Dziś jest niedziela, 20 kwietnia 2014 r.          Do końca roku szkolnego pozostały 67 dni!


Loading


> Aktualności

Historia sztandaru naszej szkoły

Zapraszamy do przeczytania historii naszego sztandaru, która rozpoczęła się 26 października 1998 od nadania szkole imienia generała Józefa Dowbora Muśnickiego oraz wręczenia sztandaru z jego podobizną.
Mamy także nasz szkolny Hymn
Całość w zakładce Projekty.ukryj

Informacja o dodatkowej rekrutacji
11.04.2014

Drodzy Rodzice!
Dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2013/2014, do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole, staną się z dniem 01.09.2014 z urzędu uczniami klasy Ia i Ib.

Informacja o dodatkowej rekrutacji do klasy pierwszej.

Po przeprowadzeniu rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego, ogłaszam dodatkowy etap rekrutacji.

Informuję, że Szkoła dysponuje 4 (czterema) wolnymi miejscami do klasy pierwszej. Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są od dnia 15.04.2014 do dnia 30.04.2014.

Proszę o zapoznanie się z kryteriami określonymi w załączniku do Zarządzenia
nr 44/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 25 lutego 2014.

Wniosek znajduje się na stronie szkoły.


Informacja o dodatkowej rekrutacji do oddziałów przedszkolnych.

Informuję, że Szkoła dysponuje 2 (dwoma) wolnymi miejscami do oddziałów przedszkolnych. Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są od dnia 15.04.2014 do dnia 30.04.2014.

Proszę o zapoznanie się z kryteriami określonymi w załączniku do Zarządzenia
nr 43/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 25 lutego 2014.

Wniosek znajduje się na stronie szkoły.


"Z powiatem przez świat"
10.04.2014

Pod takim hasłem odbyło się jednodniowe spotkanie edukacyjne zorganizowane przez Fundację Mały Dom Kultury w Poznaniu. Cieszymy się, że udało nam się zakwalifikować do tego projektu i we wtorek 08.04. pojechaliśmy na wycieczkę do Kórnika. Wyjazd został całkowicie sfinansowany z budżetu powiatu poznańskiego.

Cały artykuł na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Głosujmy na naszych uczniów
08.04.2014

Miło nam poinformować, że w tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wytypowała trzech kandydatów, którzy będą się ubiegać o stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego w Krakowie. Wyróżnienie to jest przyznawane za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Nasi kandydaci to uczniowie klas czwartych:
 • Szymon Tadych - zdolny szachista i tenisista stołowy
 • Miłosz Sawicki - zdolny szachista i gracz w warcaby
 • Piotr Zalewski - znawca chemii, fizyki, biologii i geografii

Każdy z nas może wspomóc jednego z wytypowanych uczniów oddając głos na jego kandydaturę na stronie: www.uski.edu.pl

Głosowanie trwa do 30 kwietnia.
ukryj

"Rozśpiewana Gmina"
08.04.2014

Kolejna edycja przeglądu piosenki „Rozśpiewana Gmina” w Tarnowie Podgórnym za nami. Śpiewający, których występy szczególnie wryły się w pamięć jury obradującego pod kierownictwem znanej wokalistki Ewy Nawrot zostali wyróżnieni zaproszeniem do udziału w prowadzonych przez nią warsztatach.

Bardzo miło poinformować, że swoje wokalne umiejętności podczas warsztatów będą mogły szlifować dwie uczennice klasy VIb – Weronika Bochnak i Julia Mróz.

Więcej na stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Prośba o użyczenie zdjęć
06.04.2014

Dnia 27 kwietnia będziemy przeżywali kanonizację Papieża Jana Pawła II. W związku z tym chcielibyśmy prosić Państwa o użyczenie Waszych odbitek zdjęć, na których jesteście w towarzystwie Ojca Świętego. Wykorzystamy je od 21.04.2014 do wykonania okolicznościowej wystawy zatytułowanej: "Jan Paweł II w naszej pamięci".

Zdjęcia prosimy składać do środy 16.04.2014 u nauczycieli religii.
Dziękujemy!

Nauczyciele religii
ukryj

Dzień Wiosny
06.04.2014

Wiosna kalendarzowa już się zaczęła, za oknami coraz cieplej, słońce coraz wyżej, ptaków śpiew coraz głośniejszy... W naszej szkole nie zapomnieliśmy powitać Pani Wiosny, bo chcemy aby przyniosła nam piękną aurę.

Całość na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Wiosna z Kangurem
06.04.2014

Dnia 20 marca 2014 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" - najpopularniejszy konkurs matematyczny na świecie, który bada przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia.

