Dziś jest środa, 03 września 2014 r.          Do końca roku szkolnego pozostały 296 dni!


Loading

> Aktualności

Historia sztandaru naszej szkoły

Zapraszamy do przeczytania historii naszego sztandaru, która rozpoczęła się 26 października 1998 od nadania szkole imienia generała Józefa Dowbora Muśnickiego oraz wręczenia sztandaru z jego podobizną.
Mamy także nasz szkolny Hymn
Całość w zakładce Projekty.ukryj

Oferta kół zainteresowań na rok szkolny 2014/2015
01.09.2014

Tabela kół zainteresowań

Deklaracja

ukryj

Autobusy szkolne
01.09.2014

ukryj

Teksty dla pierwszoklasistów
28.08.2014

Na prośbę Rodziców uczniów klas pierwszych zamieszczamy krótkie teksty, które dzieci będą wspólnie recytowały podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Dołączamy także tekst piosenki.

Wychowawcy klas Ia,Ib,Ic,Id

Teksty dla pierwszoklasistów

ukryj

Dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku szkolnym 2014/2015 "Wyprawka szkolna"
27.08.2014

Zasady przyznawania pomocy
Wniosek

ukryj

Próba
27.08.2014

Szanowni Rodzice pierwszoklasistów
Przypominamy, że 28 sierpnia o godz. 17.00 w sali gimnastycznej odbędzie się próba rozpoczęcia roku szkolnego. Prosimy o przybycie wszystkich dzieci z rodzicami.

ukryj

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
19.08.2014

ukryj

Meteoryt za makulaturę
11.07.2014

Dnia 23.06.2014 odbyła się wycieczka do Rezerwatu "Meteoryt Morasko". Uczestnikami wycieczki byli najlepsi zbieracze makulatury z klas 0-VI.

Więcej na Akcje Zbiórka makulatury.
ukryj

Przed wakacjami - chroń swoje dokumenty
10.07.2014

Wakacje, dla wielu z nas są czasem beztroski i lenistwa. To również doskonały moment dla złodziei tożsamości, dlatego pamiętaj, aby chronić swoje dokumenty w trakcie lata.
Prawie 40% ludzi sądzi, że do kradzieży tożsamości dochodzi w trakcie dokonywania internetowej wymiany online, podczas gdy w rzeczywistości na wymiany online przypada jedynie 9% dokonywanych tego rodzaju przestępstw. Do większości przypadków kradzieży tożsamości dochodzi w przypadku dokumentów w formie papierowej i oraz przy wykorzystaniu uzyskanych wcześniej danych.

Jak chronić nasze dokumentu i co zrobić w przypadku ich utraty?
Potrzebne wskazówki znaleźć można na stronie ochronatozsamosci.pl

Zespół GIODO
ukryj

Dyplom za ukończenie piątej edycji programu Nauczycielskiej Akademii Internetowej
09.07.2014

ukryj

III miejsce w zbiórce makulatury
08.07.2014

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do naszego konkursu i tak wytrwale zbierali makulaturę. To dzięki Wam jako szkoła zajęliśmy III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" organizowanym przez firmę Stena Recycling, z którą współpracujemy od trzech lat.

Więcej na stronie Sukcesy Poziom wyżej!.
ukryj

VII Ogólnopolski Zlot Szkół noszących imiona bohaterów Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
07.07.2014

W sobotę 07.06.2014 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczestników VIII Ogólnopolskiego Zlotu Szkół noszących imiona bohaterów Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
Patronat nad zlotem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka oraz Wielkopolski Związek Pracodawców LEWIATAN. Uczestnicy spotkania najpierw zebrali się przy grobie generała Józefa Dowbora Muśnickiego na lusowskim cmentarzu, a potem zwiedzili Muzeum Powstańców Wielkopolskich.

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Pierwszy szkolny konkurs karaoke
06.07.2014

W środę 18 czerwca na fali wakacyjnej już aury Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów Szkolny Konkurs Karaoke. Zgłosiło się kilkunastu odważnych z pionu starszego. Było to niezwykłe przeżycie. W obecności uczniów, nauczycieli i jury każdy kandydat losował polską lub angielską piosenkę, z która musiał się zmierzyć. Najlepszymi okazali się trzej chłopcy. Pierwsze miejsce wywalczył po angielsku Adam Mańczak z kl. VIa, drugie miejsce zdobył..., a trzecie Antoni Możdżeń z kl. Va.

Była to fantastyczna zabawa, która na pewno będziemy chcieli powtórzyć w kolejnym roku szkolnym.

Samorząd Uczniowski

Nasza galeria na stronie Konkursy.
ukryj

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej
03.07.2014

25 czerwca 2014 uczennica klasy pierwszej Weronika Kochanek zajęła III miejsce w finale XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

Foto na stronie Sukcesy - Poziom wyżej!.
ukryj

Podwójne zwyciestwo
02.07.2014

We wtorek 10.06.2014 rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach wzięły udział cztery szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. W kategorii dziewcząt bezapelacyjne okazały się nasze reprezentantki. Indywidualnie najlepszą zawodniczką została Joanna Gabryelska. Wśród chłopców rywalizacja była bardziej wyrównana. Tutaj również zwyciężyli nasi podopieczni. Najlepszym zawodnikiem był Kacper Eksner. Dwie nasze drużyny zdobyły tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych i wywalczyły awans do rozgrywek powiatowych w przyszłym roku.

Szczegóły na stronie Sukcesy Gminne.
ukryj

Matematyczne sukcesy
02.07.2014

W czwartek 26 czerwca, podczas apelu podsumowującego pracę w kończącym się roku szkolnym wręczyliśmy dyplomy oraz nagrody biorącym udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur bez granic". Bardzo dobry wynik (II miejsce) uzyskał Mikołaj Linden, natomiast wyróżnienia (III miejsce) zdobyli: Szymon Kaczmarek, Mateusz Ludwiczak, Agata Szramka, Antoni Kolendo, Mateusz Frankiewicz, Wojciech Sobierajski, Karolina Gajdzińska oraz Julian Wodniczak.

Więcej na stronie Sukcesy - Poziom wyżej!.
ukryj

Mistrzostwa Szkoły w Szachach i Warcabach
01.07.2014

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rozegranych Mistrzostw Szkoły w Warcabach i Szachach na naszej stronie Sukcesy Szkolne.

ukryj

Sceny niczym z filmu, czyli o bezpieczeństwie w Lusowie
01.07.2014

Tydzień bezpieczeństwa w SP Lusowo, zaczął się całkiem zwyczajnie, uczniowie klas IV zdawali egzaminy na kartę rowerową, szóstoklasiści wraz z wolontariuszami grupy Enea praktycznie utrwalali wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a cała szkolna młodzież przypominała sobie najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania podcza spędzania czasu wolnego. Na dowód tego, że gry i zabawy mogą być bezpieczne odbyły się Mistrzostwa Szkoły w warcabach i szachach (wyniki w osobnej notatce), ale najlepsze miało dopiero nadejść.

Na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczniowie naszej szkoły wzięli ucział w pokazach ratownictwa wodnego, które miały miejsce na Jeziorze Lusowskim. Ładunki wybuchowe, flary ostrzegawcze i łuna dymu okrasiły akcję edukacyjną zorganizowaną przez Komisariat Wodny Policji, przedstawicieli WOPRu, oddział prewencji Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji przy udziale Straży Gminnej i lokalnej jednostki Straży Pożarnej. Niebywałą atrakcję stanowiły psy policyjne wraz ze swoimi przewodnikami, policjanci na koniach z Oddziału Konnego Policji i najbardziej efektowny punkt tego dnia helikopter, z którego wprost do wody wyskakiwali ratownicy.

Jesteśmy przekonani, że takie widowisko przyniesie efekty w postaci bezpiecznego zachowania się dzieci podczas rozpoczynających się wakacji i w życiu codzinnym.

