ceradz Kościelny
Reprezentacja SP Lusowo:
 1. Joanna Gabryelska
 2. Karolina Rackowiak
 3. Maria Albrecht
 4. Anna Jóźwik
 5. Julia Miszczyszyn
 6. Martyna Janas
 7. Kacper Eksner
 8. Dawid Beszterda
 9. Wojciech Płócienniczak
 10. Wojciech Pietrucki
 11. Antoni Możdżeń
 12. Filip Młyński

Gratulacje dla uczniów za godne reprezentowanie naszej szkoły i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnym etapie zmagań w nowym roku szkolnym.

Opiekunowie zespołu:
Mateusz Kwaśniewski i Rafał Tucholski


Zmagania matematyczno - sportowe

W piątek 13 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy Rambit dla uczniów klas czwartych.

Gościliśmy 8-osobowe zespoły (4 matematyków i 4 sportowców) reprezentujące szkoły gminy Tarnowo Podgórne: Ceradz Kościelny, Lusówko, Przeźmierowo i Tarnowo Podgórne. Zawodnicy zmierzyli się z ciekawymi zadaniami z matematyki oraz różnymi konkurencjami sprawnościowymi. Na umysły ścisłe czekał turniej matematyczny, łamigłówki i układanie tangramów. Zwinni i szybcy sportowcy natomiast wykonywali skoki obunóż, trafiali do kosza, prowadzili piłkę nożną slalomem oraz strzelali do bramki.

Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: matematycy - Julia Gawęcka, Mikołaj Linden, Miłosz Sawicki, Szymon Tadych oraz sportowcy - Mateusz Ludwiczak, Łukasz Musiała, Kacper Ratajczak i Arkadiusz Stolarski wywalczyli zaszczytne II miejsce.

Naszym tegorocznym reprezentantom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

Nauczyciele matematyki
Katarzyna Kurowska i Beata Zgoła


Gratulacje dla szóstoklasistów!

Z przyjemnością informuję, że uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Polskiego, który odbył się w Ceradzu Kościelnym w poniedziałek 9 kwietnia. Reprezentacja w składzie: Zuzanna Janiec, Gabriela Polak i Szymon Kaczmarek spisała się na medal i wyprzedziła szkoły z Przeźmierowa, Ceradza Kościelnego, Lusówka oraz Tarnowa Podgórnego.

Nasi szóstoklasiści okazali się najlepszymi znawcami tematu tegorocznego konkursu "W imię dobra, przeciwko złu". W ramach przygotowań przeczytali i omówili z polonistami wszystkie obowiązujące utwory poetyckie, prozatorskie i dramatyczne. Trud się opłacił. Do szkoły uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, z pięknymi dyplomami i ciekawymi książkami. Podkreślali również bardzo serdeczną i miłą atmosferę panującą w ceradzkiej podstawówce.

Zuzannie, Gabrieli i Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Stanisława Janeczek i Michał Kokorzycki
nauczyciele języka polskiego


Gminny Konkurs Języka Angielskiego

3 czerwca w SP Lusówko odbył się doroczny Gminny Konkurs Języka Angielskiego, w którym wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych w Lusówku, Ceradzu Kościelnym, Przeźmierowie, Tarnowie Podgórnym i Lusowie. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy VIa: Dominik Ludwiczak i Adam Mańczak. Zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnością swoich umiejętności językowych oraz znajomością kultury i geografii krajów anglojęzycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, I miejsce przypadło uczniowi z naszej szkoły - Adam Mańczak uzyskał najwięcej punktów.

Gratulacje Adam!

Sebastian Wróbel
Nauczyciel języka angielskiego


Konkurs na rocznicę!

2 czerwca 2014, na dwa dni przed obchodami 25 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu w 1989, odbył się w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie Gminny Konkurs Historyczny. Pięć drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi oczywiście tematyki okresu komunizmu w Polsce i okoliczności upadku tego narzuconego nam po II wojnie światowej systemu władzy.

Uczestnicy konkursu pracowali zespołowo i indywidualnie. Po trzech emocjonujących etapach potyczek umysłowych nasza drużyna w składzie: Weronika Bochnak, Szymon Kaczmarek i Karol Skotnicki, zajęła III miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie i konkursową atmosferę!

Halina Taciak
nauczyciel historii wraz z uczniami"Pół punktu..."

Dnia 15 maja w tarnowskiej Szkole Podstawowej odbył się XIII Gminny Konkurs Przyrodniczy. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Kapcińska, Julia Mróz, Ola Sternal i Borys Nowakowski. Pytania konkursowe były bardzo różnorodne, dotyczyły m. in. form ochrony przyrody Polski, wód powierzchniowych, pogody i budowy organizmu człowieka.

W tym roku stanęliśmy na III miejscu podium tuż za zespołami z Tarnowa Podgórnego i Przeźmierowa. Czujemy wielki niedosyt, ponieważ od drugiego miejsca dzieliło nas zaledwie pół punktu!

Organizatorom dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz miłą atmosferę w czasie zmagań konkursowych. Do zobaczenia za rok o tej samej porze.

Opiekun uczestników konkursu
Justyna Dąbrowska"Rozśpiewana Gmina"

Kolejna edycja przeglądu piosenki „Rozśpiewana Gmina” w Tarnowie Podgórnym za nami. Od kilku lat w formule organizowanej przez GOK Sezam w niedzielne popołudnia imprezy nie ma przyznawanych miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy oraz słodki poczęstunek.
Śpiewający, których występy szczególnie wryły się w pamięć jury obradującego pod kierownictwem znanej wokalistki Ewy Nawrot zostali wyróżnieni zaproszeniem do udziału w prowadzonych przez nią warsztatach.