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Czwartoklasiści na uniwersytecie
06.04.2014

W marcu klasy czwarte wybrały się na UAM w Poznaniu, aby wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody w Zakładzie Klimatologii na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Cały artykuł na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Julia i Wojtek na podium
06.04.2014

Miło nam poinformować, że w gminnych eliminacjach XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Wiosenne przebudzenie" dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów:
Wojciech Mróz z IIa zdobył I miejsce w grupie klas młodszych, natomiast jego starsza siostra - szóstoklasistka Julia otrzymała II miejsce w pionie starszym.

Więcej na stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Święto matematyki w naszej szkole
31.03.2014

Marzec to miesiąc w którym kończy się zima i zaczyna wiosna. Zaczynamy budzić się do życia, pozytywne nastawienie powraca. Dlatego też 12 marca ustanowiono Dniem Matematyki. W Polsce obchodziliśmy go po raz pierwszy i nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody święta królowej nauk. Uczciliśmy je łamigłówkami, turniejami i świetną zabawą.

Więcej na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Recytatorzy powitali wiosnę
27.03.2014

"Wiosenne przebudzenie" to tytuł XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który przebiega w trzech etapach. W tym roku w eliminacjach szkolnych wzięło udział 53 młodych recytatorów. Jury miało duży problem z wyłonieniem najlepszych, gdyż wszystkie prezentacje zostały starannie przygotowane. Uczniowie przed konkursem wybrali ciekawe teksty poetyckie, pracowali nad poprawną wymową i interpretacją utworu.

Całość oraz lista laureatów na stronie Nasze sukcesy.

ukryj

Obiady w kwietniu
21.03.2014

ukryj

Dzień Babci i Dziadka w zerówkach
18.03.2014

30 stycznia odbyły się uroczystości z okazji święta Babci i Dziadka w oddziałach zerowych naszej szkoły. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

Całość na Z życia Szkoły.
ukryj

Kolejny sukces Weroniki Kochanek!
13.03.2014

Szczególnie przyjemnie jest nam poinformować o godnym podziwu sukcesie uczennicy klasy Ia, która zdobyła pierwsze miejsce podczas Regionalnego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Poznaniu. Cieszymy się z dotychczasowych wyników Weroniki i trzymamy kciuki za jej kolejne osiągnięcia recytatorskie.

Dyplom dla Weroniki Kochanek
ukryj

Unihokejowe zmagania
13.03.2014

Dnia 26.02.2014 drużyny chłopców i dziewcząt pojechały na zawody sportowe - Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w unihokeju, które odbywały się w Przeźmierowie.

Nasza krótka relacja na stronie Nasze sukcesy.

ukryj

Jak karnawał, to karnawał!
12.03.2014

W piątek 28 lutego na sali gimnastycznej odbyło się szumne pożegnanie karnawału przez uczniów klasy IIIc. "Zwariowana klasa" zaprosiła na przedstawienie rodziców, rodzeństwo, dziadków i przyjaciół. Humorystyczne sceny z życia klasy były tematem pierwszej części przedstawienia. Kiedy na scenie pojawił się "Karnawał" nastał czas na wspólne tańce i zabawy.

Całość na stronie Z życia Szkoły.
ukryj

Wiadomości sportowe
06.03.2014

W ostatnim czasie nasze drużyny sportowe wzięły udział w 2 turniejach gminnych: Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych i Mistrzostwach Szkół Podstawowych w piłce koszykowej

Nasza relacja na stronie Nasze sukcesy.

ukryj

Moc papierowego Yody
05.03.2014

Zadaniem uczestników konkursu zorganizowanego przez Wydawnictwo Media Rodzina i ODN w Poznaniu było napisanie opowiadania lub narysowanie komiksu na temat dalszych losów bohaterów książki "Dziwny przypadek papierowego Yody". Tytułowy bohater - papierowy Yoda z "Gwiezdnych wojen" – został stworzony - przez Dwigtha, uważanego za klasowego frajera, który jest mistrzem orgiami.

Więcej na naszej stronie Nasze sukcesy.
ukryj

Zanim opublikujecie swoje zdjęcie w Internecie...
04.03.2014

Drodzy Rodzice!
Zachęcamy Was do zapoznania się z akcją "Pomyśl, zanim wrzucisz", kampanii poświęconej prywatności dzieci w Internecie.

Więcej na naszej stronie w dziale Projekty.
ukryj

Zasady i terminy dotyczące zapisu dziecka na rok szkolny 2014/15
28.02.2014

Zapraszamy na spotkanie informacyjne Rodziców dzieci przyszłorocznych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.

Szanowni Rodzice,
proszę o zapoznanie się z zasadami i terminami dotyczącymi zapisu dziecka na rok szkolny 2014/15 do szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Tarnowo Podgórne.

W dniach od 03.03.2014 do 31.03.2014 w sekretariacie Szkoły w Lusowie przyjmowane są
ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2014/2015
dzieci, które urodziły się między 1 lipca a 31 grudnia 2008, zamieszkałe
w obwodzie Szkoły.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

W dniach od 03.03.2014 do 31.03.2014 w sekretariacie Szkoły w Lusowie przyjmowane są
ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2014/2015
dzieci, które urodziły się w roku 2007 i dzieci urodzonych między 1 stycznia
a 30 czerwca 2008 zamieszkałe w obwodzie Szkoły.