Zapraszamy do zapoznania się z obszernymi galeriami z tego dnia pod nastepującymi adresami:
www.poznan.policja.gov.pl
www.poznan.naszemiasto.pl
www.policja.pl
www.fakt.pl

Marlena Maciąg, Paulina Romańczak i Mateusz Kwaśniewski
Szkolni koordynatorzy Tygodnia Bezpieczeństwa

ukryj

Wynajem i udostępnienie sal i pomieszczeń w roku szkolnym 2014/15
30.06.2014

Wynajem w roku szkolnym 2014/2015

Zarządzenie 22/2014

Zarządzenie 76/2014

ukryj

"Śledztwo" - młodzi aktorzy z naszej szkoły rozbawiają widzów
29.06.2014

Przedstawienia czerwcowe uczniów z "Koła Teatralnego" to już tradycja naszej szkoły. W tym roku dwukrotnie zaprezentowaliśmy spektakl pt. "Śledztwo".

Całość na stronie Sukcesy - Poziom wyżej!.
ukryj

Nasze wspomnienia
29.06.2014

W tym roku pojechaliśmy na zieloną szkołę nad malownicze jezioro Ślesińskie. Naszą bazą był ośrodek wypoczynkowy, położony w starym, sosnowym lesie. Śpiew ptaków budził nas i kołysał do snu. Czuliśmy się tam wspaniale. Dobre jedzonko i leśna głusza pozytywnie na nas wpływała. Oprócz wypoczynku wzbogacaliśmy swoją wiedzę.

Więcej na stronie Wycieczki.

ukryj

Zwycięstwo w konkursie kibicowania
28.06.2014

Takie oto dyplomy otrzymali uczniowie, za zwycięstwo w konkursie kibicowania podczas Biegu Lwa. Dziękujemy!

Paulina Romańczak

Dyplom

Podziękowanie

ukryj

Uczymy się na "zielono"
27.06.2014

Najlepiej przyswajamy wiedzę przez działanie - to stara maksyma życiowa. Aby kolejny raz sprawdzić jej działanie, wybraliśmy się całą klasą na trzy dni do Chalina.

Więcej na stronie Wycieczki.

ukryj

Zmagania matematyczno - sportowe
26.06.2014

W piątek 13 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy Rambit dla uczniów klas czwartych.

Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: matematycy - Julia Gawęcka, Mikołaj Linden, Miłosz Sawicki, Szymon Tadych oraz sportowcy - Mateusz Ludwiczak, Łukasz Musiała, Kacper Ratajczak i Arkadiusz Stolarski wywalczyli zaszczytne II miejsce.

Więcej na stronie Nasze sukcesy.

ukryj

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/15
24.06.2014

Szkolny zestaw podręczników 2014/2015

ukryj

Festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja"
24.06.2014

ukryj

Magiczne bębny
21.06.2014

Już w czwartek 29 maja rozpoczęliśmy obchody Dnia Dziecka. Mimo chłodu na dworze przenieśliśmy się do gorącej Afryki. Wędrowaliśmy po tym niezwykłym kontynencie w towarzystwie magicznych bębnów i grających na nich artystach - Eweliny i Thomasa Uken oraz Huberta Hoffmanna.

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

"Sprawni Inaczej - Bez Barier i Granic"
21.06.2014

W naszej szkole piętnastego czerwca miał miejsce finał rajdu integracyjnego "Sprawni Inaczej - Bez Barier i Granic" i w podziękowaniu za pomoc z organizacji tego wydarzenia otrzymaliśmy taki oto dyplom:

Podziękowania

ukryj

Zeelandia
20.06.2014

Z okazji Dnia Dziecka oddział 0a, miał okazję skorzystać z nietypowej niespodzianki. Dzieci zostały zaproszone do firmy Zeelandia mieszczącej się w Tarnowie Podgórnym.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wizyty na stronie Wycieczki.

ukryj

Dzień Matki w klasach pierwszych
20.06.2014

Dnia 23 maja 2014 roku zebraliśmy się na plaży w Lusowie, aby rodzinnie uczcić Dzień Matki. Przygotowaliśmy część artystyczną, podczas której śpiewaliśmy piosenki i mówiliśmy wiersze. Wszystkim bardzo podobały się nasze występy oraz upominki w postaci własnoręcznie przygotowanych laurek i kwiatów z lizaka. Mamusie zadbały o kosze piknikowe i słodki poczęstunek.
Było wesoło i przyjemnie, spędziliśmy z rodzicami wspaniałe popołudnie.

ukryj

Gratulacje dla szóstoklasistów!
20.06.2014

Z przyjemnością informuję, że uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Polskiego, który odbył się w Ceradzu Kościelnym w poniedziałek 9 kwietnia. Reprezentacja w składzie: Zuzanna Janiec, Gabriela Polak i Szymon Kaczmarek spisała się na medal i wyprzedziła szkoły z Przeźmierowa, Ceradza Kościelnego, Lusówka oraz Tarnowa Podgórnego.

Więcej na stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Wycieczka klas szóstych do Warszawy
19.06.2014

Dnia 26.05.2014 klasy szóste ze szkoły podstawowej w Lusowie wyruszyły na wycieczkę. Około godziny 7:00 wyjechaliśmy autokarem do Warszawy.

Więcej na stronie Wycieczki.
ukryj

"Śpiewaj i Ty"
14.06.2014

Kiedy wiosna budzi się do życia, ptaki zaczynają wokół śpiewać, również i dzieci mają ochotę popisać się swoimi talentami muzycznymi. Taka szansę daliśmy tym najmłodszym, którzy swoje umiejętności pokazali podczas konkursu "Śpiewaj i Ty".

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Piękna nasza Polska cała
14.06.2014

W tym roku wybraliśmy się na Kaszuby. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. To miejsce, w którym trudno się nudzić. Zobaczyliśmy tam między innymi "dom do góry nogami", dawne kaszubskie chaty, najdłuższą deskę świata (wpisaną do księgi rekordów Guinessa, mierzącą 36,83 m długości), odwiedziliśmy liczący niemal 240 lat dom Sybiraka, który został sprowadzony z Syberii, Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną jest również bunkier z drugiej wojny światowej. Nasze miejsce noclegowe znajdowało się we Wdzydzach Kiszewskich - malowniczej kaszubskiej miejscowości.

Resztę naszej relacji znajdziecie na stronie Wycieczki.
ukryj

Informacja o wyprawce szkolnej na rok 2014/2015
11.06.2014

Wyprawka szkolna

ukryj

Dyskoteka na zakończenie roku
10.06.2014

ukryj

Jak bezpiecznie przebywać nad wodą.
09.06.2014

Jak bezpiecznie przebywać nad wodą

ukryj

Zapraszamy do lektury
09.06.2014

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "TarNowej Kultury", w której to ukazały się zdjęcia naszych uczniów nadesłane na konkurs organizowany przez redakcję. Wśród nich znalazły się wyróżnione zdjęcia Weroniki Siwej, uczennicy naszej szkoły.

Zdjęcia na naszej stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Gminny Konkurs Języka Angielskiego
08.06.2014

3 czerwca w SP Lusówko odbył się doroczny Gminny Konkurs Języka Angielskiego, w którym wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych w Lusówku, Ceradzu Kościelnym, Przeźmierowie, Tarnowie Podgórnym i Lusowie. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy VIa: Dominik Ludwiczak i Adam Mańczak. Zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnością swoich umiejętności językowych oraz znajomością kultury i geografii krajów anglojęzycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, I miejsce przypadło uczniowi z naszej szkoły - Adam Mańczak uzyskał najwięcej punktów.

Gratulacje Adam!

Foto na stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Konkurs na rocznicę!
08.06.2014

2 czerwca 2014, na dwa dni przed obchodami 25 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu w 1989, odbył się w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie Gminny Konkurs Historyczny. Pięć drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi oczywiście tematyki okresu komunizmu w Polsce i okoliczności upadku tego narzuconego nam po II wojnie światowej systemu władzy.

Uczestnicy konkursu pracowali zespołowo i indywidualnie. Po trzech emocjonujących etapach potyczek umysłowych nasza drużyna w składzie: Weronika Bochnak, Szymon Kaczmarek i Karol Skotnicki, zajęła III miejsce.