Bardzo miło poinformować, że swoje wokalne umiejętności podczas warsztatów będą mogły szlifować dwie uczennice klasy VIb – Weronika Bochnak i Julia Mróz.
Serdeczne gratulacje!Julia i Wojtek na podium

Miło nam poinformować, że w gminnych eliminacjach XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Wiosenne przebudzenie" dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów:
Wojciech Mróz z IIa zdobył I miejsce w grupie klas młodszych, natomiast jego starsza siostra - szóstoklasistka Julia otrzymała II miejsce w pionie starszym.

Cieszymy się również z sukcesu absolwenta naszej szkoły- Kamila Janasa, który okazał się najlepszy w grupie gimnazjalnej.
Wszystkich młodych recytatorów oceniało jury pod przewodnictwem Artura Romańskiego, aktora i reżysera z Teatru Animacji w Poznaniu.

Rodzeństwu serdecznie gratulujemy, Wojtkowi zaś życzymy sukcesów w Murowanej Goślinie, gdzie 11.04.2014 odbędzie się finał powiatowy konkursu.

Stanisława Janeczek
nauczycielka języka polskiegoUnihokejowe zmagania

Dnia 26.02.2014 pojechaliśmy na zawody sportowe - Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w unihokeju, które odbywały się w Przeźmierowie.

O godz. 7:50 stawiliśmy się na zbiórce przy sali gimnastycznej. Następnie pojechaliśmy autobusem liniowym do Przeźmierowa. Na zawody przybyli uczniowie z Tarnowa Podgórnego, Ceradza Kościelnego, Przeźmierowa, Lusowa i Lusówka. Każdą ze szkół reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt. Zostaliśmy bardzo miło przywitani pokazem tanecznym w wykonaniu uczennic z Przeźmierowa. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” na zmianę. Ostatecznie po wyrównanym turnieje zarówno chłopcy jak i dziewczęta z naszej szkoły ukończyli zawody na IV miejscu. Po odebraniu dyplomów wróciliśmy do szkoły.

Uczestniczka turnieju
Agata Kapcińska kl. VIbMistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce koszykowej

Reprezentacja naszej szkoły zaliczyła słabszy występ w Mistrzostwach Gminnych Szkół Podstawowych w koszykówce. Zawody organizowane były przez Szkołę Podstawową w Przeźmierowie. Do rywalizacji chłopców przystąpiło pięć szkół z naszej Gminy, z tego trzy drużyny prezentowały dosyć wysoki poziom gry. Efektem tego było na końcu klasyfikacji zdobycie przez pierwsze trzy drużyny 7 pkt a o miejscach decydowała różnica koszy rzuconych nad straconymi. Nasza drużyna nawiązała jedynie walkę ze szkołą z Lusówka. Podczas tego spotkania to nasi chłopcy stwarzali więcej sytuacji do zdobycia kosza, ale jak wiadomo wygrywa ten kto jest bardziej skuteczny i tym razem koledzy z SP Lusówko z przewagą jednego kosza uplasowali się na 4, przedostatniej pozycji.

Inaczej rzecz miała się u dziewcząt. W tym czasie na zawodach zjawiły się trzy zespoły a nasze uczennice po dobrym spotkaniu uległy tylko gospodarzom imprezy. Pierwszy mecz z Ceradzem Kościelnym nie sprawił naszym dzielnym zawodniczkom większego kłopotu.

Klasyfikacja Końcowa

MiejsceChłopcyDziewczęta
1SP Ceradz KościelnySP Przeźmierowo
2SP Tarnowo PodgórneSP Lusowo
3SP PrzeźmierowoSP Ceradz Kościelny
4SP Lusówko
5SP Lusowo

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym

25 lutego 2014 podczas Drzwi Otwartych w Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych w Gminie o Puchar Dyrektora Gimnazjum.
Do rywalizacji przystąpiły tylko trzy zespoły z Gminy. Niska frekwencja niestety pozbawiła nas ciekawych wrażeń. Po zaciętej walce zawody wygrała Szkoła z Ceradza Kościelnego zdobywając 4 pkt, następnie Szkoła z Lusowa 3 pkt i Szkoła z Tarnowa Podgórnego z wynikiem 1 pkt. Wśród kibicujących nie zabrakło absolwentów naszej szkoły. Najlepszym zawodnikiem został Bartek Opat z Ceradza Kościelnego zdobywając statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki nożnej.

Wyniki:
SP Lusowo - SP Tarnowo Podgórne 1:0
SP Ceradz Kościelny - SP Lusowo 1:0
SP Ceradz Kościelny – SP Tarnowo Podgórne 0:0


Karta świąteczna - wyniki konkursu

Konkurs na kartę świąteczną organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym został pomyślnie rozstrzygnięty dla uczniów naszej szkoły. Wśród wyróżnionych znalazło się pięcioro naszych podopiecznych:

Zofia Żurawka kl. Ib
Alicja Przybylska kl. Ib
Patryk Walczak kl. Ib
Jan Fąderski kl. IIa
Karolina Gajdzińska kl. IIb

Wyróżnione prace naszych uczniów można obejrzeć pod tym adresem:
www.goksezam.pl/portal/images/stories/tnk/2013/tk0.pdf - strona 8 i 9.

Wszystkim, którzy dostarczyli swoje kartki dziękuję, a nagrodzonym gratuluję. Zapraszam też do udziału w kolejnych konkursach.