KARTA ZGŁOSZENIA

Szanowni Rodzice, wypełniony wniosek lub kartę zgłoszenia proszę składać
w sekretariacie Szkoły w następujących godzinach:
w środy od 14:00 do 17:00, w pozostałe dni od 8:00 do 14:00.
Przy składaniu dokumentów związanych z zapisem dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej prosimy Rodziców/Opiekunów Prawnych
o okazanie do wglądu następujących dokumentów:

 • dowodu osobistego rodzica/ opiekuna prawnego,
 • aktu urodzenia dziecka,
 • PESEL dziecka.

 • W Szkole Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie muszą być zapisane dzieci zameldowane w obwodzie szkoły z miejscowości: Lusowo, Batorowo, Sady, Swadzim, niezależnie od faktu, gdzie dziecko będzie realizowało obowiązek przedszkolny lub szkolny.


  SZCZEGÓŁOWE ZASADY I KRYTERIA REKRUTACJI DO SZKÓŁ W GMINIE TARNOWO PODGÓRNE.
  1. Zarządzenie Nr 43/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne w sprawie: określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów spoza obwodu szkoły starających się o przyjęcie do oddziału przedszkolnego publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Tarnowo Podgórne
  2. Zarządzenie Nr 44/2014 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne w sprawie: określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów starających się o przyjęcie do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Tarnowo Podgórne.
  3. Zasady rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tarnowo Podgórne.
  INFORMACJE O REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ DZIECI ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM SZKOŁY:
  1. W przypadku wolnych miejsc, w terminie od 15 do 30 kwietnia 2014, odbędzie się rekrutacja dzieci zamieszkujących poza obwodem Szkoły Podstawowej w Lusowie.
  2. Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem Szkoły zostanie zamieszczony na stronie szkoły i tablicy ogłoszeń w kwietniu.
  ukryj

  Szach i mat - nasz nauczyciel zwycięzcą turnieju szachowego
  25.02.2014

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Damian Bartkowiak wygrał turniej "Szachy w szkole". Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tych zawodów zamieszczoną na portalu epoznan.pl. Panu Damianowi gratulujemy i cieszymy się, że właśnie on prowadzi lusowskich uczniów przez świat tej wyjątkowej gry strategicznej.

      
  ukryj

  Obiady w marcu
  25.02.2014

  ukryj

  Dzień Babci i Dziadka w klasach drugich
  20.02.2014

  Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedno z najmilszych świąt w kalendarzu. Właśnie z tej okazji uczniowie klas IIa i IIb wraz z wychowawcami, przygotowali występ, poprzez który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.

  Więcej na Z życia Szkoły.
  ukryj

  Matematyczne Mistrzostwa Polski
  18.02.2014

  ukryj

  Zimowisko
  13.02.2014

  Ferie to czas podróży, odpoczynku i dobrej zabawy. Dlatego też, w pierwszym tygodniu ferii, w Szkole Podstawowej w Lusowie zostało zorganizowane "zimowisko". W zajęciach wzięło udział ponad 70 dzieci, które chciały ten czas spędzić w sposób ciekawy, aktywny i kreatywny.

  Cały artykuł i obszerna galeria na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Zimowe ferie z szachami
  12.02.2014

  W trakcie zimowych ferii 6 lutego został rozegrany w naszej szkole otwarty turniej szachowy. Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim, 6 partii po 15 minut na zawodnika. W szranki stanęło 19 szachistów.

  Cały artykuł na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Profilaktyczne opowieści...
  12.02.2014

  W poniedziałek 27 stycznia gościliśmy w naszej szkole teatr GrupaT z Torunia, w wykonaniu którego uczniowie obejrzeli spektakle o tematyce profilaktycznej.

  Całość na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Balik
  12.02.2014

  Jak miło popatrzeć, kiedy przed oczami przewijają się nam uśmiechnięte królowe, dzielni rycerze, cudowne wróżki, bohaterowie różnych bajek dziecięcych. Tak właśnie przebrane dzieciaki można było oglądać podczas baliku karnawałowego zorganizowanego dla klas I-III w piątek 24.01.2014 na sali gimnastycznej naszej szkoły.

  Więcej na Z życia Szkoły.
  ukryj

  Apel po I półroczu
  05.02.2014

  W ostatnią środę przed feriami spotkała się cała nasza społeczność szkolna na uroczystym apelu podsumowującym pierwsze półrocze tego roku szkolnego.