Całość na stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Wręczenie nagród w konkursie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
08.06.2014

29 maja 2014 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie nasza uczennica z kl. IVa Julita Pachucka odebrała z rąk dr Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych dyplom oraz nagrodę za uzyskanie tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie na komiks na temat ochrony prywatności i danych osobowych. Julita otrzymała także dyplom oraz nagrodę specjalną od Ministra Administracji i Cyfryzacji. Wydarzeniem towarzyszącym seminarium była wystawa prac konkursowych.

Julicie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia na stronie Nasze sukcesy Poziom wyżej!.
ukryj

Z wizytą u Wójta
05.06.2014

Dnia 12.05.2014 o godz. 8:45 wyjechaliśmy autobusem liniowym ze szkoły w Lusowie na strzelnicę w Tarnowie Podgórnym. Następnym punktem wyprawy była wizyta u Wójta naszej gminy

Cały artykuł na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Zaproszenie
30.05.2014

ukryj

Niezapominajka
30.05.2014

"Z niezapominajką do Unii" - z takim właśnie hasłem przed 10 laty nasza szkoła świętowała wejście Polski w struktury Unii Europejskiej. I to hasło stało się motywem przewodnim kolejnego Spotkania Przyjaciół Szkoły w Lusowie.

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Bieg Lwa
29.05.2014

Sztafeta w składzie: Maria Albrecht, Bruno Kaczmarek, Jan Antoszewski, Filip Młyński, Karolina Rackowiak i Joanna Gabryjelska wystartowała 18 maja w Biegu Lwa. Dzielnie walcząc zajęli drugie miejsce wśród Szkół Podstawowych za reprezentacją Szkoły Podstawowej z Ceradza Kościelnego. W klasyfikacji generalnej uplasowali się na 446 pozycji na 1078 miejsc.

Całość na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Obiady w czerwcu
28.05.2014

ukryj

Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Czwórboju
28.05.2014

13 maja reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym.

Nasza relacja na stronie Sukcesy. Poziom wyżej!.
ukryj

Olandia
27.05.2014

15 maja na szkolnym placu zabaw zebrała się grupa rozentuzjazmowanych drugoklasistów. W ten słoneczny poranek rozpoczęli swoją pierwszą w życiu Zieloną Szkołę. Chociaż wielu miało wątpliwości jak poradzą sobie podczas wyjazdu bez rodziców - stawili się w komplecie. Najbliżsi wyściskali swoje pociechy, przekazali ostatnie rady i ...autokar zawiózł nas do niezwykłej krainy - Olandii w Prusimiu.

Więcej na stronie Wycieczki.
ukryj

Hity na konkursie
27.05.2014

16 maja trzynastu rozśpiewanych uczniów pojechało do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, aby wziąć udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Rozśpiewani, roztańczeni i w wybornych humorach młodsi i starsi reprezentanci naszej szkoły szybko zawładnęli sceną.

Cała relacja z tego konkursu na stronie Sukcesy. Poziom wyżej!.
ukryj

GIODO - pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie dla uczniów
24.05.2014

Miło nam poinformować, że praca naszej uczennicy Julity Pachuckiej z klasy 4a zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych "Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli"

Całość oraz prace naszych uczniów na stronie Sukcesy. Poziom wyżej!.
ukryj

Spotkanie z przyrodą
23.05.2014

12 maja klasy czwarte odwiedziły Ośrodek Muzealno-Dydaktyczny Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. W ramach wycieczki odbyła się prelekcja, zajęcia w muzeum oraz spacer ścieżką dydaktyczną.

Więcej o wizycie w parku na naszej stronie Wycieczki.
ukryj

"Pół punktu..."
23.05.2014

Dnia 15 maja w tarnowskiej Szkole Podstawowej odbył się XIII Gminny Konkurs Przyrodniczy. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Kapcińska, Julia Mróz, Ola Sternal i Borys Nowakowski. Pytania konkursowe były bardzo różnorodne, dotyczyły m. in. form ochrony przyrody Polski, wód powierzchniowych, pogody i budowy organizmu człowieka.

Całość na naszej stronie Sukcesy szkolne.
ukryj

Wycieczka do "Kids Farm" w Przecławiu
21.05.2014

Nasi najmłodsi uczniowie zainaugurowali sezon wiosennych wycieczek wyjazdem do gospodarstwa w Przecławiu. Na terenie "Kids Farm" dzieci spotkały zwierzęta tam zamieszkujące, wśród nich: miniaturowe kozy, świnie zwisłobrzuche, owce, żółwie czerwonolice i wiele innych.

Więcej na naszej stronie Wycieczki.
ukryj

Kostka Rubika
09.05.2014

Od czterdziestu lat kostka Rubika wzbudza emocje wśród młodszych i starszych.

Uczniowie naszej szkoły również "wkręcili" się w zabawę z magicznym sześcianem. Podczas Dnia Talentów chłopcy z klas czwartych i szóstych, którzy opanowali trudną sztukę rozwiązywania łamigłówki, zachęcili innych i tak się zaczęło.

Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Kolonia Mielno - Unieście
05.05.2014
 1. Uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w kolonii. Organizatorem jest Gminna Jednostka Oświatowa - Tarnowo Podgórne.
  Turnusy dla uczniów naszej szkoły:
  II turnus - 05.07 - 12.07.2014 - 10 miejsc
  III turnus - 12.07. - 19.07.2014 - 10 miejsc
  IV turnus - 19.07. - 26.07.2014 - 20 miejsc
 2. Sposób rekrutacji:
  a) rekrutacja prowadzona będzie w gabinecie logopedy ( sala nr 15 - przy sekretariacie szkoły) od 12.05 - 16.05.2014 od godziny 8:00 - 12:00
  - 12.05. - 13.05. - zapisy dzieci, które nie brały udziału w kolonii;
  - 14.05. - 16.05. - zapisy pozostałych dzieci w przypadku wolnych miejsc.
  b) zapisu na kolonie może dokonać tylko członek rodziny dziecka
  c) w celu usprawnienia zapisów osobom oczekującym zostaną wydane kolorowe numerki z podziałem na turnusy.
  d) Przy zapisie należy dokonać wpłaty w wysokości 300 zł.
 3. Szczegółowe informacje zawarte są w poniższych załącznikach organizatora:

Regulamin kolonii w miejscowości Mielnie - Unieście w Ośrodku "Bałtyk"

Zasady organizacji kolonii letniej Mielno - Unieście

ukryj

Wyniki rekrutacji
30.04.2014

1. Lista kandydatów przyjętych do oddziału przedszkolnego

2. Lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych

3. Lista kandydatów nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych

ukryj

Zaproszenie dla Rodziców i dzieci rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2014/15
29.04.2014

ukryj

Konkurs "Palma wielkanocna" rozstrzygnięty
29.04.2014

11 kwietnia 2014 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu „Palma wielkanocna”. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową. A oto zwycięzcy konkursu:

klasy 0- III
I miejsce - Jakub Kosmowski kl. Ia, Weronika Zgoła kl. IIa
II miejsce - Zofia Żurawka kl. Ib
III miejsce - Anastazja Kaliszak kl Ib, Jan Fąderski kl. IIa

wyróżnienia:
Julia Kucemba kl. Ib
Zosia Anioła kl. 0
Wiktoria Duchant kl. Ia
Dominika Degórska kl. Ib

klasy IV VI
I miejsce - Aleksandra Górzyńska kl. IVb

Zespół
I miejsce - Dominika, Izabela Hultajska
II miejsce - klasa IIIb z wychowawcą
III miejsce - Antoni, Romana Woźniak, Mikołaj, Małgorzata Linden

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonanie pięknych palm.

Organizatorki konkursu
Marlena Maciąg i Aleksandra Romczyk

ukryj

Dzień Talentów
28.04.2014

Dnia 14 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą kuźnię talentów. Wspólnymi siłami uczniowie i nauczyciele zorganizowali pierwszy (i z pewnością nie ostatni) Dzień Talentów. Przygotowania do obchodów klasy rozpoczęły jednak dużo wcześniej, prezentując uzdolnienia swoich przedstawicieli na planszach i tablicach.