Aleksandra Romczyk


Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców

W poniedziałek 09.12.2013 rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach wzięły udział zespoły ze wszystkich "Podstawówek" z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyli reprezentanci Ceradza Kościelnego zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy i uzyskali awans do rozgrywek powiatowych. Nasi reprezentanci ukończyli te zmagania na II miejscu ulegając tylko zwycięzcom.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Ceradz Kościelny
2. SP Lusowo
3. SP Przeźmierowo
4. SP Tarnowo Podgórne
5. SP Lusówko

Reprezentacja SP Lusowo:
1. Wiktor Uznański
2. Dominik Ludwiczak
3. Mateusz Wróż
4. Wojciech Płócienniczak
5. Oskar Kucharczak
6. Adam Mańczak
7. Wojciech Pietrucki
8. Mikołaj Magiera
9. Filip Młyński
10. Łukasz Przyślewicz

Gratulacje dla chłopców za godne reprezentowanie naszej szkoły. Zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

Organizatorzy turnieju:
Nauczyciele wychowania fizycznegoZwycięstwo na własnym terenie!

W poniedziałek 02.12.2013 rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych i awans do rozgrywek powiatowych. Nasze reprezentantki wygrały wszystkie mecze 2:1. W zwycięstwie na pewno pomógł doping uczniów z naszej szkoły.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Lusowo
2. SP Przeźmierowo
3. SP Ceradz Kościelny
4. SP Tarnowo Podgórne

Reprezentacja SP Lusowo:
1. Joanna Czekalska kl. VI
2. Weronika Wroniewska kl. VI
3. Agata Dembińska kl. VI
4. Karolina Bogojło kl. VI
5. Joanna Gabryelska kl. V
6. Karolina Rackowiak kl. V
7. Agata Kapcińska kl. VI
8. Julia Miszczyszyn kl. V
9. Weronika Nowakowska kl. VI

Gratulacje dla dziewcząt za godne reprezentowanie naszej szkoły i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnym etapie zmagań w piłce siatkowej.

Organizatorzy turnieju:
Nauczyciele wychowania fizycznegoMamy laureatów!

Z przyjemnością informujemy, że w gminnych eliminacjach XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Jesienna zaduma" reprezentanci naszej szkoły wypadli bardzo dobrze, a dwoje z nich zajęło medalowe miejsca:
Zuzanna Janiec z klasy szóstej zajęła I miejsce w grupie klas starszych, natomiast trzecioklasista Wojciech Mróz zdobył III miejsce wśród uczniów pionu młodszego.

Serdecznie im gratulujemy, a Zuzannie życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się w poniedziałek 25.11.2013 w Gminnym Ośrodku Kultury "Sokół" w Czerwonaku.

Stanisława Janeczek
opiekun młodych recytatorów


Mistrzostwa Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej

W Mistrzostwach Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej, które odbyły się 6 listopada w SP Przeźmierowo uczestniczyli przedstawiciele szkół: SP Lusowo, SP Przeźmierowo oraz SP Lusówko. Każda wystawiła po dwie reprezentacje (chłopców i dziewcząt).

Wśród chłopców na boisku dominowali gospodarze zawodów wykorzystując atut swojego pełnowymiarowego boiska. Miejsce drugie należało do naszych chłopców, którzy po przegranej z SP Przeźmierowo nie dali większych szans kolegom z Lusówka. Inaczej rzecz miała się w rywalizacji dziewcząt. Zasłużone I miejsce trafiło do uczennic z Przeźmierowa, a walka o drugą pozycję była zacięta do ostatniej minuty. Po remisie końcowym 3:3 zdecydował stosunek bramek zdobytych do straconych i tutaj szkoła z Lusówka będąc w lepszej sytuacji bramkowej zajęła II miejsce.

Gratulacje dla wszystkich drużyn, a naszym rywalom życzymy udanych występów na kolejnym etapie.

Nauczyciele wychowania fizycznego:
Mateusz Kwaśniewski i Rafał Tucholski


Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Szachach i Indywidualne w Warcabach

Dnia 29.10.2013 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w szachach oraz Indywidualne Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Warcabach w kategorii szkół podstawowych.

Na początku Pani Dyrektor Aleksandra Kolendo gorąco przywitała wszystkich uczestników i opiekunów, później rozpoczęły się partie szachowe.
W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział dwie szkoły podstawowe: z Przeźmierowa oraz z Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem jednego meczu, tempem gry 15 minut na zawodnika. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lusowie, która pokonała wynikiem 4:0 Szkołę Podstawową w Przeźmierowie. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Tadych, Miłosz Sawicki, Bartosz Baranowski oraz Julia Gawęcka. Do turnieju warcabowego stanęło 12 uczestników z trzech szkół.
Lista startowa:
1. Aleksandra Gorońska - SP Ceradz Kościelny
2. Bartosz Baranowski - SP Lusowo
3. Marcin Siekierski - SP Przeźmierowo
4. Jędrzej Musielak - SP Przeźmierowo
5. Jakub Polaczyk - SP Lusowo
6. Maja Cieśla - SP Przeźmierowo
7. Mikołaj Sawicki - SP Lusowo
8. Julia Gawęcka - SP Lusowo
9. Alex Piotrowski - SP Przeźmierowo
10. Szymon Tadych - SP Lusowo
11. Franciszek Cała - SP Ceradz Kościelny
12. Jan Majchrzak - SP Przeźmierowo

Rozegrano 6 partii systemem szwajcarskim, tempem gry 10 minut na zawodnika. Stawka toczyła się o 4 miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Powiatu. Ostatecznie zwyciężył Musielak Jędrzej z SP Przeźmierowo, następne miejsca dające awans zajęli: Jakub Polaczyk, Sawicki Miłosz, Bartosz Baranowski wszyscy z SP Lusowo.

Dla uczestników i opiekunów zawodów został zorganizowany poczęstunek. Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy.