  Więcej na Z życia Szkoły.
  ukryj

  Ogólnopolski konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
  31.01.2014

  Na konkurs plastyczny "Ikony popkultury, portret człowieka kina i jego legendy" organizowany corocznie przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu nadesłano 759 prac z całej Polski.
  Portret "Johnny Depp - ekscentryczne wcielenie" wykonanego przez Roksanę Dreżewską z klasy VIb został doceniony przez profesjonalne jury składające się z artystów plastyków. Praca uzyskała wyróżnienie w postaci zakwalifikowania jej do wystawy pokonkursowej.

  Więcej na Nasze sukcesy.
  ukryj

  Dyskoteka Walentynkowa
  27.01.2014

  ukryj

  Owocowo w świetlicy szkolnej
  26.01.2014

  W ramach projektu „szkoła przyjazna prawidłowemu żywieniu i aktywności fizycznej” dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowywały sałatki owocowe.

  Więcej na stronie Świetlica.
  ukryj

  Podsumowanie zbiórki makulatury: listopad - grudzień 2013
  26.01.2014

  ukryj

  Obiady w lutym
  23.01.2014

  ukryj

  Karta świąteczna - wyniki konkursu
  19.01.2014

  Konkurs na kartę świąteczną organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym został pomyślnie rozstrzygnięty dla uczniów naszej szkoły. Wśród wyróżnionych znalazło się pięcioro naszych podopiecznych.

  Szczegóły na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Kto jest znawcą wierszy Juliana Tuwima?
  19.01.2014

  Zakończyła się pierwsza edycja minikonkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną. Uczniowie klas IV - VI mogli spróbować swoich sił w trzech konkursach pod hasłem "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?". Zmagania konkursowe cieszyły się największym zainteresowaniem w klasie IVa i to tutaj znaleźli się zwycięzcy.

  Szczegóły na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Konkurs plastyczny "Portret Świętego Mikołaja" rozstrzygnięty
  13.01.2014

  18 grudnia 2013 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Portret Świętego Mikołaja". W konkursie wzięli udział uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III. Prace uczniów były ciekawe i wykonane oryginalną techniką plastyczną.

  Więcej na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
  12.01.2014

  Niech żyje generał! Niech żyje polskie wojsko! - takie okrzyki towarzyszyły w Lusowie obchodom 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w których wzięła udział grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego.

  Relacja z obchodów na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Słodkie czary mary
  11.01.2014

  Jeszcze raz sięgamy do świątecznej atmosfery - zapraszamy do przeczytania relacji zerówkowiczów z pobytu w słodkiej Manufakturze i na Starym Rynku.

  Całość na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Zimowisko
  08.01.2014

  ukryj

  Klasowa Wigilia Elfów z IIb
  29.12.2013

  "Kochane Dzieci z klasy IIb" - tak zaczynał się list, który otrzymali uczniowie z klasy drugiej od Gwiazdora.

  Co było w liście i dokąd udały się dzieci w przedświąteczny czas przeczytacie na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Wieczór Wigilijny
  22.12.2013

  18 grudnia, jak co roku, my - uczniowie, pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, nasi rodzice, babcie i dziadkowie oraz wszyscy nasi przyjaciele zebraliśmy się by wspólnie przeżyć chwile oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

  Więcej o naszym spotkaniu wigilijnym na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Rodzinne pieczenie pierników
  22.12.2013

  Rodzinne pieczenie pierników to jedna z ulubionych tradycji świątecznych w naszej szkole. Bo, czyż jest coś przyjemniejszego niż spotkać się z rodziną... w tej sytuacji z "rodzinką szkolną" w kuchni.

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
  22.12.2013

  W naszej szkole odbyły się 2 turnieje siatkarskie dziewcząt i chłopców. Obydwie nasze reprezentacje zagrały bardzo dobrze zajmując odpowiednio: dziewczyny - I miejsce, a chłopcy - II miejsce!

  Całość relacji z zawodów na stronie Nasze sukcesy.
  ukryj

  Mamy "Złotą Żabkę"!
  17.12.2013

  Na początku grudnia br. odbyły się szkolne eliminacje konkursu "Złota Żabka". Był on przeprowadzany równolegle w dziedzinie literatury i języka polskiego oraz matematyki i adresowany do uczniów klas piątych i szóstych.

  Z przyjemnością informujemy, że do II etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy VIb Szymon Kaczmarek, który był najlepszy zarówno z matematyki, jak i z języka polskiego.
  Etap międzyszkolny odbędzie się 22 marca 2014 w Swarzędzu.

  Szymonowi życzymy sukcesów i trzymamy za niego kciuki w finale konkursu.

  Nauczyciele języka polskiego i matematyki

  ukryj

  Jak powstaje książka?
  13.12.2013

  5 grudnia drugoklasiści gościli p. Mirosławę Woźną, autorkę książek dla najmłodszych czytelników. Pisarka odkryła przed dziećmi tajemnicę powstawania książek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem czytali rękopisy, poznawali tajniki powstawania ilustracji, bawili się w korektorów tekstu, przygotowywali książkę do składu.