Więcej o tej szkolnej imprezie na naszej stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Majówka z żołnierzami!
28.04.2014

Dnia 2 maja obchodzimy święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Wojewody Wielkopolskiego zapraszamy uczniów naszej Szkoły do udziału w obchodach tego święta do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 86/90.

Od godz. 11.00 można będzie zwiedzać Ekspozycję Broni Pancernej, sale dydaktyczne m. in. z możliwością zapoznania się z działaniem symulatorów: czołgowego i artyleryjskiego. Na koniec przewidziane jest wspólne zdjęcie i wojskowa grochówka. Zachęcamy do udziału.

Dyrektor Szkoły

ukryj

Konkurs Złota Żabka
27.04.2014

Nasi uczniowie lubią myśleć - wystarczy tylko postawić przed nimi niekonwencjonalne zadania.

"Złota Żabka" od 14 lat inspiruje uczniów i nauczycieli zadaniami wymagającymi wyobraźni, kreatywności i umiejętności myślenia. Udział w konkursach jest zabawą połączoną z intelektualnym wyzwaniem.

W tym roku szkolnym uczeń klasy VIb Szymon Kaczmarek reprezentował naszą szkołę w konkursie "Złota Żabka" w dwóch dziedzinach: matematyce oraz języku polskim i literaturze. Nasz szóstoklasista zajął 25 miejsce (na 3199 uczestników) w dziedzinie matematyki, natomiast 62 (na 3254 uczniów) w dziedzinie języka polskiego i literatury.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi uzyskania wysokich wyników i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

W imieniu Dyrektora i wszystkich nauczycieli
Beata Zgoła i Stanisława Janeczek

ukryj

Awans Szymona Tadycha do finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach
27.04.2014

W dniach 12-13 kwietnia zostały rozegrane na Politechnice Poznańskiej Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach. Zawodnicy rozegrali 7 partii systemem szwajcarskim, tempem gry 60 minut na zawodnika.
W grupie chłopców do lat 12 duży sukces osiągnął Szymon Tadych zajmując 3 miejsce na 32 startujących szachistów. Serdecznie gratulujemy Szymonowi awansu.

Szczegółowe wyniki.

ukryj

Dyskoteka wiosenna
23.04.2014

ukryj

Informacja o dodatkowej rekrutacji
11.04.2014

Drodzy Rodzice!
Dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2013/2014, do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole, staną się z dniem 01.09.2014 z urzędu uczniami klasy Ia i Ib.

Informacja o dodatkowej rekrutacji do klasy pierwszej.

Po przeprowadzeniu rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego, ogłaszam dodatkowy etap rekrutacji.

Informuję, że Szkoła dysponuje 4 (czterema) wolnymi miejscami do klasy pierwszej. Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są od dnia 15.04.2014 do dnia 30.04.2014.

Proszę o zapoznanie się z kryteriami określonymi w załączniku do Zarządzenia
nr 44/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 25 lutego 2014.

Wniosek znajduje się na stronie szkoły.


Informacja o dodatkowej rekrutacji do oddziałów przedszkolnych.

Informuję, że Szkoła dysponuje 2 (dwoma) wolnymi miejscami do oddziałów przedszkolnych. Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są od dnia 15.04.2014 do dnia 30.04.2014.

Proszę o zapoznanie się z kryteriami określonymi w załączniku do Zarządzenia
nr 43/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 25 lutego 2014.

Wniosek znajduje się na stronie szkoły.

ukryj

"Z powiatem przez świat"
10.04.2014

Pod takim hasłem odbyło się jednodniowe spotkanie edukacyjne zorganizowane przez Fundację Mały Dom Kultury w Poznaniu. Cieszymy się, że udało nam się zakwalifikować do tego projektu i we wtorek 08.04. pojechaliśmy na wycieczkę do Kórnika. Wyjazd został całkowicie sfinansowany z budżetu powiatu poznańskiego.

Cały artykuł na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Głosujmy na naszych uczniów
08.04.2014

Miło nam poinformować, że w tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wytypowała trzech kandydatów, którzy będą się ubiegać o stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego w Krakowie. Wyróżnienie to jest przyznawane za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Nasi kandydaci to uczniowie klas czwartych:
 • Szymon Tadych - zdolny szachista i tenisista stołowy
 • Miłosz Sawicki - zdolny szachista i gracz w warcaby
 • Piotr Zalewski - znawca chemii, fizyki, biologii i geografii

Każdy z nas może wspomóc jednego z wytypowanych uczniów oddając głos na jego kandydaturę na stronie: www.uski.edu.pl

Głosowanie trwa do 30 kwietnia.
ukryj

"Rozśpiewana Gmina"
08.04.2014

Kolejna edycja przeglądu piosenki „Rozśpiewana Gmina” w Tarnowie Podgórnym za nami. Śpiewający, których występy szczególnie wryły się w pamięć jury obradującego pod kierownictwem znanej wokalistki Ewy Nawrot zostali wyróżnieni zaproszeniem do udziału w prowadzonych przez nią warsztatach.

Bardzo miło poinformować, że swoje wokalne umiejętności podczas warsztatów będą mogły szlifować dwie uczennice klasy VIb – Weronika Bochnak i Julia Mróz.

Więcej na stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Prośba o użyczenie zdjęć
06.04.2014

Dnia 27 kwietnia będziemy przeżywali kanonizację Papieża Jana Pawła II. W związku z tym chcielibyśmy prosić Państwa o użyczenie Waszych odbitek zdjęć, na których jesteście w towarzystwie Ojca Świętego. Wykorzystamy je od 21.04.2014 do wykonania okolicznościowej wystawy zatytułowanej: "Jan Paweł II w naszej pamięci".

Zdjęcia prosimy składać do środy 16.04.2014 u nauczycieli religii.
Dziękujemy!

Nauczyciele religii
ukryj

Dzień Wiosny
06.04.2014

Wiosna kalendarzowa już się zaczęła, za oknami coraz cieplej, słońce coraz wyżej, ptaków śpiew coraz głośniejszy... W naszej szkole nie zapomnieliśmy powitać Pani Wiosny, bo chcemy aby przyniosła nam piękną aurę.

Całość na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Wiosna z Kangurem
06.04.2014

Dnia 20 marca 2014 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" - najpopularniejszy konkurs matematyczny na świecie, który bada przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia.

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Czwartoklasiści na uniwersytecie
06.04.2014

W marcu klasy czwarte wybrały się na UAM w Poznaniu, aby wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody w Zakładzie Klimatologii na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Cały artykuł na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Julia i Wojtek na podium
06.04.2014

Miło nam poinformować, że w gminnych eliminacjach XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Wiosenne przebudzenie" dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów:
Wojciech Mróz z IIa zdobył I miejsce w grupie klas młodszych, natomiast jego starsza siostra - szóstoklasistka Julia otrzymała II miejsce w pionie starszym.

Więcej na stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Święto matematyki w naszej szkole
31.03.2014

Marzec to miesiąc w którym kończy się zima i zaczyna wiosna. Zaczynamy budzić się do życia, pozytywne nastawienie powraca. Dlatego też 12 marca ustanowiono Dniem Matematyki. W Polsce obchodziliśmy go po raz pierwszy i nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody święta królowej nauk. Uczciliśmy je łamigłówkami, turniejami i świetną zabawą.

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Recytatorzy powitali wiosnę
27.03.2014

"Wiosenne przebudzenie" to tytuł XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który przebiega w trzech etapach. W tym roku w eliminacjach szkolnych wzięło udział 53 młodych recytatorów. Jury miało duży problem z wyłonieniem najlepszych, gdyż wszystkie prezentacje zostały starannie przygotowane. Uczniowie przed konkursem wybrali ciekawe teksty poetyckie, pracowali nad poprawną wymową i interpretacją utworu.