Z pozdrowieniem sędzia zawodów
Damian BartkowiakMistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w halowej piłce nożnej

W dniu 17.10.2013 rozpoczęliśmy rywalizację szkół podstawowych na szczeblu gminnym w grach zespołowych, pierwszą z nich była halowa piłka nożna. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Przeźmierowa, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych. Nasi reprezentanci uplasowali się na drugim miejscu pokonując drużyny z Lusówka, Tarnowa Podgórnego oraz Ceradza Kościelnego.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Przeźmierowo
2. SP Lusowo
3. SP Ceradz Kościelny
4. SP Tarnowo Podgórne
5. SP Lusówko

Reprezentacja SP Lusowo:
1. Wiktor Uznański
2. Piotr Zgoła
3. Mateusz Ludwiczak
4. Patryk Kostrzewa
5. Arian Orwat
6. Wojciech Pietrucki
7. Wojciech Płócienniczak
8. Adam Mańczak
9. Kacper Eksner
10. Mariusz Danielewski

Gratulacje dla chłopców za pełne zaangażowania reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekun zespołu:
Mateusz KwaśniewskiZwycięstwo w Mistrzostwach Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym!

W środę 16 października rozegrane zostały w Tarnowie Podgórnym Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. W zmaganiach uczestniczyły również reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. W kategorii chłopców I miejsce i udział w drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Radzewie wywalczyli Wiktor Uznański i Szymon Tadych. Karolina Rackowiak i Weronika Nowakowska zajęły IV miejsce.

Klasyfikacja chłopców:
1. SP Lusowo
2. SP Lusówko
3. SP Tarnowo Podgórne
4. SP Przeźmierowo

Klasyfikacja dziewcząt:
1. SP Przeźmierowo
2. SP Tarnowo Podgórne
3. SP Lusówko
4. SP Lusowo

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnym etapie zmagań w tenisie stołowym.

Opiekun zespołu:
Mateusz Kwaśniewski


Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

W środę 24.09.2013 w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2002 i młodszy (klasy IV, V) oraz rocznik 2001 (klasy VI).

Z naszej szkoły dużo lepiej niż chłopcy spisały się dziewczęta. W pierwszej kategorii I miejsce zajęła Joanna Gabryelska, natomiast IV miejsce Julia Miszczyszyn. W drugiej kategorii III miejsce zajęła Joanna Czekalska. Wśród chłopców IV miejsce przypadło Kacprowi Eksnerowi.

Dzięki dobrym wynikom wszystkich naszych zawodników zajęliśmy drużynowo II miejsce w gminie Tarnowo Podgórne.

Gratulacje dla uczestników zawodów za reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekunowie zespołu:
Mateusz Kwaśniewski i Rafał TucholskiRok szkolny 2012/2013

Pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno - Sportowym RAMBIT

Miło nam poinformować, że przedstawiciele klas czwartych w składzie: Maria Albrecht, Kacper Eksner, Aleksandra Sternal, Lidia Musiała, Wojciech Płócienniczak, Wojciech Pietrucki, Karolina Rackowiak oraz Zofia Rusche zdobyli pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno-Sportowym RAMBIT.

Drużyna matematyków i sportowców zmagała się z zadaniami, które ułożyli dla nich organizatorzy konkursu.
Konkurs odbył się 14 czerwca 2013 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Drużyna nagrodzona została pamiątkowymi medalami, dyplomem oraz pucharem.

Gratulujemy sukcesu!

Opiekun konkursu
Beata ZgołaPodróżnicy na podium

"Homo viator"- człowiek w drodze, pielgrzym - pod takim tytułem odbył się tegoroczny XI Gminny Konkurs Polonistyczny.

W poniedziałek 10.06 w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy rozwiązywały różnorodne zadania związane ze wszechobecnym w literaturze i w życiu motywem wędrówki i drogi.
Młodzi podróżnicy musieli wykazać się znajomością wyznaczonych lektur, umiejętnością tworzenia określonych form wypowiedzi oraz posługiwania się językiem polskim w mowie i w piśmie.
W przerwie konkursu wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać życie Arkadego Fiedlera - patrona szkoły w Przeźmierowie oraz spotkać się z niezwykłym człowiekiem - Łukaszem Wierzbickim - podróżnikiem i autorem książek dla dzieci.

Moment ogłoszenia wyników był dla nas bardzo radosny - reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Aleksandra Marcinkowska i Kacper Filipek z klasy VIc
oraz Dominika Rebelka z kl. VIa
zdobyła II miejsce.
Szóstoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Stanisława Janeczek
nauczycielka języka polskiegoXII Gminny Konkurs Przyrodniczy

Dnia 5 czerwca w naszej szkole odbył się XII Gminny Konkurs Przyrodniczy. Z tej okazji gościliśmy czteroosobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych gminy Tarnowo Podgórne. Nas reprezentowali uczniowie klas szóstych w składzie: Kamila Adamek, Rafał Królak, Joasia Płócienniczak i Dominika Rebelka.

Niezmiernie nam miło ogłosić, że I miejsce na podium, już drugi rok z rzędu zajęła drużyna z Lusowa. Na II miejscu uplasowali się uczniowie z Tarnowa Podgórnego, a na trzecim, przegrywając tylko jednym punktem – szóstoklasiści z Przeźmierowa.
W tym roku nagrodą dla trzech najlepszych zespołów jest wycieczka po najciekawszych miejscach gminy Tarnowo Podgórne, którą zaplanowano na 20 czerwca.

Mamy nadzieję, że XII Gminny Konkurs Przyrodniczy wszyscy będą wspominać miło, nie tylko ci którzy stanęli na podium.
Do zobaczenia za rok o tej samej porze, ale już w innym miejscu...