  Całość na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Zaproszenie na Wigilię
  15.11.2013

  ukryj

  "Dziewczynka z zapałkami"
  13.12.2013

  We wtorek 26 listopada wybraliśmy się do Teatru Muzycznego na przedstawienie pt. "Dziewczynka z zapałkami". Spektakl wprowadził nas w nastrój zadumy i refleksji nad krzywdą drugiego człowieka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w przepięknym widowisku łączącym w sobie śpiew i balet. Wzruszyliśmy się do łez.
  Z pewnością na długo zapamiętamy, że trzeba pomagać innym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

  Uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami
  ukryj

  "Szlachetna Paczka"
  12.12.2013

  My uczniowie klasy Ib przy pomocy rodziców i wychowawcy przygotowaliśmy "Szlachetną paczkę" dla rodzin potrzebujących. W środę 27.11 zebraliśmy wszystkie potrzebne artykuły i zapakowaliśmy je, a każdy z nas narysował świąteczny obrazek i dołączył do paczki.
  Wspaniale jest obdarowywać innych i sprawiać im radość.

  Zdjęcia na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Obiady w styczniu
  11.12.2013

  ukryj

  W krainie lodu z Elzą i Anną
  07.12.2013

  W dniu 4 grudnia w ramach mikołajkowego prezentu od rodziców, klasy Va i Vb wybrały się do kina Cinema City Plaza w Poznaniu na trójwymiarowy seans filmowy "Kraina lodu" ("Frozen"). Jest to najnowsza produkcja ze studia Walta Disney’a, która obecnie bije rekordy popularności na świecie.

  Pomimo lodowatego tytułu, film został gorąco przyjęty przez publikę. Wartka akcja, krzepkie bohaterki Elza i Anna, bohaterski Kristoff i jego kompan Sven oraz przezabawny bałwan Olaf, dialogi przepełnione humorem, wszystko to powodowało, że czas spędzony w kinie minął bardzo szybko. Postacie zostały przedstawione w bardzo naturalny sposób, ich ruchy oraz otaczająca przyroda wzorowana na skandynawskiej faunie robiły piorunujące wrażenie w systemie 3D. Do tego wszystkiego przepiękna muzyka i teksty piosenek na długo po seansie pozostają w uszach.

  Wychowawca klasy Vb
  Przemysław Stasiak

  ukryj

  Plastyczny konkurs świąteczny "Portret świętego Mikołaja"
  06.12.2013

  Zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym konkursie plastycznym.

  Regulamin konkursu

  ukryj

  Konkurs fotograficzny "Jesień idzie przez świat" rozstrzygnięty
  05.12.2013

  Konkurs fotograficzny "Jesień idzie przez świat" został zakończony. Jury wybrało 13 najciekawszych zdjęć. 27 listopada wręczone zostały dyplomy.

  Lista nagrodzonych na naszej stronie Sukcesy szkolne
  ukryj

  Wyniki etapu szkolnego III Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  02.12.2013

  Wojewódzki Konkurs Matematyczny

  ukryj

  Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2013
  02.12.2013

  ukryj

  Dyskoteka Andrzejkowa
  27.11.2013

  ukryj

  Gratulacje dla Zuzanny!
  27.11.2013

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Zuzanna Janiec zdobyła II miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Młodych Recytatorów, który odbył się w poniedziałek 25.11.2013 w GOK "Sokół" w Czerwonaku.

  Więcej na naszej stronie Poziom wyżej!
  ukryj

  Brązowy medal Miłosza Sawickiego
  27.11.2013

  W dniu 15 listopada 2013 w Bninie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego w warcabach. Do zawodów zgłoszono 51 uczniów z 18 szkół podstawowych. Przeprowadzono dwa turnieje warcabowe dla 21 dziewcząt i 30 chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 2x10 minut.

  Całośc oraz szczegółowe wyniki drużyny chłopięcej na naszej stronie Poziom wyżej!
  ukryj

  Klasy II w Teatrze Muzycznym
  27.11.2013

  O wrażeniach drugoklasistów po obejrzeniu spektaklu "Dziewczynka z zapałkami" w Teatrze Muzycznym możemy przeczytać na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Wyniki etapu szkolnego I Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
  25.11.2013

  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  ukryj

  Wyniki etapu szkolnego III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego
  25.11.2013

  Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

  ukryj

  Lekcja historii inaczej
  21.11.2013

  6 listopada 2013 klasy piąte uczestniczyły w nietypowej lekcji historii: zwiedzały nową placówkę Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - Rezerwat Archeologiczny "Genius Loci" na Ostrowie Tumskim. Jest to nowoczesne, wyposażone w multimedia miejsce przeznaczone dla wszystkich ciekawych historii.

  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Obiady w grudniu
  20.11.2013

  ukryj

  Wycieczka klas trzecich do olejarni w Śmiłowie
  20.11.2013

  W dniu 7 listopada klasa III a i IIIb pojechały na wycieczkę do olejarni w Śmiłowie. Olejarnia to zakład w którym tłoczy się różne rodzaje oleju na zimno.