Całość oraz lista laureatów na stronie Nasze sukcesy.

ukryj

Obiady w kwietniu
21.03.2014

ukryj

Dzień Babci i Dziadka w zerówkach
18.03.2014

30 stycznia odbyły się uroczystości z okazji święta Babci i Dziadka w oddziałach zerowych naszej szkoły. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

Całość na Z życia Szkoły.
ukryj

Kolejny sukces Weroniki Kochanek!
13.03.2014

Szczególnie przyjemnie jest nam poinformować o godnym podziwu sukcesie uczennicy klasy Ia, która zdobyła pierwsze miejsce podczas Regionalnego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Poznaniu. Cieszymy się z dotychczasowych wyników Weroniki i trzymamy kciuki za jej kolejne osiągnięcia recytatorskie.

Dyplom dla Weroniki Kochanek
ukryj

Unihokejowe zmagania
13.03.2014

Dnia 26.02.2014 drużyny chłopców i dziewcząt pojechały na zawody sportowe - Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w unihokeju, które odbywały się w Przeźmierowie.

Nasza krótka relacja na stronie Nasze sukcesy.

ukryj

Jak karnawał, to karnawał!
12.03.2014

W piątek 28 lutego na sali gimnastycznej odbyło się szumne pożegnanie karnawału przez uczniów klasy IIIc. "Zwariowana klasa" zaprosiła na przedstawienie rodziców, rodzeństwo, dziadków i przyjaciół. Humorystyczne sceny z życia klasy były tematem pierwszej części przedstawienia. Kiedy na scenie pojawił się "Karnawał" nastał czas na wspólne tańce i zabawy.

Całość na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Wiadomości sportowe
06.03.2014

W ostatnim czasie nasze drużyny sportowe wzięły udział w 2 turniejach gminnych: Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych i Mistrzostwach Szkół Podstawowych w piłce koszykowej

Nasza relacja na stronie Nasze sukcesy.

ukryj

Moc papierowego Yody
05.03.2014

Zadaniem uczestników konkursu zorganizowanego przez Wydawnictwo Media Rodzina i ODN w Poznaniu było napisanie opowiadania lub narysowanie komiksu na temat dalszych losów bohaterów książki "Dziwny przypadek papierowego Yody". Tytułowy bohater - papierowy Yoda z "Gwiezdnych wojen" – został stworzony - przez Dwigtha, uważanego za klasowego frajera, który jest mistrzem orgiami.

Więcej na naszej stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Zanim opublikujecie swoje zdjęcie w Internecie...
04.03.2014

Drodzy Rodzice!
Zachęcamy Was do zapoznania się z akcją "Pomyśl, zanim wrzucisz", kampanii poświęconej prywatności dzieci w Internecie.

Więcej na naszej stronie w dziale Projekty.
ukryj

Zasady i terminy dotyczące zapisu dziecka na rok szkolny 2014/15
28.02.2014

Zapraszamy na spotkanie informacyjne Rodziców dzieci przyszłorocznych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.

Szanowni Rodzice,
proszę o zapoznanie się z zasadami i terminami dotyczącymi zapisu dziecka na rok szkolny 2014/15 do szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Tarnowo Podgórne.

W dniach od 03.03.2014 do 31.03.2014 w sekretariacie Szkoły w Lusowie przyjmowane są
ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2014/2015
dzieci, które urodziły się między 1 lipca a 31 grudnia 2008, zamieszkałe
w obwodzie Szkoły.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

W dniach od 03.03.2014 do 31.03.2014 w sekretariacie Szkoły w Lusowie przyjmowane są
ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2014/2015
dzieci, które urodziły się w roku 2007 i dzieci urodzonych między 1 stycznia
a 30 czerwca 2008 zamieszkałe w obwodzie Szkoły.

KARTA ZGŁOSZENIA

Szanowni Rodzice, wypełniony wniosek lub kartę zgłoszenia proszę składać
w sekretariacie Szkoły w następujących godzinach:
w środy od 14:00 do 17:00, w pozostałe dni od 8:00 do 14:00.
Przy składaniu dokumentów związanych z zapisem dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej prosimy Rodziców/Opiekunów Prawnych
o okazanie do wglądu następujących dokumentów:

 • dowodu osobistego rodzica/ opiekuna prawnego,
 • aktu urodzenia dziecka,
 • PESEL dziecka.

 • W Szkole Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie muszą być zapisane dzieci zameldowane w obwodzie szkoły z miejscowości: Lusowo, Batorowo, Sady, Swadzim, niezależnie od faktu, gdzie dziecko będzie realizowało obowiązek przedszkolny lub szkolny.


  SZCZEGÓŁOWE ZASADY I KRYTERIA REKRUTACJI DO SZKÓŁ W GMINIE TARNOWO PODGÓRNE.
  1. Zarządzenie Nr 43/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne w sprawie: określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów spoza obwodu szkoły starających się o przyjęcie do oddziału przedszkolnego publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Tarnowo Podgórne
  2. Zarządzenie Nr 44/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne w sprawie: określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów starających się o przyjęcie do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Tarnowo Podgórne.
  3. Zasady rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tarnowo Podgórne.
  INFORMACJE O REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ DZIECI ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM SZKOŁY:
  1. W przypadku wolnych miejsc, w terminie od 15 do 30 kwietnia 2014, odbędzie się rekrutacja dzieci zamieszkujących poza obwodem Szkoły Podstawowej w Lusowie.
  2. Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem Szkoły zostanie zamieszczony na stronie szkoły i tablicy ogłoszeń w kwietniu.
  ukryj

  Szach i mat - nasz nauczyciel zwycięzcą turnieju szachowego
  25.02.2014

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Damian Bartkowiak wygrał turniej "Szachy w szkole". Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tych zawodów zamieszczoną na portalu epoznan.pl. Panu Damianowi gratulujemy i cieszymy się, że właśnie on prowadzi lusowskich uczniów przez świat tej wyjątkowej gry strategicznej.

      
  ukryj

  Obiady w marcu
  25.02.2014

  ukryj

  Dzień Babci i Dziadka w klasach drugich
  20.02.2014

  Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedno z najmilszych świąt w kalendarzu. Właśnie z tej okazji uczniowie klas IIa i IIb wraz z wychowawcami, przygotowali występ, poprzez który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.

  Więcej na Z życia Szkoły.
  ukryj

  Matematyczne Mistrzostwa Polski
  18.02.2014

  ukryj

  Zimowisko
  13.02.2014

  Ferie to czas podróży, odpoczynku i dobrej zabawy. Dlatego też, w pierwszym tygodniu ferii, w Szkole Podstawowej w Lusowie zostało zorganizowane "zimowisko". W zajęciach wzięło udział ponad 70 dzieci, które chciały ten czas spędzić w sposób ciekawy, aktywny i kreatywny.

  Cały artykuł i obszerna galeria na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Zimowe ferie z szachami
  12.02.2014

  W trakcie zimowych ferii 6 lutego został rozegrany w naszej szkole otwarty turniej szachowy. Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim, 6 partii po 15 minut na zawodnika. W szranki stanęło 19 szachistów.

  Cały artykuł na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Profilaktyczne opowieści...
  12.02.2014

  W poniedziałek 27 stycznia gościliśmy w naszej szkole teatr GrupaT z Torunia, w wykonaniu którego uczniowie obejrzeli spektakle o tematyce profilaktycznej.

  Całość na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Balik
  12.02.2014

  Jak miło popatrzeć, kiedy przed oczami przewijają się nam uśmiechnięte królowe, dzielni rycerze, cudowne wróżki, bohaterowie różnych bajek dziecięcych. Tak właśnie przebrane dzieciaki można było oglądać podczas baliku karnawałowego zorganizowanego dla klas I-III w piątek 24.01.2014 na sali gimnastycznej naszej szkoły.

  Więcej na Z życia Szkoły.
  ukryj

  Apel po I półroczu
  05.02.2014

  W ostatnią środę przed feriami spotkała się cała nasza społeczność szkolna na uroczystym apelu podsumowującym pierwsze półrocze tego roku szkolnego.