Opiekunowie konkursu
Justyna Dąbrowska i Aneta KurowskaGminny Konkurs Języka Angielskiego

28.05.2013 uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Tegorocznym organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym. W zmaganiach wzięło udział pięć szkół z gminy Tarnowo Podgórne, z której każda przeprowadziła wewnętrzne eliminacje, by wyłonić po dwoje reprezentantów. Zmagania prowadzone były na wysokim poziomie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o krajach anglojęzycznych, znajomością słówek, umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem.

Z dumą możemy oświadczyć, że nasza reprezentantka Aleksandra Marcinkowska zdobyła najwyższą liczbę punktów i tym samym zajęła pierwsze miejsce!!! Warto rownież dodać, że w latach ubiegłych również przedstawiciele szkoły w Lusowie odnosili sukcesy w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego.

Mamy nadzieję, że dobra passa nas nie opuści i w następnych latach także będziemy stawać na podium!

Maria Knysz
Opiekun uczestników konkursuDni Przeźmierowa - turniej "Dzikich drużyn"

W dniu 12.05.2013 pojechaliśmy na turniej piłki nożnej "Dzikich drużyn" zorganizowany z okazji Dni Przeźmierowa. Rozegraliśmy tam 5 meczy, z których 3 wygraliśmy i ilość punktów jaką uzyskaliśmy pozwoliła nam zagrać w finale. Mecz ten zakończył się remisem więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Poziom był bardzo wyrównany i ostatecznie zajęliśmy 1 miejsce spośród 10 drużyn.

Ten turniej był naprawdę wspaniały. W przyszłym roku chcielibyśmy znowu tam pojechać.

W imieniu uczestników:
Dominik Ludwiczak i Patryk KostrzewaTrzecie miejsce w III Gminnym Konkursie Historycznym "Pierwsze elekcje"

W dniu 26.04.2013 r. w Szkole Podstawowej w Lusówku odbył się III Gminny Konkurs Historyczny zatytułowany "Pierwsze elekcje". Uczestnikami konkursu były trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne: Ceradza Kościelnego, Lusowa, Lusówka, Przeźmierowa i Tarnowa Podgórnego. Opiekunem merytorycznym konkursu była dr Alina Kardas. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Rebelka, Igor Jabłoński oraz Damian Żuchowski. Wszystkie grupy reprezentowały bardzo wysoki poziom. Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce.

Opiekun uczestników konkursu
Marlena MaciągLubimy i umiemy recytować!

5 kwietnia 2013 w Ośrodku Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym odbył się gminny konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie". Nasi młodzi recytatorzy mimo ogromnej konkurencji z innych szkół, okazali się najlepsi. Oto wyniki, zobaczcie sami;

w kategorii dla klas IV - VI

I miejsce - Antoni Możdżeń z kl.IVa
II miejsce - Zuzanna Janiec z kl. Vb
III miejsce - Franciszek Wojtas z kl. VIa

w kategorii dla klas I - III

III miejsce - Hanna Wiszniowska z kl. IIc
oraz wyróżnienie - Wojciech Mróz z kl. IIa

Gratulujemy!
12 kwietnia zdobywca I miejsca Antoni Możdżeń będzie reprezentować naszą gminę w Murowanej Goślinie. Trzymajmy kciuki!

Opiekun Agata Śmigiel


Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne w Unihokeju

Zakończyły się mistrzostwa szkół podstawowych naszej gminy w unihokeju. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych z Tarnowa Podgórnego, Przeźmierowa, Lusówka i Lusowa. Gospodarzem tych zawodów była Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, na boisku walka o punkty toczyła się do ostatnich minut. W wielu przypadkach, spotkania kończyły się podziałem punktów (remisem). Małymi krokami zbliżamy się do końca rywalizacji pomiędzy szkołami. Przed nami jeszcze piłka nożna oraz czwórbój lekkoatletyczny. Reprezentacje lusowskiej szkoły, po dobrych występach zajęły III. miejsca.

Klasyfikacja końcowa:
Chłopcy:
1. Tarnowo Podgórne
2. Przeźmierowo
3. Lusowo
4. Lusówko

Dziewczęta:
1. Lusówko
2. Przeźmierowo
3. Lusowo
4. Tarnowo Podgórne

Reprezentacja szkoły:
1. Wiktor Uznański
2. Patryk Kostrzewa
3. Szymon Nowaczyński
4. Jędrzej Ferenc
5. Rafał Królak
6. Adrian Szukalski
7. Patryk Gromada
8. Łukasz Przyślewicz
9. Wojciech Pietrucki
10. Damian Żuchowski
11. Aleksandra Marcinkowska
12. Magdalena Danielewska
13. Joanna Płócienniczak
14. Karolina Bogojło
15. Joanna Czekalska
16. Agata Dębińska
17. Weronika Bryl
18. Natalia Piechocka
19. Dominika Rebelka
20. Maria Siminiak

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Nauczyciel wychowania fizycznego:
Rafał TucholskisZwycięstwo o włos

Na zaproszenie 27 lutego 2013 wzięliśmy udział w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym. W zmaganiach uczestniczyły cztery zespoły ze szkół z Tarnowa Podgórnego, Ceradza Kościelnego, Lusówka oraz Lusowa. Po zaciętych zmaganiach zwyciężyła drużyna z Tarnowa Podgórnego. Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce pokonując zespoły z Ceradza Kościelnego oraz Lusówka, przegrywając z drużyną Tarnowa Podgórnego 1:2.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Uznański z klasy Va.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Lusowo
3. SP Ceradz Kościelny
4. SP Lusówko