  Całośc relacji naszego ucznia w zakładce Z życia Szkoły - Wycieczki.
  ukryj

  Zaproszenie na pieczenie pierników
  19.11.2013

  Dla tych, którzy chcieliby spróbować sami upiec, podajemy nasz świąteczny Przepis na pierniki.

  ukryj

  "Szkoła Współpracy"
  19.11.2013

  "Szkoła Współpracy" to nowy projekt, który realizujemy w bieżącym roku szkolnym.
  "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Więcej w zakładce Projekty.
  ukryj

  Owocowo warzywny konkurs rozstrzygnięty
  18.11.2013

  Czy słodycze można zastąpić owocami lub warzywami? To przewodnie pytanie w konkursie plastyczno - fotograficznym "Zamiast cukierka - śliwka węgierka", który przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Na kartach pojawiły się różnokolorowe jabłuszka, gruszki, winogrona, banany, śliwki i arbuzy. Wśród lubianych przez dzieci warzyw królowały pomidory, brokuły i brukselka.

  Podsumowanie konkursu na stronie Sukcesy szkolne
  ukryj

  Mistrzostwa Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej
  11.11.2013

  W Mistrzostwach Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej, które odbyły się 6 listopada w SP Przeźmierowo uczestniczyli przedstawiciele szkół: SP Lusowo, SP Przeźmierowo oraz SP Lusówko. Każda wystawiła po dwie reprezentacje (chłopców i dziewcząt).

  Relacja na stronie Nasze sukcesy
  ukryj

  Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Szachach
  i Indywidualne w Warcabach
  11.11.2013

  Dnia 29.10.2013 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w szachach oraz Indywidualne Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Warcabach w kategorii szkół podstawowych.
  W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział dwie szkoły podstawowe: z Przeźmierowa oraz z Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem jednego meczu, tempem gry 15 minut na zawodnika. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki.

  Więcej na stronie Nasze sukcesy
  ukryj

  "Jesień idzie przez świat" - konkurs fotograficzny
  11.11.2013

  ukryj

  Dzień Patrona
  08.11.2013

  23 pażdziernika o 8:30 Dzieci oddziałów zerowych i klas pierwszych w strojach galowych, wyruszyły na spotkanie z historią do Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie i na cmentarz parafialny, gdzie zapaliły znicze na grobie rodziny Generała. O godzinie 12:00 dzieci wraz z nauczycielami odśpiewały hymn szkoły przy udekorowanej tablicy Patrona.

  Cały artykuł o obchodach na naszej stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?" - nowy konkurs
  07.11.2013

  ukryj

  "Niektórzy lubią poezję"
  07.11.2013

  W sobotę 26 października w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony wierszom Wisławy Szymborskiej. Patronatem honorowym objął go Burmistrz Miasta Luboń.
  Reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal: Antoni Możdżeń z klasy Va zajął III miejsce, natomiast szóstoklasistka Zuzanna Janiec zdobyła wyróżnienie.

  Więcej na stronie Poziom wyżej!

  ukryj

  Uczniowie klas pierwszych bezpieczni i widoczni na drodze
  05.11.2013

  We wtorek 15.10.2013 wzięliśmy udział w bardzo ważnej lekcji. Lekcję dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach przeprowadzili przedstawiciele Straży Gminnej z Tarnowa Podgórnego.

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  04.11.2013

  16.10.2013 na terenie poznańskiej Malty uczniowie reprezentujący naszą szkolę wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

  Więcej na stronie Poziom wyżej!

  ukryj

  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w halowej piłce nożnej
  31.10.2013

  W dniu 17.10.2013 rozpoczęliśmy rywalizację szkół podstawowych na szczeblu gminnym w grach zespołowych, pierwszą z nich była halowa piłka nożna. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Przeźmierowa, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych. Nasi reprezentanci uplasowali się na drugim miejscu pokonując drużyny z Lusówka, Tarnowa Podgórnego oraz Ceradza Kościelnego.

  Całość na stronie Sukcesy gminne.

  ukryj

  Goście z Holandii
  31.10.2013

  Bardzo energicznie i międzynarodowo rozpoczęliśmy rok szkolny w szkołach. 25 września do Naszej Gminy przyjechali goście z Holandii; dyrektorzy i nauczyciele z holenderskich szkół.

  Nasza relacja z wizyty na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Tomek Sawyer w Poznaniu
  25.10.2013

  Lektury nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie klas piątych, którzy we wtorek 15.10 wraz z opiekunami udali się do Poznania na teatralną adaptację najbardziej znanej powieści amerykańskiego pisarza M.Twaina - "Przygody Tomka Sawyera".

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Teatr Profilaktyczny
  25.10.2013

  W czwartek 17 października zawitał do naszej szkoły teatr profilaktyczny "Inspiracja" z Krakowa ze sztuką "Nad przepaścią".