  Więcej na Z życia Szkoły.
  ukryj

  Ogólnopolski konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
  31.01.2014

  Na konkurs plastyczny "Ikony popkultury, portret człowieka kina i jego legendy" organizowany corocznie przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu nadesłano 759 prac z całej Polski.
  Portret "Johnny Depp - ekscentryczne wcielenie" wykonanego przez Roksanę Dreżewską z klasy VIb został doceniony przez profesjonalne jury składające się z artystów plastyków. Praca uzyskała wyróżnienie w postaci zakwalifikowania jej do wystawy pokonkursowej.

  Więcej na Nasze sukcesy.
  ukryj

  Dyskoteka Walentynkowa
  27.01.2014

  ukryj

  Owocowo w świetlicy szkolnej
  26.01.2014

  W ramach projektu „szkoła przyjazna prawidłowemu żywieniu i aktywności fizycznej” dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowywały sałatki owocowe.

  Więcej na stronie Świetlica.
  ukryj

  Podsumowanie zbiórki makulatury: listopad - grudzień 2013
  26.01.2014

  ukryj

  Obiady w lutym
  23.01.2014

  ukryj

  Karta świąteczna - wyniki konkursu
  19.01.2014

  Konkurs na kartę świąteczną organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym został pomyślnie rozstrzygnięty dla uczniów naszej szkoły. Wśród wyróżnionych znalazło się pięcioro naszych podopiecznych.

  Szczegóły na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Kto jest znawcą wierszy Juliana Tuwima?
  19.01.2014

  Zakończyła się pierwsza edycja minikonkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną. Uczniowie klas IV - VI mogli spróbować swoich sił w trzech konkursach pod hasłem "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?". Zmagania konkursowe cieszyły się największym zainteresowaniem w klasie IVa i to tutaj znaleźli się zwycięzcy.

  Szczegóły na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Konkurs plastyczny "Portret Świętego Mikołaja" rozstrzygnięty
  13.01.2014

  18 grudnia 2013 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Portret Świętego Mikołaja". W konkursie wzięli udział uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III. Prace uczniów były ciekawe i wykonane oryginalną techniką plastyczną.

  Więcej na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
  12.01.2014

  Niech żyje generał! Niech żyje polskie wojsko! - takie okrzyki towarzyszyły w Lusowie obchodom 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w których wzięła udział grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego.

  Relacja z obchodów na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Słodkie czary mary
  11.01.2014

  Jeszcze raz sięgamy do świątecznej atmosfery - zapraszamy do przeczytania relacji zerówkowiczów z pobytu w słodkiej Manufakturze i na Starym Rynku.

  Całość na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Zimowisko
  08.01.2014

  ukryj

  Klasowa Wigilia Elfów z IIb
  29.12.2013

  "Kochane Dzieci z klasy IIb" - tak zaczynał się list, który otrzymali uczniowie z klasy drugiej od Gwiazdora.

  Co było w liście i dokąd udały się dzieci w przedświąteczny czas przeczytacie na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Wieczór Wigilijny
  22.12.2013

  18 grudnia, jak co roku, my - uczniowie, pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, nasi rodzice, babcie i dziadkowie oraz wszyscy nasi przyjaciele zebraliśmy się by wspólnie przeżyć chwile oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

  Więcej o naszym spotkaniu wigilijnym na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Rodzinne pieczenie pierników
  22.12.2013

  Rodzinne pieczenie pierników to jedna z ulubionych tradycji świątecznych w naszej szkole. Bo, czyż jest coś przyjemniejszego niż spotkać się z rodziną... w tej sytuacji z "rodzinką szkolną" w kuchni.

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
  22.12.2013

  W naszej szkole odbyły się 2 turnieje siatkarskie dziewcząt i chłopców. Obydwie nasze reprezentacje zagrały bardzo dobrze zajmując odpowiednio: dziewczyny - I miejsce, a chłopcy - II miejsce!

  Całość relacji z zawodów na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Mamy "Złotą Żabkę"!
  17.12.2013

  Na początku grudnia br. odbyły się szkolne eliminacje konkursu "Złota Żabka". Był on przeprowadzany równolegle w dziedzinie literatury i języka polskiego oraz matematyki i adresowany do uczniów klas piątych i szóstych.

  Z przyjemnością informujemy, że do II etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy VIb Szymon Kaczmarek, który był najlepszy zarówno z matematyki, jak i z języka polskiego.
  Etap międzyszkolny odbędzie się 22 marca 2014 w Swarzędzu.

  Szymonowi życzymy sukcesów i trzymamy za niego kciuki w finale konkursu.

  Nauczyciele języka polskiego i matematyki

  ukryj

  Jak powstaje książka?
  13.12.2013

  5 grudnia drugoklasiści gościli p. Mirosławę Woźną, autorkę książek dla najmłodszych czytelników. Pisarka odkryła przed dziećmi tajemnicę powstawania książek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem czytali rękopisy, poznawali tajniki powstawania ilustracji, bawili się w korektorów tekstu, przygotowywali książkę do składu.

  Całość na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Zaproszenie na Wigilię
  15.11.2013

  ukryj

  "Dziewczynka z zapałkami"
  13.12.2013

  We wtorek 26 listopada wybraliśmy się do Teatru Muzycznego na przedstawienie pt. "Dziewczynka z zapałkami". Spektakl wprowadził nas w nastrój zadumy i refleksji nad krzywdą drugiego człowieka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w przepięknym widowisku łączącym w sobie śpiew i balet. Wzruszyliśmy się do łez.
  Z pewnością na długo zapamiętamy, że trzeba pomagać innym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

  Uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami
  ukryj

  "Szlachetna Paczka"
  12.12.2013

  My uczniowie klasy Ib przy pomocy rodziców i wychowawcy przygotowaliśmy "Szlachetną paczkę" dla rodzin potrzebujących. W środę 27.11 zebraliśmy wszystkie potrzebne artykuły i zapakowaliśmy je, a każdy z nas narysował świąteczny obrazek i dołączył do paczki.
  Wspaniale jest obdarowywać innych i sprawiać im radość.

  Zdjęcia na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Obiady w styczniu
  11.12.2013

  ukryj

  W krainie lodu z Elzą i Anną
  07.12.2013

  W dniu 4 grudnia w ramach mikołajkowego prezentu od rodziców, klasy Va i Vb wybrały się do kina Cinema City Plaza w Poznaniu na trójwymiarowy seans filmowy "Kraina lodu" ("Frozen"). Jest to najnowsza produkcja ze studia Walta Disney’a, która obecnie bije rekordy popularności na świecie.

  Pomimo lodowatego tytułu, film został gorąco przyjęty przez publikę. Wartka akcja, krzepkie bohaterki Elza i Anna, bohaterski Kristoff i jego kompan Sven oraz przezabawny bałwan Olaf, dialogi przepełnione humorem, wszystko to powodowało, że czas spędzony w kinie minął bardzo szybko. Postacie zostały przedstawione w bardzo naturalny sposób, ich ruchy oraz otaczająca przyroda wzorowana na skandynawskiej faunie robiły piorunujące wrażenie w systemie 3D. Do tego wszystkiego przepiękna muzyka i teksty piosenek na długo po seansie pozostają w uszach.

  Wychowawca klasy Vb
  Przemysław Stasiak

  ukryj

  Plastyczny konkurs świąteczny "Portret świętego Mikołaja"
  06.12.2013

  Zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym konkursie plastycznym.

  Regulamin konkursu

  ukryj

  Konkurs fotograficzny "Jesień idzie przez świat" rozstrzygnięty
  05.12.2013

  Konkurs fotograficzny "Jesień idzie przez świat" został zakończony. Jury wybrało 13 najciekawszych zdjęć. 27 listopada wręczone zostały dyplomy.

  Lista nagrodzonych na naszej stronie Sukcesy szkolne
  ukryj

  Wyniki etapu szkolnego III Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  02.12.2013

  Wojewódzki Konkurs Matematyczny

  ukryj

  Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2013
  02.12.2013

  ukryj

  Dyskoteka Andrzejkowa
  27.11.2013

  ukryj

  Gratulacje dla Zuzanny!
  27.11.2013

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Zuzanna Janiec zdobyła II miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Młodych Recytatorów, który odbył się w poniedziałek 25.11.2013 w GOK "Sokół" w Czerwonaku.

  Więcej na naszej stronie Poziom wyżej!
  ukryj

  Brązowy medal Miłosza Sawickiego
  27.11.2013

  W dniu 15 listopada 2013 w Bninie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego w warcabach. Do zawodów zgłoszono 51 uczniów z 18 szkół podstawowych. Przeprowadzono dwa turnieje warcabowe dla 21 dziewcząt i 30 chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 2x10 minut.

  Całośc oraz szczegółowe wyniki drużyny chłopięcej na naszej stronie Poziom wyżej!
  ukryj

  Klasy II w Teatrze Muzycznym
  27.11.2013

  O wrażeniach drugoklasistów po obejrzeniu spektaklu "Dziewczynka z zapałkami" w Teatrze Muzycznym możemy przeczytać na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Wyniki etapu szkolnego I Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
  25.11.2013

  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  ukryj

  Wyniki etapu szkolnego III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego
  25.11.2013

  Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

  ukryj

  Lekcja historii inaczej
  21.11.2013

  6 listopada 2013 klasy piąte uczestniczyły w nietypowej lekcji historii: zwiedzały nową placówkę Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - Rezerwat Archeologiczny "Genius Loci" na Ostrowie Tumskim. Jest to nowoczesne, wyposażone w multimedia miejsce przeznaczone dla wszystkich ciekawych historii.

  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Obiady w grudniu
  20.11.2013

  ukryj

  Wycieczka klas trzecich do olejarni w Śmiłowie
  20.11.2013

  W dniu 7 listopada klasa III a i IIIb pojechały na wycieczkę do olejarni w Śmiłowie. Olejarnia to zakład w którym tłoczy się różne rodzaje oleju na zimno.

  Całośc relacji naszego ucznia w zakładce Z życia Szkoły - Wycieczki.
  ukryj

  Zaproszenie na pieczenie pierników
  19.11.2013

  Dla tych, którzy chcieliby spróbować sami upiec, podajemy nasz świąteczny Przepis na pierniki.

  ukryj

  "Szkoła Współpracy"
  19.11.2013

  "Szkoła Współpracy" to nowy projekt, który realizujemy w bieżącym roku szkolnym.
  "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Więcej w zakładce Projekty.
  ukryj

  Owocowo warzywny konkurs rozstrzygnięty
  18.11.2013

  Czy słodycze można zastąpić owocami lub warzywami? To przewodnie pytanie w konkursie plastyczno - fotograficznym "Zamiast cukierka - śliwka węgierka", który przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Na kartach pojawiły się różnokolorowe jabłuszka, gruszki, winogrona, banany, śliwki i arbuzy. Wśród lubianych przez dzieci warzyw królowały pomidory, brokuły i brukselka.

  Podsumowanie konkursu na stronie Sukcesy szkolne
  ukryj

  Mistrzostwa Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej
  11.11.2013

  W Mistrzostwach Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej, które odbyły się 6 listopada w SP Przeźmierowo uczestniczyli przedstawiciele szkół: SP Lusowo, SP Przeźmierowo oraz SP Lusówko. Każda wystawiła po dwie reprezentacje (chłopców i dziewcząt).

  Relacja na stronie Nasze sukcesy
  ukryj

  Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Szachach
  i Indywidualne w Warcabach
  11.11.2013

  Dnia 29.10.2013 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w szachach oraz Indywidualne Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Warcabach w kategorii szkół podstawowych.
  W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział dwie szkoły podstawowe: z Przeźmierowa oraz z Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem jednego meczu, tempem gry 15 minut na zawodnika. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki.

  Więcej na stronie Nasze sukcesy
  ukryj

  "Jesień idzie przez świat" - konkurs fotograficzny
  11.11.2013

  ukryj

  Dzień Patrona
  08.11.2013

  23 pażdziernika o 8:30 Dzieci oddziałów zerowych i klas pierwszych w strojach galowych, wyruszyły na spotkanie z historią do Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie i na cmentarz parafialny, gdzie zapaliły znicze na grobie rodziny Generała. O godzinie 12:00 dzieci wraz z nauczycielami odśpiewały hymn szkoły przy udekorowanej tablicy Patrona.

  Cały artykuł o obchodach na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?" - nowy konkurs
  07.11.2013

  ukryj

  "Niektórzy lubią poezję"
  07.11.2013

  W sobotę 26 października w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony wierszom Wisławy Szymborskiej. Patronatem honorowym objął go Burmistrz Miasta Luboń.
  Reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal: Antoni Możdżeń z klasy Va zajął III miejsce, natomiast szóstoklasistka Zuzanna Janiec zdobyła wyróżnienie.

  Więcej na stronie Poziom wyżej!

  ukryj

  Uczniowie klas pierwszych bezpieczni i widoczni na drodze
  05.11.2013

  We wtorek 15.10.2013 wzięliśmy udział w bardzo ważnej lekcji. Lekcję dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach przeprowadzili przedstawiciele Straży Gminnej z Tarnowa Podgórnego.

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  04.11.2013

  16.10.2013 na terenie poznańskiej Malty uczniowie reprezentujący naszą szkolę wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

  Więcej na stronie Poziom wyżej!

  ukryj

  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w halowej piłce nożnej
  31.10.2013

  W dniu 17.10.2013 rozpoczęliśmy rywalizację szkół podstawowych na szczeblu gminnym w grach zespołowych, pierwszą z nich była halowa piłka nożna. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Przeźmierowa, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych. Nasi reprezentanci uplasowali się na drugim miejscu pokonując drużyny z Lusówka, Tarnowa Podgórnego oraz Ceradza Kościelnego.

  Całość na stronie Sukcesy gminne.

  ukryj

  Goście z Holandii
  31.10.2013

  Bardzo energicznie i międzynarodowo rozpoczęliśmy rok szkolny w szkołach. 25 września do Naszej Gminy przyjechali goście z Holandii; dyrektorzy i nauczyciele z holenderskich szkół.

  Nasza relacja z wizyty na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Tomek Sawyer w Poznaniu
  25.10.2013

  Lektury nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie klas piątych, którzy we wtorek 15.10 wraz z opiekunami udali się do Poznania na teatralną adaptację najbardziej znanej powieści amerykańskiego pisarza M.Twaina - "Przygody Tomka Sawyera".

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Teatr Profilaktyczny
  25.10.2013

  W czwartek 17 października zawitał do naszej szkoły teatr profilaktyczny "Inspiracja" z Krakowa ze sztuką "Nad przepaścią".

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Dzień Edukacji Narodowej
  24.10.2013

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole pokaz mody, w którym uczniowie zamienili się w projektantów mody i przygotowali stroje dla nauczycieli. Przedstawiamy tegoroczną kolekcję strojów.

  Zapraszamy na naszą stronę Z życia Szkoły.

  ukryj

  Biwak klas trzecich
  23.10.2013

  Biwak dla klas trzecich odbył się w naszej szkole z 4 na 5 października - relacja uczestnika na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Gminny sukces w tenisie stołowym
  23.10.2013

  Zwycięstwo w Mistrzostwach Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym - Wiktor Uznański i Szymon Tadych zajęli I miejsce i udział w drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Radzewie!

  Całość na stronie Sukcesy gminne.

  ukryj

  "Owoce w szkole"
  22.10.2013

  "Owoce w szkole" to program współfinansowany przez Unię Europejską. Nasza szkoła uczestniczy w nim od pierwszej edycji. Dzieci bardzo chętnie jedzą owoce, piją soki owocowe, coraz odważniej sięgają po warzywa i soki warzywne.

  Więcej w zakładce Projekty.

  ukryj

  Obiady w listopadzie
  21.10.2013

  ukryj

  VIII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski
  21.10.2013

  Mamy kolejny sukces! Na Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie 2 nasze uczennice zdobyły wyróżnienie za swoje prace.
  Cały artykuł na naszej stronie Poziom wyżej!.

  ukryj

  Na tropie krasnali - klasy szóste we Wrocławiu
  19.10.2013

  Wycieczka do Wrocławia w barwnym opisie jej uczestników - klas szóstych.
  Cały artykuł na naszej stronie Z życia Szkoły - Wycieczki.

  ukryj

  Nagrody w ogólnopolskim konkursie "Bańkowice mydlane"
  14.10.2013

  27 września 2013 uczennice naszej szkoły: Emilia i Małgorzata pojechały do Radomska po odbiór nagrody w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Plastycznym "Bańkowice mydlane" dotyczącym ilustracji wiersza Wandy Chotomskiej.

  Ich relacja na stronie Poziom wyżej!. .
  ukryj

  Konkurs "As przestworzy"
  14.10.2013

  W szkolnej świetlicy wychowawcy zorganizowali konkurs dla podopiecznych. Zadaniem konkursowym było skonstruowanie papierowego samolotu, który poleci jak najdalej. Dzieci startowały w kilku kategoriach wiekowych: "0", 1, 2, 3 oraz uczniowie klas 4-6 w jednej kategorii. Osobną kategorią ocenianą przez jurorów było wyłonienie najładniejszego samolotu.

  Całość relacji na stronie Sukcesy szkolne.
  ukryj

  "Podróżnicy w czasie"
  14.10.2013

  W dniu 29 września 2013 uczniowie biorący udział w zajęciach "Jestem Wielkopolaninem" oraz członkowie koła historycznego "Podróżnicy w czasie" ze Szkoły Podstawowej w Lusowie, wyjechali do Poznania na VIII Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Klasy piąte na XIX Festynie Archeologicznym w Biskupinie
  12.10.2013

  Zapraszamy na relację z wyprawy do Biskupina na XIX Festyn Archeologiczny klas piątych.
  Całość na naszej stronie Z życia Szkoły - Wycieczki.

  ukryj

  Trzecie klasy w piekarni
  12.10.2013

  Zapraszamy do przeczytania wrażeń z wizyty w piekarni zapisanych przez naszego ucznia Jędrzeja Szmyta z klasy IIIa.
  Całość na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Ogród Botaniczny
  12.10.2013

  Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klas drugich zaprosiły na przyrodniczą wycieczkę swoich szkolnych kolegów do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu.
  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Zaproszenie na bezplatne konsultacje lekarskie
  11.10.2013

  Jeśli Twoje dziecko ukończyło 5 rok życia oraz regularnie moczy się w nocy - nie zwlekaj, nie ignoruj problemu!
  Przyjdź i skorzystaj z bezpłatnej porady lekarza specjalisty!

  Stowarzyszenie Uronef - Nasze Dzieci oraz lekarze ze Specjalistycznego ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu zapraszają rodziców z dzieckiem moczącym się w nocy na bezpłatne konsultacje lekarskie w ramach kampanii społecznej pt. "Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC!".
  Akcja ma na celu zwrócenie uwagi rodziców na problem moczenia nocnego u dzieci oraz zachęcenie ich do zgłoszenia się z dzieckiem do lekarza specjalisty celem przeprowadzenia diagnostyki oraz ustalenia dalszego postępowania z pacjentem. Organizatorzy na konsultacje lekarskie zapraszają dzieci, które ukończyły 5 rok życia oraz regularnie moczą się w nocy.
  Warunkiem wzięcia udziału w konsultacji lekarskiej jest telefoniczne umówienie się na wizytę dzwoniąc pod numer telefonu 506 517 122. Zapisy będą przyjmowane w dniach 9-11 października 2013 roku w godzinach od 12:00 do 14:00 do wyczerpania puli miejsc. Możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej bez wcześniejszego, telefonicznego umówienia się pod wskazanym numerem nie będzie możliwa. Pacjenci będą przyjmowani w dniach 9, 12, 16 i 19 października br. w gabinetach Pracowni Uroflowmetrii Szpitala Dziecięcego w Poznaniu przy ulicy Nowowiejskiego 56/58 (budynek główny).

  Więcej informacji:
  Stowarzyszenie Uronef - Nasze Dzieci
  ul. Sybilli 11 m 30, 01-742 Warszawa
  tel. 605 823 049, 665 061 390
  stowarzyszenie@uronef.pl
  www.uronef.pl

  D&D Communication
  Renata Obuchowska
  tel. 500 210 107
  renata.obuchowska@ddc.com.pl

  ukryj

  Zbiórka makulatury
  29.09.2013

  ukryj

  "Cytryna czy cukierek?"
  29.09.2013

  W czwartek 19 września uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w sympatycznej akcji "sprawdzania" kierowców. Akcję "Cytrynka" przeprowadzili z dziećmi policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym.
  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - nagrodzono troje uczniów!
  29.09.2013

  Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy.
  Cały artykuł na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  "Zamiast cukierka, śliwka węgierka"
  29.09.2013

  Zapraszamy uczniów klas I - III do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym "Zamiast cukierka, śliwka węgierka":
  Regulamin konkursu

  ukryj

  Dyskoteka
  26.09.2013

  ukryj

  "Pielęgnujemy ziarna, zbieramy plony"
  17.09.2013

  W niedzielę 25 sierpnia odbyły się dożynki "U księdza za płotem"."Pielęgnujemy ziarna, zbieramy plony" - to hasło, które towarzyszyło stoisku naszej szkoły.
  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Obiady
  09.09.2013

  ukryj

  Oferta zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2013/14
  02.09.2013

  Zajęcia pozalekcyjne 2013/2014
  Procedura organizacji zajęć pozalekcyjnych

  ukryj

  Nowy rok szkolny z nowym systemem oceny zachowania
  02.09.2013

  Podczas spotkań Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz Grona Pedagogicznego wypracowaliśmy nowy system oceny zachowania.
  Prosimy o zapoznanie się z nowym systemem oceny zachowania obowiązującym w roku szkolnym 2013/2014.

  System oceny zachowania

  ukryj

  Konkurs na najpiękniejszą pocztówkę urodzinową dla Juliana Tuwima!
  02.09.2013

  Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą pocztówkę urodzinową dla Juliana Tuwima!
  Szczegółowe zasady na naszej stronie Konkursy.

  ukryj

  Autobusy szkolne
  30.08.2013

  ukryj

  Zasady przyznawania pomocy na zakup podręczników w roku szkolnym 2013/14
  27.08.2013

  Zasady przyznawania pomocy

  ukryj

  Szkoła w Lusowie nie marnuje talentów
  19.08.2013

  Nasza praca pedagogiczna na rzecz uczniów uzdolnionych została w czerwcu 2013r. uhonorowana tytułem Szkoły Odkrywców Talentów (SOT). Dołączyliśmy w ten sposób do grona 1839 szkół w Polsce i do 26 takich placówek w powiecie poznańskim. Certyfikat jest wyróżnieniem dla szkół, które w szczególny sposób przyczyniają się do odkrywania talentów, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.
  Warunkiem przyjęcia do grona Szkół Odkrywców Talentów było prowadzenie przez nauczycieli systematycznych zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów oraz udokumentowanie osiągnięć działalności pedagogicznej.
  Przed nami dalsza praca na rzecz uczniów uzdolnionych oraz promowanie ich dokonań naukowych, artystycznych, sportowych i innych. Cieszymy się, że trafiliśmy na ogólnopolską mapę SOT.
  Zapraszamy na stronę www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty - zakładka Mapy SOT i MOT, gdzie można zapoznać się z ofertami innych szkół.

  Magdalena Pudelska
  koordynator projektu
  ukryj

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
  15.08.2013

  ukryj

  Podziękowania za udział w programie edukacyjnym
  15.08.2013

  ukryj
  Uwaga!

  Szkolny zestaw podręczników
  na rok szkolny 2014/15 oraz wyprawka dla zerówki i pierwszoklasisty:


  Podręczniki
  Wyprawka zerówkowicza
  Wyprawka pierwszoklasisty
  2009-2014 © D$ 2005-2008 © tomko