Reprezentacja SP Lusowo:
1. Damian Żuchowski - kl. VI
2. Wiktor Uznański - kl. V
3. Patryk Kostrzewa - kl. V
4. Bruno Rousche kl. VI
5. Krzysztof Dziubała kl. VI
6. Igor Tylkowski kl. VI
7. Sebastian Stachowski kl. VI
8. Michał Słomiński kl. VI
9. Patryk Grządzielewski kl. VI
10. Kacper Hozakowski kl. VI
11. Dominik Ludwiczak kl. V

Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

Turniej piłki nożnej

Opiekun zespołu:
Mateusz KwaśniewskiJesienne sukcesy młodych recytatorów

Niedzielne popołudnie spędzone w Domu Kultury w Przeźmierowie okazało się bardzo udane dla młodych miłośników poezji. Sześcioro uczniów reprezentujących naszą szkołę wzięło udział w konkursie recytatorskim "Wierszowany Listopad" organizowanym przez GOK "Sezam". Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z prezentacją wybranych przez siebie utworów poetyckich. Piękne recytacje podziwiała zgromadzona tłumnie publiczność oraz jury w osobach Ireny Lipczyńskiej - poznańskiej aktorki z CK "Zamek" oraz Jolanty Tepper - Kierownik Domu Kultury.

Nasi recytatorzy potwierdzili swoją klasę i jak zwykle zdobyli medalowe miejsca:
Wojciech Mróz II miejsce w kategorii klas I-III
Kajetan Stachowiak – I miejsce z klas IV-VI
Antoni Możdżeń – wyróżnienie w pionie starszym

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci zaś zbiory poezji dziecięcej.

Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

Stanisława Janeczek


Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej

Nasze obie reprezentacje szkolne, zdobyły drugie miejsce w Gminnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej, które odbyły się 12.11.2012 roku w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie.

Klasyfikacja końcowa - chłopcy:

1. SP Przeźmierowo
2. SP Lusowo
3. SP Lusówko
4. SP Tarnowo Podgórne

Klasyfikacja końcowa - dziewczyny:

1. SP Przeźmierowo
2. SP Lusowo
3. SP Lusówko

Skład reprezentacji - chłopcy:

Mateusz Marcinkowski, Sebastian Stachowski, Olgierd Golon, Patryk Gromada, Damian Żuchowski, Krzysztof Dziubała, Igor Tylkowski, Patryk Grządzielewski, Krzysztof Urbański, Wiktor Uznański, Dominik Ludwiczak, Kacper Hozakowski, Filiep Bauwens

Skład reprezentacji - dziewczyny:

Magdalena Danielewska, Joanna Płócienniczak, Weronika Bochnak, Joanna Czekalska, Wiktoria Wroniewska, Oliwia Natorska, Natalia Piechocka, Julia Mróz, Agata Kapcińska, Karolina Bogojło, Marta Ciosek, Weronika Bryl

Gratulacje dla Szkoły w Przeźmierowie, która będzie reprezentować nasza gminę w powiecie, oraz innym drużynom biorącym udział w tych zawodach.

Opiekunowie:
Rafał Tucholski i Borys Monastyrskyy


Szachiści na medal

W dniu 23 października w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne w szachach. Do rywalizacji w systemie każdy z każdym z tempem gry 15 minut na zawodnika stanęło 14 młodych szachistów z 4 szkół: z Tarnowa Podgórnego, Przeźmierowa, Lusówka oraz z Lusowa. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach, gdzie z każdej wyłoniono dwie najlepsze osoby, które awansowały do mistrzostw powiatu. Rozgrywki te odbędą się 30 listopada w Kórniku.

W grupie "A" pierwsze miejsce zajął nasz szachista Szymon Tadych, drugie miejsce dające awans zajął Jędrzej Bartosik z SP Przeźmierowo. Pozostali nasi reprezentanci zajęli: miejsce piąte Julia Gawęcka i szóste Bartosz Baranowski.

W grupie "B" pierwsze dwa miejsca należały do uczniów naszej szkoły. Zwycięzcą został Jędrzej Ferenc, a tuż za nim Bruno Rusche. Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani Dyrektor SP Lusowo Aleksandry Kolendo.

Damian Bartkowiak - sędzia zawodów


Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w halowej piłce nożnej

W dniu 18.10.2012 rozpoczęliśmy rywalizację szkół podstawowych na szczeblu gminnym w grach zespołowych, pierwszą z nich była halowa piłka nożna. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Przeźmierowa, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych. Nasi reprezentanci uplasowali się na trzecim miejscu pokonując drużyny z Lusówka oraz Ceradza Kościelnego.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Przeźmierowo
2. SP Tarnowo Podgórne
3. SP Lusowo
4. SP Ceradz Kościelny
5. SP Lusówko

Reprezentacja SP Lusowo:

1. Damian Żuchowski - kl. VIb
2. Patryk Gromada - kl. VIa
3. Krzysztof Dziubała - kl. VIb
4. Wiktor Uznański - kl. Va
5. Dominik Ludwiczak - kl. Va
6. Patryk Kostrzewa - kl. Va
7. Arian Orwat - kl. Vb
8. Wojciech Pietrucki - kl. IVb
9. Wojciech Płucienniczak - kl. IVa

Gratulacje dla chłopców za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekun zespołu:
Mateusz Kwaśniewski


Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

Dnia 19.09.2012 (środa) w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2001 i młodszy (klasy IV, V) oraz rocznik 2000 (klasa VI).
Z naszej szkoły dużo lepiej spisały się dziewczęta. W pierwszej kategorii III miejsce zajęła Joanna Czekalska (klasa Va), natomiast IV miejsce zajęła Julia Miszczyszyn (klasa IVa). W starszej kategorii II miejsce zajęła Dominika Rebelka (klasa VIa), natomiast na IV miejscu uplasowała się Oliwia Natorska (klasa VI C).