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Dzień Edukacji Narodowej
  24.10.2013

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole pokaz mody, w którym uczniowie zamienili się w projektantów mody i przygotowali stroje dla nauczycieli. Przedstawiamy tegoroczną kolekcję strojów.

  Zapraszamy na naszą stronę Z życia Szkoły.

  ukryj

  Biwak klas trzecich
  23.10.2013

  Biwak dla klas trzecich odbył się w naszej szkole z 4 na 5 października - relacja uczestnika na stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Gminny sukces w tenisie stołowym
  23.10.2013

  Zwycięstwo w Mistrzostwach Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym - Wiktor Uznański i Szymon Tadych zajęli I miejsce i udział w drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Radzewie!

  Całość na stronie Sukcesy gminne.

  ukryj

  "Owoce w szkole"
  22.10.2013

  "Owoce w szkole" to program współfinansowany przez Unię Europejską. Nasza szkoła uczestniczy w nim od pierwszej edycji. Dzieci bardzo chętnie jedzą owoce, piją soki owocowe, coraz odważniej sięgają po warzywa i soki warzywne.

  Więcej w zakładce Projekty.

  ukryj

  Obiady w listopadzie
  21.10.2013

  ukryj

  VIII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski
  21.10.2013

  Mamy kolejny sukces! Na Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie 2 nasze uczennice zdobyły wyróżnienie za swoje prace.
  Cały artykuł na naszej stronie Poziom wyżej!.

  ukryj

  Na tropie krasnali - klasy szóste we Wrocławiu
  19.10.2013

  Wycieczka do Wrocławia w barwnym opisie jej uczestników - klas szóstych.
  Cały artykuł na naszej stronie Z życia Szkoły - Wycieczki.

  ukryj

  Nagrody w ogólnopolskim konkursie "Bańkowice mydlane"
  14.10.2013

  27 września 2013 uczennice naszej szkoły: Emilia i Małgorzata pojechały do Radomska po odbiór nagrody w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Plastycznym "Bańkowice mydlane" dotyczącym ilustracji wiersza Wandy Chotomskiej.

  Ich relacja na stronie Poziom wyżej!. .
  ukryj

  Konkurs "As przestworzy"
  14.10.2013

  W szkolnej świetlicy wychowawcy zorganizowali konkurs dla podopiecznych. Zadaniem konkursowym było skonstruowanie papierowego samolotu, który poleci jak najdalej. Dzieci startowały w kilku kategoriach wiekowych: "0", 1, 2, 3 oraz uczniowie klas 4-6 w jednej kategorii. Osobną kategorią ocenianą przez jurorów było wyłonienie najładniejszego samolotu.

  Całość relacji na stronie Sukcesy szkolne.
  ukryj

  "Podróżnicy w czasie"
  14.10.2013

  W dniu 29 września 2013 uczniowie biorący udział w zajęciach "Jestem Wielkopolaninem" oraz członkowie koła historycznego "Podróżnicy w czasie" ze Szkoły Podstawowej w Lusowie, wyjechali do Poznania na VIII Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

  Więcej na stronie Z życia Szkoły.
  ukryj

  Klasy piąte na XIX Festynie Archeologicznym w Biskupinie
  12.10.2013

  Zapraszamy na relację z wyprawy do Biskupina na XIX Festyn Archeologiczny klas piątych.
  Całość na naszej stronie Z życia Szkoły - Wycieczki.

  ukryj

  Trzecie klasy w piekarni
  12.10.2013

  Zapraszamy do przeczytania wrażeń z wizyty w piekarni zapisanych przez naszego ucznia Jędrzeja Szmyta z klasy IIIa.
  Całość na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Ogród Botaniczny
  12.10.2013

  Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klas drugich zaprosiły na przyrodniczą wycieczkę swoich szkolnych kolegów do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu.
  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Zaproszenie na bezplatne konsultacje lekarskie
  11.10.2013

  Jeśli Twoje dziecko ukończyło 5 rok życia oraz regularnie moczy się w nocy - nie zwlekaj, nie ignoruj problemu!
  Przyjdź i skorzystaj z bezpłatnej porady lekarza specjalisty!

