Dziś jest piątek, 24 października 2014          Do końca roku szkolnego pozostały 245 dni!
Powrót na główną


Loading


> Aktualności

Historia sztandaru naszej szkoły

Zapraszamy do przeczytania historii naszego sztandaru, która rozpoczęła się 26 października 1998 od nadania szkole imienia generała Józefa Dowbora Muśnickiego oraz wręczenia sztandaru z jego podobizną.
Mamy także nasz szkolny Hymn
Całość w zakładce Projekty.ukryj

Październik

22.10.2014

Jesień w świetlicy

Dzieci w świetlicy szkolnej zainspirowane wierszami oraz jesienną aurą ochoczo przystąpiły do przedstawienia tego na papierze i nie tylko. Powstały pierwsze prace, które wprowadziły nastrój jesieni do świetlicy i do naszej szkoły.
Życzymy miłego i twórczego oglądania na stronie Swietlica - Prace uczniów.

21.10.2014

Samorząd Uczniowski na Start!

Tradycyjnie we wrześniu uczniowie "walczyli" o miejsce w Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było bardzo wielu. Każdy próbował jak najlepiej się zaprezentować, by zyskać poparcie kolegów i koleżanek. Nie brakowało nowych, ciekawych pomysłów. Emocje towarzyszyły zarówno kandydatom, jak i głosującym.
Wyniki głosowania na stronie Samorząd Uczniowski.

21.10.2014

Czworo laureatów!

Jak co roku nasi uczniowie licznie zaangażowali się w Ogólnopolską Kampanię "Trzeźwy Umysł", której celem jest profilaktyka i edukacja młodego pokolenia. Jedną z propozycji było rozwiązanie zadań dotyczących dyscyplin sportowych.
Uczestnikom ze Szkoły w Lusowie przyznano aż cztery nagrody. Laureatami zostali: Małgorzata Linkowska, Weronika Zgoła, Amelia Bera i Maurycy Majewski.
Całość na stronie Poziom wyżej!

16.10.2014

Zbiórka makulatury: wrzesień 2014

Justyna Dąbrowska

16.10.2014

Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym

W dniu 23.09.2014 w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. W zmaganiach brały udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły. W kategorii chłopców I miejsce wywalczyli nasi reprezentanci, dzięki czemu będą reprezentować naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu w Pecnie.
Gratulacje dla uczestników za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu. Więcej szczgółów na stronie Nasze sukcesy - gminne

15.10.2014

Informacje od Rady Rodziców

Szanowni Państwo!
W ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY Rada Rodziców ma przyjemność zaprosić Państwa - Rodziców, grono Pedagogiczne i wszystkich zainteresowanych - na dyżur przedstawicieli Rady Rodziców, w najbliższą środę 15 października o godz. 17:00 w Sali 09 (na parterze).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej
im. Gen. Dowbora Muśnickiego w Lusowie

14.10.2014

Interaktywny Turniej Wiedzy Przyrodniczej - II etap

Ruszył drugi etap konkursu wiedzy przyrodniczej - zapraszamy wszystkich chętnych do udziału!
Zagadnienia konkursowe na naszej stronie Konkursy

14.10.2014

W jeden dzień dookoła świata

25 września trzecioklasiści wyruszyli w niezwykłą podróż .Cofnęli się do dawnych czasów, kiedy to w trwającej ponad milion lat epoce lodowcowej na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego i jego okolic żyły takie zwierzęta, jak mamut, nosorożec włochaty czy tur. Pani przewodnik zdradzała nam tajniki dotyczące historii tych interesujących zwierząt.
Całość na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

13.10.2014

UAM

22 września 2014 korzystając z zaproszenia Pani Magdaleny Kacperskiej, udaliśmy się na UAM w Poznaniu. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa braliśmy aktywny udział w wykładzie akademickim na temat pieniądza. Dowiedzieliśmy się, dlaczego i gdzie wymyślono pieniądze. Mieliśmy okazję zapracować na swoją "wypłatę", a potem - za zarobione pieniądze - kupić lub wylicytować artykuły papiernicze i smakołyki.
Więcej na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

13.10.2014

Dzień z plastyką!

W piątek 26 września 2014 było bardzo kolorowo w szkole. Uczciliśmy Dzień z plastyką... w naszych planach lekcji! Każdy uczeń klas piątych i szóstych mógł mieć w swoim ubiorze ciekawy element, a nawet przyjść w oryginalnym kostiumie.
Więcej na stronie Z życia Szkoły

09.10.2014

Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

Dnia 23.09.2014 w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2003 i młodszy (klasy IV,V) oraz rocznik 2002 (klasy VI).
Całość i wyniki naszych reprezentantów na stronie Nasze sukcesy - gminne.

06.10.2014

Interaktywny turniej wiedzy o przyrodzie

W ostatnim tygodniu września odbył się I etap turnieju. Wzięło w nim udział 39 uczniów z klas II-VI. Tematem pierwszego etapu były grzyby. Maksymalna liczba punktów do zdobycia w każdym etapie to 10. Najlepszymi grzybiarzami w szkole okazali się:

 • Piotr Janikowski kl. IIIa - 10 pkt
 • Mikołaj Bera kl. Va - 9,5 pkt
 • Albert Łapa kl. Va - 9 pkt

Gratulujemy!
Szczegóły i zaproszenie na kolejny etap na stronie Nasze sukcesy - szkolne.

Justyna Dąbrowska i Katarzyna Suwała


Wrzesień

30.09.2014

Wycieczka do Biskupina

W połowie września uczniowie klas piątych naszej szkoły wybrali się do Biskupina na XX Festyn Archeologiczny. Tegoroczna impreza nosiła tytuł "Kamień, brąz, żelazo" i była dla wszystkich zwiedzających okazją do odbycia podróży przez trzy epoki ważne w dziejach ludzkości. Dla gości przygotowano wiele atrakcji, liczne prezentacje i zajęcia edukacyjne.
Więcej na stronie Z życia Szkoły. Wycieczki

25.09.2014

Dyskoteka

19.09.2014

Informacje o zbiórce makulatury

Szkolny konkurs zbiórki makulatury trwa od września do maja. Rodziców prosimy o zanotowanie w dzienniczku zważonej makulatury i wrzucanie do pojemnika, który otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00.

Justyna Dąbrowska
Opiekun konkursu

19.09.2014

Ekologia raz jeszcze

Dnia 10 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Organizacji Odzysku Opakowań – Rekopol. W prelekcji wzięły udział klasy piąte. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na pytania dotyczące segregacji i recyklingu różnego rodzaju odpadów. Najpierw, piątoklasiści przypomnieli sobie na czym polega recykling i dlaczego jest taki ważny. Szum zdziwienia było słychać, gdy prowadząca opowiadała o przetwarzaniu plastiku. Niektórym trudno było uwierzyć, że bluzy polarowe, w które są ubrani wykonano z przetworzonych plastikowych butelek.
Całość na stronie Z życia Szkoły.

17.09.2014

Zebrania Rady Rodziców

Najbliższe spotkania Rady rodziców:

 • 8 października 2014 godz. 17:30
 • 2 listopada 2014 godz. 17:30
 • Marta Radke
  sekretarz RR

  09.09.2014

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Jak co roku uroczystą mszą świętą rozpoczął się rok szkolny w Szkole Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Piękną świątynię wypełnili po brzegi Rodzice wraz ze swoimi pociechami z klas 0 - 6. Szczególny to rok, ponieważ po raz pierwszy w swojej historii szkoła stworzyła aż cztery klasy pierwsze.
  Więcej na stronie Z życia Szkoły.

  04.09.2014

  Obiady we wrześniu

  03.09.2014

  Owoce i warzywa w szkole

  Dbając o kształtowanie u dzieci nawyków zdrowego odżywiania, po raz kolejny przystępujemy do programu "Owoce i warzywa w szkole". W tym roku szkolnym program przeznaczony jest nie tylko dla uczniów klas I-III, ale także dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych realizujących obowiązek przygotowania przedszkolnego na terenie szkoły.
  Na środowych zebraniach z rodzicami wychowawcy klas przekażą Państwu deklarację zgody na udział dziecka w programie.
  Dzieci będą otrzymywały nieodpłatnie owoce i warzywa, co najmniej 2 razy i nie więcej niż 3 razy w tygodniu przez 10 wybranych tygodni w semestrze, w łącznej liczbie określonej przez ARR i opublikowanej na stronie internetowej www.arr.gov.pl Więcej na stronie Projekty - Owoce w szkole

  01.09.2014

  Oferta kół zainteresowań na rok szkolny 2014/2015

  Tabela kół zainteresowań

  Deklaracja


  01.09.2014

  Autobusy szkolne


  Sierpień

  28.08.2014

  Teksty dla pierwszoklasistów

  Na prośbę Rodziców uczniów klas pierwszych zamieszczamy krótkie teksty, które dzieci będą wspólnie recytowały podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Dołączamy także tekst piosenki.
  Wychowawcy klas Ia,Ib,Ic,Id
  Teksty dla pierwszoklasistów

  27.08.2014

  Dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku szkolnym 2014/2015 "Wyprawka szkolna"

  Zasady przyznawania pomocy
  Wniosek

  27.08.2014

  Próba

  Szanowni Rodzice pierwszoklasistów
  Przypominamy, że 28 sierpnia o godz. 17.00 w sali gimnastycznej odbędzie się próba rozpoczęcia roku szkolnego. Prosimy o przybycie wszystkich dzieci z rodzicami.

  19.08.2014

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego  Uwaga!

  Szkolny zestaw podręczników
  na rok szkolny 2014/15 oraz wyprawka dla zerówki i pierwszoklasisty:


  Podręczniki
  Wyprawka zerówkowicza
  Wyprawka pierwszoklasisty  2009-2014 © D$ 2005-2008 © tomko