Gratulacje dla uczestników zawodów za reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekun zespołu:
Mateusz Kwaśniewski

Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym
Data: 21.09.2012
Miejsce: Tarnowo Podgórne
Dyscyplina: Tenis Stołowy

Chłopcy:
1. SP Lusówko
2. SP Przeźmierowo
3. SP Lusowo
4. SP Ceradz Kościelny
5. Tarnowo Podgórne

Dziewczyny:
1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Lusowo
3. SP Lusówko
4. SP Przeźmierowo
5. SP Ceradz Kościelny

Naszą szkołę reprezentowali:
Marta Ciosek kl VI
Julia Dydymska kl VI

Wiktor Uznański kl V
Marcin Staszak kl IV


Rok szkolny 2011/2012

Piątoklasiści na Olimpie

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Dominika Rebelka z klasy Va, Maksymilian Brodowicz oraz Kajetan Stachowiak z kl.Vc zajęła I miejsce w X Gminnym Konkursie Polonistycznym, który odbył się 30.05.2012 w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym.

Nasi piątoklasiści wykazali się znakomitą znajomością mitologii starożytnej Grecji i bez problemu rozwiązali wszystkie konkursowe zadania. W pełni zasłużyli na olimpijskie laury w postaci dyplomów i słowników języka polskiego.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Stanisława Janeczek i Michał KokorzyckiCzwórbój lekkoatletyczny

12 czerwca 2012 roku wzięliśmy udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się na pięknym obiekcie GKS Tarnowia przy Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce przegrywając minimalnie o parę punktów z zespołem z Przeźmierowa, a chłopcy uplasowali się na III miejscu, tuż za szkołą z Tarnowa Podgórnego.

Skład reprezentacji:
1. Aleksandra Marcinkowska
2. Nina Matysiak
3. Weronika Bryl
4. Joanna Czekalska
5. Dominika Rebelka
6. Wiktor Uznański
7. Krzysztof Dziubała
8. Jędrzej Ferenc
9. Rafał Królak
10. Piotr Krzepkowski
11. Sebastian Stachowski

Rafał Tucholski i Borys Monastyrskyy


RAMBIT 2012 - Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy dla czwartoklasistów

Matematyka jest wszędzie! Tak ten świat jest urządzony, że bez niej ani rusz.

6 czerwca 2012 uczniowie klas czwartych brali udział w Gminnym Konkursie Matematyczno-Sportowym Rambit 2012 organizowanym przez Szkołę Podstawową w Ceradzu Kościelnym.
Celem konkursu jest: upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych i sportowych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, budzenie nawyku współzawodnictwa, gry fair play.
Drużyna matematyków w składzie: S. Kaczmarek, A. Kapcińska, M. Spychała, K. Pospieszna rozwiązywała skomplikowane zadania i łamigłówki matematyczne. Natomiast w konkurencjach sportowych reprezentowali nas: J. Antoszewski, J. Czekalska, J. Mróz i W. Uznański.
Zdobyliśmy trzecie miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno-Sportowym RAMBIT 2012. Naszym tegorocznym reprezentantom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

Beata Zgoła i Borys Monastyrskyy


Piątoklasiści SP Lusowo pokonali szóstoklasistów w wiadomościach z przyrody!

Dnia 17 maja 2012 w Szkole Podstawowej w Lusówku odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego, w którym wzięło udział pięć czteroosobowych zespołów reprezentujących szkoły podstawowe gminy Tarnowo Podgórne.

Konkurs przewidziany był dla uczniów klas szóstych, ale w tym roku jego data zbiegła się z terminem wyjazdu naszych szóstoklasistów na wycieczkę, w związku z czym SP Lusowo reprezentowali uczniowie klas piątych. Byli to: Ola Marcinkowska, Dominika Rebelka, Adrian Ciborski i Rafał Królak.

Podczas konkursu uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami z zakresu przyrody i trzeba przyznać, że żadne z nich nie sprawiło naszemu zespołowi trudności. Uczniowie z SP Lusowo prowadzili już po trzecim zadaniu i pozycję lidera utrzymali do końca konkursu zdobywając w sumie 101 pkt.

Gratulujemy!

Nauczyciele przyrody:
Justyna Dąbrowska i Aneta Kurowska

Wyniki XI Gminnego Konkursu Przyrodniczego:
I miejsce - SP Lusowo (101 pkt.)
II miejsce - SP Lusówko (96,5 pkt.)
III miejsce - SP Tarnowo Podgórne (92,5 pkt.)


Jak Jagiełło walczył pod Grunwaldem, czyli I Gminny Konkurs Historyczny

24 kwietnia 2012 w Szkole Podstawowej w Lusowie odbył się I Gminny Konkurs Historyczny. 3-osobowe drużyny z pięciu szkól naszej gminy zmagały się z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi czasów panowania dynastii Jagiellonów. Grupowo i indywidualnie uczniowie wytrwale walczyli o punkty dla swoich szkół. Najlepszą okazała się drużyna ze szkoły w Lusówku. W jej skład wchodzili: Julia Gaładyk, Łukasz Zarzycki i Michał Włoch. Drugie miejsce zdobyła szkoła z Przeźmierowa, którą reprezentowali: Żaklina Cieślak, Marta Torgowska i Angelika Heinze. Trzecie zajęła szkoła z Lusowa. Nasza trójka to: Damian Żuchowski, Krzysztof Urbański oraz Igor Borowski. Za nimi uplasowały się szkoła z Tarnowa Podgórnego i Ceradza Kościelnego.
Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs zakończył rozdaniem nagród - każdy uczestnik otrzymał dyplom, książkę i upominki, które na pewno będą przypominać miłe chwile spędzone w lusowskiej szkole. Niespodzianką dla wszystkich młodych ekspertów epoki Jagiellonów będzie wyjątkowa nagroda - 10 maja 2012 r. wraz z opiekunami pojadą na warsztaty historyczne do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