  Stowarzyszenie Uronef - Nasze Dzieci oraz lekarze ze Specjalistycznego ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu zapraszają rodziców z dzieckiem moczącym się w nocy na bezpłatne konsultacje lekarskie w ramach kampanii społecznej pt. "Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC!".
  Akcja ma na celu zwrócenie uwagi rodziców na problem moczenia nocnego u dzieci oraz zachęcenie ich do zgłoszenia się z dzieckiem do lekarza specjalisty celem przeprowadzenia diagnostyki oraz ustalenia dalszego postępowania z pacjentem. Organizatorzy na konsultacje lekarskie zapraszają dzieci, które ukończyły 5 rok życia oraz regularnie moczą się w nocy.
  Warunkiem wzięcia udziału w konsultacji lekarskiej jest telefoniczne umówienie się na wizytę dzwoniąc pod numer telefonu 506 517 122. Zapisy będą przyjmowane w dniach 9-11 października 2013 roku w godzinach od 12:00 do 14:00 do wyczerpania puli miejsc. Możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej bez wcześniejszego, telefonicznego umówienia się pod wskazanym numerem nie będzie możliwa. Pacjenci będą przyjmowani w dniach 9, 12, 16 i 19 października br. w gabinetach Pracowni Uroflowmetrii Szpitala Dziecięcego w Poznaniu przy ulicy Nowowiejskiego 56/58 (budynek główny).

  Więcej informacji:
  Stowarzyszenie Uronef - Nasze Dzieci
  ul. Sybilli 11 m 30, 01-742 Warszawa
  tel. 605 823 049, 665 061 390
  stowarzyszenie@uronef.pl
  www.uronef.pl

  D&D Communication
  Renata Obuchowska
  tel. 500 210 107
  renata.obuchowska@ddc.com.pl

  ukryj

  Zbiórka makulatury
  29.09.2013

  ukryj

  "Cytryna czy cukierek?"
  29.09.2013

  W czwartek 19 września uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w sympatycznej akcji "sprawdzania" kierowców. Akcję "Cytrynka" przeprowadzili z dziećmi policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym.
  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - nagrodzono troje uczniów!
  29.09.2013

  Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy.
  Cały artykuł na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  "Zamiast cukierka, śliwka węgierka"
  29.09.2013

  Zapraszamy uczniów klas I - III do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym "Zamiast cukierka, śliwka węgierka":
  Regulamin konkursu

  ukryj

  Dyskoteka
  26.09.2013

  ukryj

  "Pielęgnujemy ziarna, zbieramy plony"
  17.09.2013

  W niedzielę 25 sierpnia odbyły się dożynki "U księdza za płotem"."Pielęgnujemy ziarna, zbieramy plony" - to hasło, które towarzyszyło stoisku naszej szkoły.
  Więcej na naszej stronie Z życia Szkoły.

  ukryj

  Obiady
  09.09.2013

  ukryj

  Oferta zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2013/14
  02.09.2013

  Zajęcia pozalekcyjne 2013/2014
  Procedura organizacji zajęć pozalekcyjnych

  ukryj

  Nowy rok szkolny z nowym systemem oceny zachowania
  02.09.2013

  Podczas spotkań Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz Grona Pedagogicznego wypracowaliśmy nowy system oceny zachowania.
  Prosimy o zapoznanie się z nowym systemem oceny zachowania obowiązującym w roku szkolnym 2013/2014.

  System oceny zachowania

  ukryj

  Konkurs na najpiękniejszą pocztówkę urodzinową dla Juliana Tuwima!
  02.09.2013

  Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą pocztówkę urodzinową dla Juliana Tuwima!
  Szczegółowe zasady na naszej stronie Konkursy.

  ukryj

  Autobusy szkolne
  30.08.2013

  ukryj

  Zasady przyznawania pomocy na zakup podręczników w roku szkolnym 2013/14
  27.08.2013

  Zasady przyznawania pomocy

  ukryj

  Szkoła w Lusowie nie marnuje talentów
  19.08.2013

  Nasza praca pedagogiczna na rzecz uczniów uzdolnionych została w czerwcu 2013r. uhonorowana tytułem Szkoły Odkrywców Talentów (SOT). Dołączyliśmy w ten sposób do grona 1839 szkół w Polsce i do 26 takich placówek w powiecie poznańskim. Certyfikat jest wyróżnieniem dla szkół, które w szczególny sposób przyczyniają się do odkrywania talentów, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.
  Warunkiem przyjęcia do grona Szkół Odkrywców Talentów było prowadzenie przez nauczycieli systematycznych zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów oraz udokumentowanie osiągnięć działalności pedagogicznej.
  Przed nami dalsza praca na rzecz uczniów uzdolnionych oraz promowanie ich dokonań naukowych, artystycznych, sportowych i innych. Cieszymy się, że trafiliśmy na ogólnopolską mapę SOT.
  Zapraszamy na stronę www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty - zakładka Mapy SOT i MOT, gdzie można zapoznać się z ofertami innych szkół.

  Magdalena Pudelska
  koordynator projektu
  ukryj

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
  15.08.2013

  ukryj

  Podziękowania za udział w programie edukacyjnym
  15.08.2013

  ukryj
  Uwaga!

  Szkolny zestaw podręczników,
  na rok szkolny 2013/14 oraz wyprawka dla zerówki i pierwszoklasisty:


  Podręczniki
  Wyprawka zerówkowicza
  Wyprawka pierwszoklasisty


  Poznań
  +C

  Zegar szkolny


  2009-2014 © D$ 2005-2008 © tomko