Dziś jest środa, 26 listopada 2014          Do końca roku szkolnego pozostały 212 dni!
Powrót na głównąLoading


> Aktualności

Historia sztandaru naszej szkoły


Zapraszamy do przeczytania historii naszego sztandaru, która rozpoczęła się 26 października 1998 od nadania szkole imienia generała Józefa Dowbora Muśnickiego oraz wręczenia sztandaru z jego podobizną.
Mamy także nasz szkolny Hymn
Całość w zakładce Projekty.ukryj

Listopad

24.11.2014

Wielkopolski Konkurs Matematyczny - wyniki

21 listopada odbył się etap szkolny IV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego należało uzyskać minimum 30 punktów na 40.
Naszą szkołę podczas etapu rejonowego reprezentować będą:

 • Małgorzata Linkowska
 • Aleksandra Sternal
 • Zofia Rusche
Tabela ze szczegółowymi wynikami na stronie Nasze sukcesy - szkolne.

24.11.2014

Obiady w grudniu

22.11.2014

Mistrzostwa Powiatowe w Szachach

Dnia 12.11.2014 w Bninie koło Kórnika drużyna szachistów naszej szkoły w składzie: Szymon Tadych Va, Olgierd Tadych Ic, Miłosz Sawicki Va, Julia Gawęcka Vb oraz Paulina Woźniak IIa zdobyła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach. Drużyna tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego.
Serdeczne gratulacje.
Szczegóły i galeria na stronie Nasze sukcesy - Poziom wyżej.

21.11.2014

Rodzinne pieczenie pierników

21.11.2014

OKE - informacja

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu uprzejmie informuje, że z dniem 18 listopada 2014 uległa zmianie "Informacja dla rodziców o sprawdzianie 2015". Prosimy o zapoznanie się z tą informacją.
www.oke.poznan.pl

20.11.2014

Deli Park po raz drugi

Dnia 13.10.2014 był wyjazd klasy VIa i VIb wraz z opiekunami do Deli Parku w Rosnówku. O godz. 9:00 autobus i bus ruszyły z parkingu szkolnego. O godzinie 10:00 byliśmy na miejscu. Najpierw było zwiedzanie miniatur i budowli świata np. wieży Eifla, Tadżmahal, Bramy Berlińskiej.
Całość na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

20.11.2014

Dyskoteka Andrzejkowa

16.11.2014

Dzień Patrona

Dnia 24.10.2014 odbył się Dzień Patrona. Ponieważ jest nim przywódca Powstania Wielkopolskiego - Generał Józef Dowbor Muśnicki, do naszej szkoły przyjechali żołnierze. I było bardzo ciekawie!
Więcej na stronie Z życia Szkoły.

15.11.2014

Dzień Edukacji Narodowej

Święto pracowników oświaty w naszej szkole przebiegał w tym roku pod patronatem naprawdę dobrej zabawy. Połączyliśmy bowiem ten dzień z organizowanymi przez Samorząd Uczniowski, Wyborami Dziewczyny i Chłopaka Roku wśród uczniów.
Nasza relacja na stronie Z życia Szkoły.

14.11.2014

Zaproszenie do galerii "Arcydziełko"

W naszej szkole nieustannie Poszukujemy - Odkrywamy - Prezentujemy uczniowskie zainteresowania i zdolności. Z myślą o talentach plastycznych powstała galeria „Arcydziełko” czyli cykliczna wystawa prac młodych artystów na pierwszym piętrze szkoły. Premierową prezentacją były ilustracje wykonane przez Martynę Kwaśnik.
Zapraszamy na wystawę jej prac na stronie Prace uczniów.

09.11.2014

Interaktywny Turniej Wiedzy Przyrodniczej - wyniki po II etapie

Pod koniec października odbył się drugi etap Interaktywnego Turnieju Wiedzy o Przyrodzie, którego tematem przewodnim były ptaki okolic naszej szkoły i Jeziora Lusowskiego. Najlepszymi ornitologami w szkole okazały się dziewczyny: Natasza Możdżeń z IIa i Jagoda Wodniczak z IIIa zdobywając maksymalną liczbę punktów.
Pełne wyniki i pytania do 3 etapu na stronie Konkursy.

09.11.2014

Halowa piłka nożna - podsumowanie

Zakończyliśmy rywalizację w halowej piłce nożnej. W tym roku poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, do samego końca nie było wiadomo która drużyna będzie reprezentowała gminę w mistrzostwach powiatu. Naszej drużynie w tym roku zabrakło przysłowiowego szczęścia, po dobrych spotkaniach musimy zadowolić się II miejscem. Gratulacje dla wszystkich szkół za dobre przygotowanie do turnieju, a zespołowi z Tarnowa Podgórnego życzymy zwycięstwa w finale powiatu.
Wyniki i skład naszej drużyny na stronie Nasze sukcesy - gminne.

09.11.2014

Historyczny Poznań

W czwartek 30 października klasa Va odbyła niezwykłą podróż w przeszłość Poznania.
Więcej na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

05.11.2014

Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Szachach i Warcabach

W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział trzy szkoły podstawowe: z Przeźmierowa, Lusówka oraz z Lusowa. Do turnieju warcabowego stanęło 6 dziewcząt oraz 9 chłopców z trzech szkół. Drużynowo i indywidualnie odnieśliśmy duży sukces!
Wyniki rywalizacji na stronie Nasze sukcesy - gminne.

04.11.2014

Czwartki lekkoatletyczne

Na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły z kl IV-VI uczestniczyli w dużej imprezie sportowej w Poznaniu na stadionie Olimpii.
"Czwartki lekkoatletyczne" bo tak nazywają się te zawody łączą ze sobą konkurencje techniczną (skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką palantową) oraz konkurencję biegową (bieg na 60m, 300m, 600m, 1000m). Każdy z zawodników miał do wyboru po jednej z konkurencji. Naszą szkołę w ciągu trzech czwartków reprezentowało 22 uczniów. Występ naszej młodzieży należy do udanych z pośród wielu szkół przeważnie z Poznania nasza ekipa dwudziestokrotnie stawała na podium. Wielkie gratulacje dla zawodników i zawodniczek.
Więcej na stronie Nasze sukcesy - Poziom wyżej.


Październik

29.10.2014

Srebro dla Wojtka!

Z przyjemnością informujemy, że Wojciech Mróz zdobył II miejsce podczas konkursu recytatorskiego "Jesienna zaduma", który odbył się 26.10.2014 w Tarnowie Podgórnym.
Całość na stronie Nasze sukcesy - gminne.

28.10.2014

Sprawdzian w klasie VI Szkoły Podstawowej - informacje

Pod tym adresem mogą się Państwo zapoznać z nowymi zasadami przeprowadzania sprawdzianu na koniec szóstej klasy: www.cke.edu.pl.

27.10.2014

Europejski Dzień Języków

We wrześniu co roku obchodzimy Europejski Dzień Języków. W tym roku w ramach świętowania nawiązaliśmy współpracę z Irish Culture Foundation (Fundacja Kultury Irlandzkiej). Naszą szkołę odwiedziła Pani Justyna Schramm, wiceprezes zarządu fundacji. Pani Justyna przybliżyła Nam zieloną wyspę, jej tradycje i zwyczaje. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.
Więcej na stronie Z życia Szkoły.

27.10.2014

"Jesień idzie - nie ma na to rady"

Celem XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Młodych Recytatorów "Jesienna zaduma" jest przybliżenie uczniom dorobku polskich poetów, kreowanie wrażliwości estetycznej i dobrego smaku oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego i kultury żywego słowa. W naszej szkole, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyły się eliminacje do etapu gminnego tego konkursu. Wzięli w nich udział wszyscy chętni uczniowie, którzy przed konkursem wybrali ciekawe teksty poetyckie, pracowali nad poprawną wymową i interpretacją utworu.
Wyniki szkolnego etapu na stronie Nasze sukcesy - szkolne.

26.10.2014

Obiady w listopadzie

22.10.2014

Jesień w świetlicy

Dzieci w świetlicy szkolnej zainspirowane wierszami oraz jesienną aurą ochoczo przystąpiły do przedstawienia tego na papierze i nie tylko. Powstały pierwsze prace, które wprowadziły nastrój jesieni do świetlicy i do naszej szkoły.
Życzymy miłego i twórczego oglądania na stronie Swietlica - Prace uczniów.

21.10.2014

Samorząd Uczniowski na Start!

Tradycyjnie we wrześniu uczniowie "walczyli" o miejsce w Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było bardzo wielu. Każdy próbował jak najlepiej się zaprezentować, by zyskać poparcie kolegów i koleżanek. Nie brakowało nowych, ciekawych pomysłów. Emocje towarzyszyły zarówno kandydatom, jak i głosującym.
Wyniki głosowania na stronie Samorząd Uczniowski.

21.10.2014

Czworo laureatów!

Jak co roku nasi uczniowie licznie zaangażowali się w Ogólnopolską Kampanię "Trzeźwy Umysł", której celem jest profilaktyka i edukacja młodego pokolenia. Jedną z propozycji było rozwiązanie zadań dotyczących dyscyplin sportowych.
Uczestnikom ze Szkoły w Lusowie przyznano aż cztery nagrody. Laureatami zostali: Małgorzata Linkowska, Weronika Zgoła, Amelia Bera i Maurycy Majewski.
Całość na stronie Poziom wyżej!

16.10.2014

Zbiórka makulatury: wrzesień 2014

Justyna Dąbrowska

16.10.2014

Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym

W dniu 23.09.2014 w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. W zmaganiach brały udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły. W kategorii chłopców I miejsce wywalczyli nasi reprezentanci, dzięki czemu będą reprezentować naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu w Pecnie.
Gratulacje dla uczestników za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu. Więcej szczgółów na stronie Nasze sukcesy - gminne

15.10.2014

Informacje od Rady Rodziców

Szanowni Państwo!
W ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY Rada Rodziców ma przyjemność zaprosić Państwa - Rodziców, grono Pedagogiczne i wszystkich zainteresowanych - na dyżur przedstawicieli Rady Rodziców, w najbliższą środę 15 października o godz. 17:00 w Sali 09 (na parterze).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej
im. Gen. Dowbora Muśnickiego w Lusowie

14.10.2014

Interaktywny Turniej Wiedzy Przyrodniczej - II etap

Ruszył drugi etap konkursu wiedzy przyrodniczej - zapraszamy wszystkich chętnych do udziału!
Zagadnienia konkursowe na naszej stronie Konkursy

14.10.2014

W jeden dzień dookoła świata

25 września trzecioklasiści wyruszyli w niezwykłą podróż .Cofnęli się do dawnych czasów, kiedy to w trwającej ponad milion lat epoce lodowcowej na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego i jego okolic żyły takie zwierzęta, jak mamut, nosorożec włochaty czy tur. Pani przewodnik zdradzała nam tajniki dotyczące historii tych interesujących zwierząt.
Całość na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

13.10.2014

UAM

22 września 2014 korzystając z zaproszenia Pani Magdaleny Kacperskiej, udaliśmy się na UAM w Poznaniu. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa braliśmy aktywny udział w wykładzie akademickim na temat pieniądza. Dowiedzieliśmy się, dlaczego i gdzie wymyślono pieniądze. Mieliśmy okazję zapracować na swoją "wypłatę", a potem - za zarobione pieniądze - kupić lub wylicytować artykuły papiernicze i smakołyki.
Więcej na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

13.10.2014

Dzień z plastyką!

W piątek 26 września 2014 było bardzo kolorowo w szkole. Uczciliśmy Dzień z plastyką... w naszych planach lekcji! Każdy uczeń klas piątych i szóstych mógł mieć w swoim ubiorze ciekawy element, a nawet przyjść w oryginalnym kostiumie.
Więcej na stronie Z życia Szkoły

09.10.2014

Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

Dnia 23.09.2014 w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2003 i młodszy (klasy IV,V) oraz rocznik 2002 (klasy VI).
Całość i wyniki naszych reprezentantów na stronie Nasze sukcesy - gminne.

06.10.2014

Interaktywny turniej wiedzy o przyrodzie

W ostatnim tygodniu września odbył się I etap turnieju. Wzięło w nim udział 39 uczniów z klas II-VI. Tematem pierwszego etapu były grzyby. Maksymalna liczba punktów do zdobycia w każdym etapie to 10. Najlepszymi grzybiarzami w szkole okazali się:

 • Piotr Janikowski kl. IIIa - 10 pkt
 • Mikołaj Bera kl. Va - 9,5 pkt
 • Albert Łapa kl. Va - 9 pkt

Gratulujemy!
Szczegóły i zaproszenie na kolejny etap na stronie Nasze sukcesy - szkolne.

Justyna Dąbrowska i Katarzyna Suwała


Wrzesień

30.09.2014

Kolarstwo

19 września w parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym odbył się tradycyjny wyścig na rowerach górskich organizowanych dla uczniów szkol podstawowych i gimnazjum gminy Tarnowo Podgórne i Powiatu Poznańskiego. Uczniowie naszej szkoły licznie stawili się na starcie i dzielnie walczyli na trudnej trasie kolarskiej.
Wyniki rywalizacji na stronie Nasze sukcesy - Poziom wyżej.

30.09.2014

Wycieczka do Biskupina

W połowie września uczniowie klas piątych naszej szkoły wybrali się do Biskupina na XX Festyn Archeologiczny. Tegoroczna impreza nosiła tytuł "Kamień, brąz, żelazo" i była dla wszystkich zwiedzających okazją do odbycia podróży przez trzy epoki ważne w dziejach ludzkości. Dla gości przygotowano wiele atrakcji, liczne prezentacje i zajęcia edukacyjne.
Więcej na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

25.09.2014

Dyskoteka

19.09.2014

Informacje o zbiórce makulatury

Szkolny konkurs zbiórki makulatury trwa od września do maja. Rodziców prosimy o zanotowanie w dzienniczku zważonej makulatury i wrzucanie do pojemnika, który otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00.

Justyna Dąbrowska
Opiekun konkursu

19.09.2014

Ekologia raz jeszcze

Dnia 10 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Organizacji Odzysku Opakowań – Rekopol. W prelekcji wzięły udział klasy piąte. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na pytania dotyczące segregacji i recyklingu różnego rodzaju odpadów. Najpierw, piątoklasiści przypomnieli sobie na czym polega recykling i dlaczego jest taki ważny. Szum zdziwienia było słychać, gdy prowadząca opowiadała o przetwarzaniu plastiku. Niektórym trudno było uwierzyć, że bluzy polarowe, w które są ubrani wykonano z przetworzonych plastikowych butelek.
Całość na stronie Z życia Szkoły.

17.09.2014

Zebrania Rady Rodziców

Najbliższe spotkania Rady rodziców:

 • 8 października 2014 godz. 17:30
 • 2 listopada 2014 godz. 17:30
 • Marta Radke
  sekretarz RR

  09.09.2014

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Jak co roku uroczystą mszą świętą rozpoczął się rok szkolny w Szkole Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Piękną świątynię wypełnili po brzegi Rodzice wraz ze swoimi pociechami z klas 0 - 6. Szczególny to rok, ponieważ po raz pierwszy w swojej historii szkoła stworzyła aż cztery klasy pierwsze.
  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  04.09.2014

  Obiady we wrześniu

  03.09.2014

  Owoce i warzywa w szkole

  Dbając o kształtowanie u dzieci nawyków zdrowego odżywiania, po raz kolejny przystępujemy do programu "Owoce i warzywa w szkole". W tym roku szkolnym program przeznaczony jest nie tylko dla uczniów klas I-III, ale także dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych realizujących obowiązek przygotowania przedszkolnego na terenie szkoły.
  Na środowych zebraniach z rodzicami wychowawcy klas przekażą Państwu deklarację zgody na udział dziecka w programie.
  Dzieci będą otrzymywały nieodpłatnie owoce i warzywa, co najmniej 2 razy i nie więcej niż 3 razy w tygodniu przez 10 wybranych tygodni w semestrze, w łącznej liczbie określonej przez ARR i opublikowanej na stronie internetowej www.arr.gov.pl Więcej na stronie Projekty - Owoce w szkole

  01.09.2014

  Oferta kół zainteresowań na rok szkolny 2014/2015

  Tabela kół zainteresowań

  Deklaracja


  01.09.2014

  Autobusy szkolne


  Sierpień

  28.08.2014

  Teksty dla pierwszoklasistów

  Na prośbę Rodziców uczniów klas pierwszych zamieszczamy krótkie teksty, które dzieci będą wspólnie recytowały podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Dołączamy także tekst piosenki.
  Wychowawcy klas Ia,Ib,Ic,Id
  Teksty dla pierwszoklasistów

  27.08.2014

  Dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku szkolnym 2014/2015 "Wyprawka szkolna"

  Zasady przyznawania pomocy
  Wniosek

  27.08.2014

  Próba

  Szanowni Rodzice pierwszoklasistów
  Przypominamy, że 28 sierpnia o godz. 17.00 w sali gimnastycznej odbędzie się próba rozpoczęcia roku szkolnego. Prosimy o przybycie wszystkich dzieci z rodzicami.

  19.08.2014

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego  Uwaga!

  Szkolny zestaw podręczników
  i lektur na rok szkolny 2014/15 oraz wyprawka dla zerówki i pierwszoklasisty:


  Podręczniki
  Wyprawka zerówkowicza
  Wyprawka pierwszoklasisty
  Lektury szkolne 2014-2015  2009-2014 © D$ 2005-2008 © tomko