Nagrodą - niespodzianką okazały się warsztaty detektywistyczne w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Pracownicy muzeum zaaranżowali na potrzeby zabawy "kradzież" cennych eksponatów, których, jak się okazało, "złodziej" nie zdążył w nocy wynieść i ukrył je na terenie sal wystawowych. Nasi uczniowie naśladując detektywa wszechczasów, Sherlocka Holmesa, przeprowadzili skrupulatne śledztwo i, poznając poprzez zabawę cenne zabytki malarstwa i sztuki sakralnej, doprowadzili do odnalezienia brakujących elementów zabytkowej monstrancji.
Zabawa była przednia!

Organizator konkursu
Halina TaciakSukcesy podczas Rozśpiewanej Gminy

Tegoroczny gminny przegląd dzieci śpiewających w Tarnowie Podgórnym odbył się po raz pierwszy w nowej formule i pod nową nazwą. "Rozśpiewana Gmina", bo tak od tego roku nazywa się przegląd, przyciągnęła na scenę całe rzesze amatorów muzykowania. Dwudniowa impreza odbyła się w sobotę 14 kwietnia w kategorii przedszkola i klasy 1-3 i w niedzielę 15 kwietnia w kategorii klas 4-6 oraz gimnazjów.

W sobotnim koncercie naszą szkołę reprezentowały Zespół Flażoletowy połączony z Chórkiem Szkolnym. Brawurowo wykonane utwory, łączące grę na instrumentach ze śpiewem i tańcem, porwały publiczność i sprawiły ogromną frajdę występującym.

Nie inaczej było w niedzielę, gdzie piosenki śpiewane przez naszych uczniów znalazły wielkie uznanie w uszach słuchaczy oraz jurorów. Formuła przeglądu nie przewiduje co prawda przyznawania uczestnikom miejsc, jednak jurorzy zdecydowali się przyznać wyróżnienia najlepszym, ich zdaniem, wykonawcom. Wśród wyróżnionej ósemki, uznanie to zdobyły aż cztery uczennice naszej szkoły: Weronika Bochnak, Julia Mróz, Aleksandra Marcinkowska oraz Janina Sędziak. Serdecznie gratulujemy.

Bartosz Melosik


Nie spoczywamy na laurach!

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły startują z powodzeniem w konkursach recytatorskich - "Jesienna zaduma" i "Wiosenne przebudzenie", które wpisały się na stałe w kalendarz roku szkolnego. Po ubiegłorocznych sukcesach Kajetana Stachowiaka i Antoniego Możdżenia (obydwaj zwyciężyli konkursie powiatowym w Czerwonaku) do jesiennego konkursu solidnie przygotowywała się kolejna grupa miłośników poezji.

We wtorek 22.11.2011 najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych "Jesiennej zadumy' w Domu Kultury w Przeźmierowie. Po przesłuchaniach uczestników trzech grup wiekowych najciekawsze recytacje nagrodzono dyplomami i książkami. Wśród wyróżnionych znalazło się aż troje uczniów z Lusowa:
Czwartoklasistka Gabriela Polak zajęła I miejsce wśród uczniów klas IV - VI, Monika Sztukiewicz z Vc zdobyła wyróżnienie, natomiast pierwszoklasista Wojciech Mróz otrzymał III miejsce w grupie klas młodszych.
Serdecznie im gratulujemy!

Gabrysia będzie reprezentować gminę Tarnowo Podgórne na konkursie w Czerwonaku w poniedziałek 28 listopada.
Trzymamy za nią kciuki i życzymy wielu sukcesów.

Opiekun Stanisława Janeczek


Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Koszykowej
- 20.10.2011 Lusowo

Nasza reprezentacja dziewczyn zajęła I miejsce w Gminie
Reprezentacja SP Lusowo:
1. Marcelina Solarska kl VI
2. Klaudia Majorczyk kl. VI
3. Zuzanna Goderska kl. VI
4. Marika Chwiałkiewicz kl. VI
5. Maria Majchrzak kl. VI
6. Maria Kożuch kl. VI
7. Dominika Witajewska kl. VI
8. Marta Ciosek kl. VMistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Koszykowej
- 17.10.2011 Lusowo

Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w gminie.
Reprezentacja SP Lusowo:
1. Bartosz Jabłoński kl. VI
2. Adam Tomczyk kl. VI
3. Krzysztof Rajczak kl. VI
4. Kacper Nogaj kl. VI
5. Jeremiasz Kożuch kl. VI
6. Krzysztof Dziubała kl. V
7. Igor Tylkowski kl .VIOtwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego i Gminy Tarnowo Podgórne dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych - 20.09.2011 Ceradz Kościelny.

Miejsca, jakie zajęli uczniowie SP Lusowo:
I miejsce w kategorii klas IV - V: Sebastian Stachowski
II miejsce w kategorii klas VI (dziewcząt) - Marika Chwiałkiewicz
III miejsce w kategorii klas VI (chłopców) - Artur Filin


Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej - 26.09.2011 Przeźmierowo.

Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w gminie.
Reprezentacja SP Lusowo:
1. Bartosz Jabłoński kl. VI
2. Adam Tomczyk kl. VI
3. Mateusz Staszak kl. VI
4. Kacper Nogaj kl. VI
5. Jeremiasz Kożuch kl. VI
6. Wiktor Uznański kl. IV
7. Patryk Gromada kl. V
8. Patryk Zarach kl. VI
9. Artur Filin kl. VI2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko